Історія світлодіодних ліхтарів. Дати та факти.

З самого початку історії, людство перебувало в постійному пошуку способу створення переносного джерела світла. У цій ролі виступали різні свічки, факели, гасові лампи. Але у них були недоліки - в даних переносних джерелах світла використовувалося полум'я, тому вони були непрактичні і небезпечні. Дана проблема була вирішена завдяки створенню лампи розжарювання і сухий батареї в кінці 19 століття. З самого початку історії, людство перебувало в постійному пошуку способу створення переносного джерела світла

1896 рік примітний винаходом першої сухої батареї (розміру D). Це була модифікація попередньої моделі, а саме, використання пастоподібного електроліту замість рідкого. Саме тому вона могла працювати в будь-якому положенні і так легко не була пролита і не ламалася. Вона представляла собою ідеальне джерело живлення для портативного джерела світла.

Перший ліхтарик був винайдений Девідом Майзеллом, англійським винахідником в 1899 році. Він працював на 3 батарейках розміру D, які були поміщені в трубку, яка грала роль ручки пристрою. Батарейки давали харчування невеликий лампі розжарювання і при звичайному натисканні кнопки вмикається і вимикається світло. Вони стали відомі як "flash" (блискавка) світло, так як вони не могли світити довгий час. Вам необхідно було вимикати ліхтарик для того, щоб він "відпочив", так як він працював на вугільно-цинкових батарейках. Батарейки такого виду не могли дати стабільний постійний світло на протязі довгого періоду часу.

Перші ліхтарі продавалися погано з двох причин: неналежне виконання батарейок і неефективність ламп розжарювання з вуглецевими нитками. Ліхтарі стали більш ефективними завдяки заміні ниток вуглецю на вольфрамові і вдосконалення батареї. Все це підвищило популярність і ліхтарі почали витісняти лампи з легкозаймистими рідинами.
До 1922, були різні конструкції ліхтарів. Були класичні циліндричні варіанти, моделі у вигляді прожекторів для освітлення великих площ, маленькі кишенькові ліхтарі. Різні конструкції і різні сфери застосування були головними факторами високого попиту.
Сучасні ліхтарі мають аналогічні частини і функціонують так само. Найчастіше в ліхтарях використовуються світлодіоди або лампи розжарювання. Світлодіоди - це електричні елементи, напівпровідники, які випромінюють світло. Вони набагато більш ефективним, ніж лампами розжарювання і набагато довше світять. Як джерела живлення світлодіодні ліхтарі використовують батарейки, але вони так само працюють на акумуляторах або суперконденсаторах, вони можуть заряджатися механічно або за допомогою сонячної енергії. Ліхтарі представлені в незліченній кількості варіацій. Вони можуть бути зроблені як ручка або як брелок на ключі, як налобний ліхтар на шолом або як потужний прожектор, з кріпленням на зброю - існує сотні сфер застосування.
ліхтар - це річ, яка була новинкою і перетворилася в реальну необхідність, яка може бути використана в різних сферах. Результат дійсно вражає.


У кожної людини є хоча б один ліхтар на випадок надзвичайної ситуації. Ви можете знайти його в кожному ящику для інструментів: ліхтарі використовують слюсарі, електрики, пожежні, різні служби з надзвичайних ситуацій, туристи і спортсмени, мисливці та рибалки, і так далі. Так само його можна знайти в машині, на ключах і навіть в коробці з іграшками.
Незважаючи на те, що ліхтарик відносно новий винахід, він став обов'язковим пристроєм для всіх.

1866 - З'явилася перша батарейка . Вона була винайдена французьким винахідником Жоржем Лакланше. Він назвав її "єдина електрична рідка генеруюча батарея". Вона представляла собою "мокру" батарею - це був скляну посудину, наповнений діоксидом марганцю, цинком, хлоридом амонію і з вуглецевої платою на плюсовом контакті батареї. Вона була не підлягає переведенню.

1879 - Томас Едісон створив лампочку розжарювання.
1888 - Німецький вчений Карл Гесснер поліпшив батарейку, помістивши хімію "мокрих" батарейок в герметичний цинковий контейнер. Так з'явилися перші сухі, переносні батарейки.

Одного разу Джошуа Лайонел Коуен, власник американської компанії з виробництва батарейок Eveready, створив декоративне освітлювальний пристрій для кімнатних рослин. Це була трубка з лампочкою і сухий батарейкою, яка могла працювати протягом 30 днів.
Для того, щоб завоювати визнання, Майзелл і Х'юберт створили кілька ручних ліхтарів і подарували їх поліцейським Нью-Йорка.

Майзелл отримав кілька патентів на ліхтарі. Пізніше, дані патенти були віддані компанії Хьюберта. У 1899 році, Х'юберт гордо представив на патент свій ліхтар у вигляді конюшини для велосипеда. Ці та ще 23 інших продуктів були представлені в 1899 році в каталозі американської компанії з виробництва батарейок Eveready зі слоганом "Хай буде світло".
1888 - Російський емігрант і винахідник Конрад Х'юберт створив American Electrical Novelty and Manufacturing Company (згодом перейменоване на Eveready).
1898 - Випуск першого ліхтаря Ever Ready. На обкладинці каталогу Eveready (1899), в якому були представлені нові ліхтарі, була написана біблійна мудрість "Хай буде світло".
1906 - Хьюберт продав половину акцій своєї компанії Національної вуглецевої компанії, постачальника матеріалів для батарейок, за $ 200.000. Однак Хьюберт залишився президентом компанії.


1906 - Фірмова назва змінилося з Ever Ready на Eveready®.

1910 - Істотні удосконалення були зроблені і в технології виробництва ліхтарів. Були винайдені вольфрамові лампи розжарювання. Вони заміщають лампи розжарювання з вуглецевої ниткою, тому що вольфрамові лампи були набагато ефективніше і яскравіше.
Людям тепер не треба було турбуватися про гасових лампах або про полум'я свічки. Згідно брошурі Eveready, яка називалася "101 причина для використання Eveready," До 1916 ліхтарик вважається важливим пристроєм для особистого користування. "Світло, який ніколи не блимає, що не згасне на вітрі і контролюється натисканням пальцем. Кожному потрібен такий світ!" Ще деякі причини, зазначені в цій брошурі, були: читання упаковки на фруктах, подача сигналів Азбуки Морзе і наповнення примуса. Так само відбулися значні зміни в дизайні ліхтарів. Змінилася кнопка включення, яку необхідно було постійно утримувати для роботи ліхтаря, на кнопку, якою ми користуємося зараз.

Змінилася кнопка включення, яку необхідно було постійно утримувати для роботи ліхтаря, на кнопку, якою ми користуємося зараз

1937 - Винахід лампи під фланцеве патроном.


У 1950-их Національна вуглецева компанія була перейменована в Energizer.


1956 - Energizer випустив першу 9-вольтів батарейку.

1958 - Були випущені перші батарейки для роботи в транзисторних радіоприймачах і акумуляторні нікель-кадмієві батарейки.
1959 - Були випущені перші лужні батарейки для тривалої роботи в переносних пристроях, що працюють на батарейках.

1963 - Винахід літієвих батарей.
1966 - Перший пластмасовий ліхтар.
1967 - Перший перезаряджається ліхтар.
1968 - Перший флуоресцентний ліхтар.
1970 - Перший водонепроникний ліхтар. Перший кнопковий перемикач.
1983 - Перші флуоресцентні ліхтарі, що працюють на 4хAA.
1984 - Перший 2D галогенове ліхтар.
1998 - Eveready® відзначило столітнє лідерство серед виробників освітлювальних приладів.
Сьогодні, Energizer є провідним у світі виробником ліхтарів і батарейок, який виробляє понад 6 мільярдів батарейок щорічно.

Більше немає проблем зі світлом

З появою вдосконалених матеріалів, корпус ліхтарів стали створювати з високоміцних пластиків або легких авіаційних алюмінієвих сплавів, з ергономічними поглибленнями в рукоятці ліхтаря.


Зараз навряд чи вдасться когось здивувати ліхтарем, який можна перезаряджати і не раз. Також існують ліхтарі без батарей і акумуляторів, динамо ліхтарі, які використовують сонячну або індукційну енергію. Використання світлодіодів в якості джерела світла, дозволяє економити енергію акумуляторів або батарейок в рази, завдяки чому світлодіодний ліхтар світить не годинами, а цілодобово.

Таким чином, ліхтар пройшов довгий і непростий шлях до сучасних ліхтарів на світлодіодах. Це можна сміливо назвати справжньою революцією портативного освітлення.

Це можна сміливо назвати справжньою революцією портативного освітлення