Шлейка для кішки. Шлейка як обов'язковий аксесуар для прогулянок

Самостійні прогулянки кішки / кота на вулиці (вільний вигул) зовсім не невинні і часто смертельно небезпечні для ваших вихованців Самостійні прогулянки кішки / кота на вулиці (вільний вигул) зовсім не невинні і часто смертельно небезпечні для ваших вихованців. Небезпеки які підстерігають кішок на вулиці: собаки, проїжджа частина і машини, чоловік не любить кішок (який запросто може штовхнути, вдарити), інші коти, різного роду захворювання (в тому числі і захворювання зі смертельним результатом і захворювання, що передаються людям), злодійство ( крадуть породистих кішці (особливо котів тих порід, які відкриті для сертифікування (наприклад: Курильський бобтейл, Сибірська))). У кішок і котів є захворювання, які протікають безсимптомно і передаються через укуси, подряпини, статевим шляхом, а так само повітряно-крапельним шляхом. І всю «красу» і симптоматику захворювання можна буде побачити тільки при ослабленому імунітеті або зрозуміти, що тварина хвора, тільки при втраті посліду у кішки або самих тварин.

Деякі власники вважають за краще вигулювати кішку на балконі. Це дуже небезпечно, адже кішка, захопившись побаченим на вулиці, часто стрибає вниз. І хоча вона вміє падати і приземлятися на лапи, висота в кілька поверхів часто виявляється смертельною. Деякі власники вважають за краще вигулювати кішку на балконі

Тому настійно рекомендуємо привчити кішку / кота до шлейки і прогулянкам на повідку.

Сучасне протягом життя змушує нас часом брати свого вихованця з собою на дачу, в подорож на відпочинок, в разі переїзду, ну і звичайно ж до ветеринара. У всіх цих випадках (та й в інших подібних) рекомендуємо надягати шлею на кішку / кота - це буде гарантією її / його безпеки і вашого спокою. Котів вигулюють на спеціальній шлейки, нашийник з повідцем для цього не підходить, оскільки м'язи шиї у кішки набагато слабкіше, ніж у собаки. З правильно підібраною шлейки (між шлеєю і тілом вільно входять два пальця) кішка не зможе вискочити. Молода кішка швидко звикне до цієї амуніції, а ось з дорослою - доведеться потрудитися (втім було б бажання і все вийде).

Яку шлею вибрати.

Шлею і поводок до неї можна купити в будь-якому зоомагазині Шлею і поводок до неї можна купити в будь-якому зоомагазині. При виборі треба враховувати:

1. щоб матеріал був легким (бавовна, нейлон) і м'яким, тому, що кішки дуже чутливі, груба шлейки може викликати у них дискомфорт;

2. міцність матеріалу з якого зроблені шлейки і поводок (особливо якщо у вас велика мускулиста кішка (або кіт));

3. довжина повідка; поводок повинен бути досить довгим - не менше двох метрів, щоб ваш вихованець міг вільно переміщатися в цікавому йому напрямку (міг побігати, пострибати). Оочень зручні у використанні повідці - рулетки призначені для собак дрібних порід.

Як привчити кішку до шлейки з повідцем.

Привчати кішку треба в кілька етапів: спочатку тварина звикає до Привчати кішку треба в кілька етапів: спочатку тварина звикає до   новому предмету - залиште шлею поблизу улюблених місць кішки новому предмету - залиште шлею поблизу улюблених місць кішки. Потім пробуйте надягати шлею; оделі- відволікайте увагу кішки на ласки, ігри, ласощі; знімайте тільки тоді, коли кішка заспокоїлася. Одягайте амуніцію час від часу, прив'язуючи ці моменти до чогось приємного (наприклад, перед годуванням), поступово збільшуючи тривалість. Після того, як кішка звикне до шлейки і буде в ній спокійно гуляти по дому, можна починати привчати її до повідця. Принципи такі ж, як при привчанні до шлейки. Господар не повинен тягнути кота за собою, а навпаки слідувати за нею, намагатися зацікавити грою. Слід спробувати покликати її в ту сторону, в яку потрібно вам. Продовжуйте тренування, поки кішка не почне професійно ходити в шлеї з повідцем, а потім виведіть її на вулицю. ПАМ'ЯТАЙТЕ: кішку лякають шум і собаки. Не зліться, якщо кішка відмовляється гуляти, приголубити її і дайте звикнути до того, що відбувається.

прогулянки

Тепер кілька слів про те, як вигулювати кішку / кота Тепер кілька слів про те, як вигулювати кішку / кота. Ваш вихованець нарешті звик до шлейки з повідцем - тепер настав час вивести його на першу в житті прогулянку. Виберіть відокремлене місце в парку (в лісі на дачі), інакше кішку / кота можуть налякати собаки, який проїжджав повз транспорт або велике скупчення людей. Добравшись до місця, почекайте. Ні в якому разі не тягніть тварина насильно, не квапте, дозвольте прийняти рішення самостійно. Запам'ятайте, з часом саме кішка / кіт буде вигулювати вас - вона / він буде йти туди, куди їй / йому хочеться, а ви слідувати за нею / ним. Змиріться з тим, що на відміну від собак, вам доведеться слідувати за кішкою, а не кішці за вами.

І на закінчення: абсолютна більшість кішок можна привчити до вигулу (прогулянкам, поїздкам), але вкрай агресивних або нервових кішок все ж краще зайвий раз не вигулювати.

І трохи фотографій:

І трохи фотографій:

Автор: Валентина Миронова (розплідник Курильських бобтейлов « зірка Курил »). Фотографії розплідника «Зірка Курил» і одна фотографія розплідника «Легенда Байкалу».

Щоб познайомитися з вихованцями Валентини і подивитися кошенят, натисніть на назву розплідника « зірка Курил »