🎥 Як правильно знімати відео

  1. Про що знімати відео
  2. сценарій
  3. Чим знімати відео для YouTube
  4. Камера
  5. об'єктив
  6. штатив
  7. Додаткові матеріали
  8. Як знімати відео

У наш час відео може знімати кожен - достатньо лише обзавестися смартфоном або цифровою відеокамерою. Однак якщо ви хочете стати відеоблогером і прославитися на YouTube, доведеться докласти чимало зусиль. Ваші ролики повинні бути не тільки цікавими, а й якісно знятими. У цій статті ми розповімо, як правильно знімати відео, і дамо поради щодо вибору апаратури для зйомки.

Про що знімати відео

мета

Задайте собі питання: що ви хочете знімати і якою буде ваша аудиторія? Найпоширеніші типи відео на YouTube - розважальний контент (жарти, відеоогляди, музичні кліпи, тематичні блоги і інтерв'ю) та інструкції (робота в програмах, гра на музичних інструментах, спорт, DIY). Необов'язково одне виключає інше: існують, наприклад, навчальні ролики з розважальними елементами. Уявіть себе в ролі глядача і подумайте про те, яке відео сподобалося б вам. Незалежно від того, хто ваша цільова аудиторія, намагайтеся знімати якісно і цікаво.

сценарій

Напевно ви вже продумали загальні деталі, але цього поки недостатньо. Перед тим, як знімати відео на YouTube, потрібно скласти сценарій для майбутнього ролика. Позначте послідовний і логічний сюжет на основі ваших ідей, розрахуйте хронометраж. При необхідності детально опишіть кожну сцену і накидайте схематичні ілюстрації для ключових кадрів.

Складіть загальний план вашої мови і напишіть готовий текст для кожного пункту, щоб нічого не пропустити і уникнути зайвих пауз під час запису. Слідкуйте за тим, щоб ваш текст добре сприймався на слух, уникайте занадто довгих конструкцій. Прочитайте написаний сценарій вголос. Якщо ви запинаєтеся на будь-якої фразі, подумайте, чи можна спростити цю частину тексту.

Чим знімати відео для YouTube

Після написання сценарію можна приступати до технічної частини. Якщо ви робите своє перше відео, можливо, ви ще не придумали, на що ви будете знімати, і не обзавелися штативом, підсвічуванням, екраном для хромакея та іншим обладнанням. Ми допоможемо вам підібрати все, що потрібно для зйомки відео.

Камера

В наші дні вибір цифрових камер настільки великий, що підібрати підходящий варіант непросто.

Фотокамера. Необов'язково купувати відеокамеру - для простої зйомки часто вистачає і цифрового фотоапарата, здатного знімати відео зі звуком в HD. Багато блогерів вибирають саме такий варіант. Ціни на хороші фотокамери варіюються від 40 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ви можете знайти і більш дешеві варіанти, але майте на увазі, що їх можливостей може не вистачити для якісної зйомки, тому завжди вивчайте характеристики кожної моделі. Найпопулярніші виробники - Canon, Sony, Nikon, Fujifilm, Panasonic. Зверніть увагу, що фотоапарати бувають дзеркальними і беззеркальной. У кожного типу є свої переваги і недоліки - обов'язково ознайомтеся з ними на спеціалізованих сайтах.

Відеокамера. Цифрові відеокамери можна розділити на кілька категорій: професійні, напівпрофесійні, аматорські, а також екшн-камери.

Професійна відеокамера - це складний, важкий і дорогий апарат. Функціональність такої камери дуже висока, але вам навряд чи знадобляться всі її можливості, якщо тільки ви не знімаєте «Трансформерів» або фільм Тарантіно. Професійні камери пропонують такі виробники, як RED, ARRI, Blackmagic, Sony, Panasonic. Вартість таких камер - від 300 тисяч рублів.

Напівпрофесійна відеокамера - оптимальний і відносно доступний варіант для відеоблогера. Така камера дозволяє налаштовувати всі необхідні параметри і дає високу якість зображення. Ціновий діапазон для напівпрофесійних камер - від 40 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, найбільш популярні виробники - Canon, Sony, JVC, Panasonic.

Любительська відеокамера - найбільш простий і бюджетний варіант. Головні переваги такої камери - компактний розмір, невелика вага і доступна ціна (від 15 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Але її функції сильно обмежені, та й якість зображення може не відповідати вашим потребам. Аматорські камери підходять для сімейних відео, але для зйомки відеоблогу краще підібрати більш професійний варіант.

Екшн-камери - окрема категорія відеокамер, пристосованих до зйомки в складних умовах. Вони відрізняються малими розмірами і невеликою масою, дозволяють знімати відео з швидким рухом і витримують удари, трясіння і забризкування водою. Такий варіант ідеально підходить для зйомки екстремальних видів спорту та інших активних занять. При необхідності ви можете закріпити екшн-камеру на голові або іншій частині тіла і знімати те, що відбувається від першої особи. Розкид цін на такі камери широкий: від 3 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в залежності від якості і функціональності моделі. Найпопулярніші виробники - GoPro, Sony, Xiaomi, Garmin. Екшн-камери специфічні і не завжди підходять для постановочної зйомки, тому зверніть увагу на технічні характеристики моделі перед покупкою.

Якщо вас лякає складність камер або їх висока вартість, спробуйте почати з більш простих моделей. Перед тим, як здійснювати серйозну покупку, можна використовувати старішу або недорогу цифрову камеру, щоб розібратися в основах зйомки і зрозуміти, які функції вам знадобляться в майбутньому. Можна також спробувати зняти ролик на камеру смартфона, використовуючи штатив і, при необхідності, додаткову оптику. Існують ролики на «Ютубі» і навіть фільми, цілком зняті на камеру смартфона!

об'єктив

Якщо ваша камера дозволяє змінювати об'єктив, поекспериментуйте з різними варіантами. З хорошим об'єктивом ви зможете знімати гарне відео у високій якості навіть на найпростішу камеру. Ми розповімо про три основних характеристиках, на які варто звернути увагу при виборі об'єктива для відеозйомки.

Фокусна відстань - одна з головних характеристик об'єктива. Деякі оператори використовують «фікси», інші ж вважають за краще «зуми». «Фікс» - це об'єктиви, у яких фокусна відстань фіксоване. Це означає, що ви не зможете наближати і віддаляти зображення, але якість відео буде високим. «Зуми» дозволяють наближати зображення, але за якістю відео виходить гірше, ніж з «фіксами». «Фікс» хороші для постановочної зйомки, а «зуми» - для репортажів, коли в кадрі може виникнути щось несподіване. Деякі фахівці вважають, що «зум» взагалі краще не використовувати, а замість цього слід наближатися з камерою до об'єкту зйомки. Звичайно, такий варіант навряд чи підійде, якщо ви знімаєте левів у савані, але при звичайній зйомці це цілком здійсненно. Найкраще мати в арсеналі відразу кілька об'єктивів для різних випадків, але якщо ви тільки починаєте освоювати відеозйомку, буде досить і вбудованого об'єктиву. Експериментуйте і прислухайтеся до своїх відчуттів, і тоді ви зрозумієте, який варіант підходить саме вам.

Світлосила об'єктива - величина, що позначає, наскільки добре світло проходить через об'єктив. Світлосила позначається дробом f / (число); чим менше число в знаменнику, тим більше світла пропускає об'єктив. Висока світлосила дає більш високу різкість картинки і дозволяє сильніше розмивати зображення, що знаходиться поза фокусом. Такі об'єктиви, як правило, помітно дорожче об'єктивів з меншою світлосилою. Зверніть увагу, що «зуми» іноді мають змінну світлосилу, мінливу в залежності від фокусної відстані. Для зйомки відео особливо важливо використовувати об'єктиви з постійною світлосилою, щоб картинка не темніла після наближення.

Стабілізація - дуже важлива функція для відеозйомки. Якщо у вашій камері її немає, ви можете придбати об'єктив, здатний стабілізувати зображення. Зображення не буде змащувати при трясці, що особливо актуально, якщо зйомка ведеться без штатива.

штатив

Штатив - незамінна річ для будь-якого оператора. Він забезпечує надійну стабілізацію і дозволяє плавно повертати камеру в будь-яку сторону без тремтіння картинки. Існують різні види штативів: стійкий, але важкий трипод, компактний монопод, штатив-пояс і різні комбіновані варіанти.

Бажано, щоб у штатива була плаваюча головка, що дозволяє не тільки обертати його, але і змінювати кут нахилу. Також важлива наявність вбудованого рівня, який допоможе вирівняти камеру і уникнути «завалювання» кадру при зйомці панорами.

Штатив повинен бути досить стійким, а його висота повинна відповідати вашому зростанню, щоб при зйомці вам не доводилося нахилятися. І звичайно, переконайтеся, що штатив витримає вагу вашої камери.

Додаткові матеріали

Крім камери і штатива, вам можуть знадобитися лампи освітлення, мікрофон для запису звуку, екран для хромакея і інші пристосування. Вибирайте їх з урахуванням ваших потреб. Для деяких видів зйомки достатньо однієї камери, інші ж вимагають наявності повноцінної студії.

Як знімати відео

Якщо ви вже написали сценарій для ролика і обзавелися необхідним обладнанням, можна починати знімати відео.

Кадрова частота. Перевірте налаштування частоти зйомки. Звичайне відео можна знімати з частотою від 24 до 30 кадрів в секунду. Якщо ж ви хочете використовувати ефект slow motion в своєму ролику, збільште це значення до 50 кадрів в секунду або вище.

Світло. Зверніть увагу на освітленість кімнати, в якій ви знімаєте. Найкраще проводити зйомку в денний час з природним освітленням, особливо якщо у вас немає спеціальних освітлювальних приладів. Якщо ж вам доводиться знімати вночі або в темному приміщенні, використовуйте постановочний світло і намагайтеся не піднімати значення ISO (світлочутливість камери) вище 1600 - так ви зможете уникнути зайвого цифрового шуму на відео.

Мікрофон. По можливості варто використовувати зовнішній мікрофон для запису звуку. Вбудовані мікрофони часто дають звук більш низької якості і захоплюють сторонні шуми від вітру або натискання кнопок. Крім того, ви можете перемістити зовнішній мікрофон ближче до джерела звуку, щоб домогтися більш чіткої записи. При зйомці на вулиці рекомендується також використовувати вітрозахист, щоб зменшити шуми.

Зелений екран. Якщо ви хочете поекспериментувати з фоном, підготуйте зелений екран для хромакея. При редагуванні відео ви зможете замінити фон на будь-який інший: пальми, космос, нічне місто або навіть бабусин килим.

Монтаж. Ви можете спробувати зняти відео одним дублем або ж змонтувати ролик з декількох дублів. Перший варіант можливий, якщо ви розповідаєте про щось перед камерою в невимушеній обстановці. Але навіть в цьому випадку може знадобитися обробка відзнятого матеріалу. Для монтажу відео вам буде потрібно спеціальна програма. Ми рекомендуємо Редагування відео Movavi - наш власний відеоредактор з безліччю корисних функцій і простим інтерфейсом.

Сподіваємося, що наша стаття виявилася корисною для вас. Не забувайте, що кращий спосіб вдосконалити навички створення відео - це почати знімати самому. Таким чином ви не тільки навчитеся застосовувати наші поради на практиці, а й освоїте інші прийоми операторської роботи самостійно.