Редактори моди, або Хвилинка лікнепу

Хвилинка лікнепу. Тому що від словосполучення "редактори моди" Танечку вже бере нервовий тик, а "редакторами моди" себе називають взагалі всі, хто завгодно.

Дорогий товаришу, мода - це явище, це суміш мистецтва (процес створення) і науки (то, у чого є теорія, вже відноситься до розряду науки). Що в цьому процесі конкретно ти, дорогий товаришу, редагуєш?

Друга варіація "модний редактор". Редактор, безумовно, може бути модним, він може одягатися в останні тренди, слухати, найкрутішу і нову музику, знати все про найпопулярніші закладах, мати все the next best thing і тд, і тп. Він при цьому може бути будь-яким редактором: старшим, молодшим, який випускає, може навіть бути асистентом редактора, чо.

Те ж, що в англійській мові називається fashion editor, російською звучить як "редактор розділу / відділу мода". Іноді він ще може називатися навіть "директор розділу мода", ну це якщо він звільнитися вирішив, а підвищувати його особливо нікуди, але видання їм дорожить.

Найвідоміший у світі фешн редактор - Ганна Делло Руссо

Цей людина - не арт-директор. Арт-директор відповідає за загальний віжуал видання: верстки, шрифти, плашки, підкладки та інше. Ця людина не головний редактор. Головний редактор відповідає взагалі за все. Редактор розділу мода відповідає за що? Правильно, за свій розділ.

Оскільки в виданнях, орієнтованих на моду, це досить великий шматок хліба, то редактор / директор розділу мода - другий за важливістю людина після головного редактора. І відповідає він за наповнення свого розділу. Це тренди, аксесуари, модні історії, гардероби, у що будуть одягнені герої журналу, яка модель в якому макіяжу і якому одязі прикрасив обкладинку і тп.

Цей редактор ходить на покази, спілкується з байерами і ритейлерами, дружить з дизайнерами, регулярно їздить по магазинах, дивиться, що де оновилося, а також пару раз в тиждень збирається на наради зі своїм відділом (підлеглі теж їздять).

Ця людина, наприклад, сам особисто вибирає одяг, яка з'явиться на сторінках журналу, створює ті самі луки, відбирає моделей, стилізують зйомки (сам або контролює підлеглих). Як правило ця людина - стиліст (професійний) або в минулому дизайнер (сертифікат стиліста в основному отримують люди, як мінімум першу ступінь по дизайну отримали). І як правило він про моду не пише, навіть підписує модні історії найчастіше інша людина. Дуже рідко буває, що журналіст стає стилістом, потім молодшим редактором розділу мода і росте собі. Але буває. Але рідко (особисто знаю тільки двох чоловік).

Людина, яка в тому ж виданні пише про моду (великі оглядові та аналітичні матеріали і тп) - він модний оглядач. Як Сьюзі Менкес. Він найчастіше до редакторів розділу моди має дуже опосередкований стосунок.

Отже, якщо ви написали статтю про моду і її опублікувало видання, ви не редактор моди не модний редактор і навіть не модний оглядач - ви автор.

Якщо у вас три і більше разів вийшли матеріали - ви постійний автор.

Якщо ви кожен номер в якийсь рубриці позаштатно за гонорар ведете литдибр - ви колумніст.

Якщо ви як стиліст зробили зйомку - ви запрошений стиліст.

Якщо ви постійно працюєте в виданні і ваше ім'я йде в числі перших п'яти пунктів в вихідних даних після фрази "редактор відділу / розділу мода" - ну тоді ви так, таки редактор.

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Що в цьому процесі конкретно ти, дорогий товаришу, редагуєш?
Редактор розділу мода відповідає за що?