Все, що потрібно знати про інтеграцію в Австрії

 1. Угода про інтеграцію: суть, цілі
 2. модуль 1
 3. Кому не потрібно підписувати c оголошення про інтеграцію?
 4. Обов'язкові вимоги до інтеграції біженців
 5. Знаєте мову? Пред'явіть сертифікат!
 6. Курси вивчення мови
 7. Кому відшкодують витрати на навчання?
 8. Наслідки невиконання угоди про інтеграцію
 9. Коли термін інтеграції може бути продовжений?
 10. Інтеграція в різних регіонах Австрії
 11. Кілька порад на закінчення

Чи плануєте постійно жити в Австрії? Щоб легально жити, вчитися або працювати, вам необхідно благополучно інтегруватися в австрійське суспільство, а для цього треба офіційно підтвердити знання німецької мови на мінімальному рівні:

 • Перед в'їздом в країну - на рівні A1. Мовний сертифікат повинен бути отриманий не раніше ніж за рік до подачі заявки на візу.
 • Після в'їзду (максимум - через два роки) і отримання ВНЖ - на рівні A2.
 • Для отримання права постійного місця проживання (ПМП) і громадянства - на рівні B1 або B2. Мовний сертифікат діє безстроково і не вимагає перездачі іспиту.

австрійські влада визнає : «Інтеграція - довгостроковий і комплексний процес ... І людей не можна оцінювати за походженням, мовою, релігією та культурі. Важливий лише той внесок, який вони хочуть зробити в життя Австрії. І необхідно докласти всіх зусиль, щоб допомогти приїжджим і громадянам по максимуму брати участь в житті суспільства ».

І необхідно докласти всіх зусиль, щоб допомогти приїжджим і громадянам по максимуму брати участь в житті суспільства »

На початку 2017 року в Австрії проживали 1,34 млн іноземців, з яких 13,5% - німців, 8,8% - сербів і 8,7% - турок

Угода про інтеграцію: суть, цілі

Кожен громадянин країни, що не входить в ЕЕА, а також не з Швейцарії, надовго прибув до Австрії після 1 липня 2011 р повинен підписати Угода про інтеграцію (Integrationsvereinbarung), згідно з яким зобов'язується протягом двох років вивчити німецьку мову на достатньому рівні і скласти іспит.

Європейська економічна зона (EEA) об'єднує 31 держава - все 28 країн ЄС і три країни Європейської асоціації вільної торгівлі , ЄАВТ (Ісландію, Норвегію і Ліхтенштейн). Двосторонні договори ЄС зі Швейцарією дозволяють швейцарцям уникати обов'язкової інтеграції в Австрії.

Угода складається з двох частин (модулів). Мета першої - надати приїжджому поглиблені знання німецької мови, включаючи навички читання і письма, щоб він міг брати участь у соціальному, економічному та культурному житті Австрії. Після виконання другого модуля іноземцю надають ПМЖ і громадянство.

модуль 1

 • Обов'язковий до виконання всіма іммігрантами, включаючи біженців.
 • Заповнюється при отриманні карт на проживання (RWR і RWR plus), дозволів на переселення, посвідок на проживання для членів сімей іммігрантів.
 • Термін виконання - два роки з моменту приїзду. Потрібно скласти іспит з мови.
 • Рівень володіння німецькою для успішного завершення - А2 (по системі CEFR).
 • У мовному курсі 300 годин. Є курси з меншою кількістю занять.
 • Тим, хто володіє німецькою, вчить мову самостійно або в школі, відвідувати курси не треба.
 • Модуль 1 вважають завершеним при наданні карти Red-White-Red Card.

модуль 2

 • Виконується іноземцями за бажанням.
 • Обов'язковий для отримання громадянства або довгострокового виду на проживання, в тому числі членами сім'ї іммігранта.
 • Рівень володіння німецькою - В1 (по системі CEFR)
 • Модуль 2 вважають завершеним після здачі мовного іспиту або проходження навчального курсу при загальноосвітній школі і т.п.
 • Санкції за невиконання модуля не передбачені.

За порушення громадського порядку, неповагу до конституції, кримінал та інші правопорушення вид на проживання можуть відкликати

Кому не потрібно підписувати c оголошення про інтеграцію?

 • Власникам «червоно-біло-червоною карти» (Rot-Weiß-Rot Karte).
 • Власникам дозволу на проживання Aufenthaltsbewilligung.
 • Власникам «синьої карти ЄС», дозволу на перебування або дозволу на тривале перебування.
 • Неповнолітнім дітям до 14 років, які до кінця дії інтеграційного угоди (через два роки) не встигнуть стати повнолітніми.
 • Тяжкохворим. Підтвердження захворювання - медична довідка з країни походження іноземця.
 • Тим, хто не планує перебувати в Австрії довше 12 місяців протягом двох років.

Традиційно жінки з Сирії та Афганістану залежні від чоловіків і не працюють. В Австрії жінки і чоловіки мають рівні права і обов'язки як на роботі, так і в сім'ї. Допомогти здобути освіту і влаштуватися на роботу покликана інтеграційна програма « Наставництво для мігрантів ».

Обов'язкові вимоги до інтеграції біженців

 1. Відвідування курсів німецької мови.
 2. Ознайомлення з основними цінностями австрійського суспільства.
 3. Участь у громадських роботах.

Важливо! У разі дотримання всіх інтеграційних заходів через три місяці після подачі заяви про надання статусу біженця мігрант отримує право на легальне працевлаштування.

У разі дотримання всіх інтеграційних заходів через три місяці після подачі заяви про надання статусу біженця мігрант отримує право на легальне працевлаштування

На думку австрійського міністра закордонних справ і інтеграції Себастіана Курца, виконання мігрантами всіх інтеграційних заходів допоможе їм домогтися поваги і прихильності з боку австрійців

Знаєте мову? Пред'явіть сертифікат!

Щоб підтвердити знання німецької мови, потрібно отримати міжнародний сертифікат. Здати іспит (письмовий і усний) можна в будь-якому регіоні Австрії, а також в будь-якій країні світу:

Рівень А1 (початковий) - знання найпоширеніших повсякденних виразів і найбільш простих фраз. Уміння розуміти і використовувати їх в спілкуванні. Уміння ставити і відповідати на найпростіші запитання про себе та т. П.

Рівень A2 (базовий) - вміння спілкуватися на поширені і знайомі теми (про сім'ю, покупки) і пояснюватися з оточуючими в стандартних повсякденних ситуаціях. Рівень B1 (просунутий) - вміння розмовляти на більш абстрактні теми, наприклад про роботу і ін.

Курси вивчення мови

Список установ з адресами і телефонами, в яких діють сертифіковані курси німецької мови для іноземців, дивіться на веб-сторінках Австрійського фонду інтеграції . На допомогу бажаючим вивчити німецьку та скласти іспит - спеціалізований мовної портал з безкоштовними онлайн-вправами, книгами, навчальними матеріалами та прикладами тестів. Також на сайті є повний перелік сертифікованих урядом мовних курсів і навчальних закладів.

Кому відшкодують витрати на навчання?

В рамках виконання інтеграційного угоди будь-який бажаючий має право попросити у держави фінансову допомогу на оплату мовних курсів для себе і членів своєї сім'ї. Для цього в фонді ÖIF або магістраті при отриманні посвідки на проживання необхідно взяти синій купон. Тим, хто за 18 місяців (з дня видачі купона) успішно закінчить мовні курси з присвоєнням рівня А2 або B1, а також складе іспит при фонді ÖIF або пройде тестування з німецької DFÖ (Deutschtest für Österreich), купон дасть право отримати назад частину вартості навчання :

 • 50% витрат на курс;
 • максимум € 750;
 • максимум по € 2,50 за годинне заняття.

Наслідки невиконання угоди про інтеграцію

 • Для всіх іммігрантів - штраф або позбавлення ВНЖ.
 • Для біженців - штраф (скорочення розміру соціальної допомоги).

Заборона на публічне носіння мусульманського одягу, що повністю приховує обличчя, - частина інтеграційного законодавства країни. За появу в нікаб або бурці в громадському місці - штраф € 150. Також не дозволено покривати голову хусткою чиновникам, суддям та прокурорам.

Дані законодавчі норми - перший етап реалізації нової інтеграційної програми Für Österreich , Розробленої правлячими партіями SPÖ і ÖVP.

Коли термін інтеграції може бути продовжений?

 • Важке (психічна або фізична) захворювання.
 • Проблеми під час вагітності.
 • Інші особисті обставини (при наявності вагомих підстав).

Відстрочку на період до одного року надає магістрат міста або федеральної землі. Заява на продовження подається заздалегідь, так як розглядають його чиновники до півроку. У разі позитивного рішення термін дії синього купона збільшується.

Інтеграція в різних регіонах Австрії

Стаціонарні та мобільні інтеграційні центри діють в кожній федеральній землі Австрії. Детальну інформацію про діючі в кожному регіоні програмах з порадами та адресами консультантів можна отримати на сайті фонду ÖIF . Влада земель ведуть облік виконання інтеграційних угод. Наприклад, в Форальберг за 2011 - 2012 рр. виконали інтеграційне угоду 1206 чоловік, звільнили від виконання 318 осіб (переважно людей похилого віку та хворих). І лише 48 призначили штраф за невиконання - € 70.

У деяких містах австрійці добровільно беруть шефство над біженцями та дітьми біженців. За одного такого підшефного держава платить волонтеру € 800 на місяць.

Для приїжджих в регіонах випускають інформаційні брошури та реалізують проекти, в тому числі по переселенню і пошуку роботи в сільській місцевості, зокрема в Каринтії. Для нових жителів Лінца, наприклад, інтеграційне бюро підготувало онлайн-посібник на декількох мовах « Ласкаво просимо в Лінц ».

Кілька порад на закінчення

Інтеграційна політика в Австрії з кожним роком посилюється. П'ять років тому штрафи за недотримання умов інтеграційного угоди були рідкістю. У 2017 році вони стали повсякденністю для тих мігрантів, хто не доклав жодних зусиль для вивчення німецької або виконав угоду, але із запізненням. У зв'язку з цим рекомендуємо:

 • Чи не зволікати і вивчити мову. Це допоможе швидше соціалізуватися в новому суспільстві, знайти хобі і високооплачувану роботу.
 • Спробувати стати «своїм» серед австрійців. До іноземців місцеві жителі, особливо в глибинці, ставляться насторожено. Однак ті, хто досконало освоїть мову, успішно знаходять серед них друзів.

Чекаємо ваших відгуків про інтеграцію в Австрії. Пишіть в коментарях, діліться посиланням з друзями і не забудьте підписатися на наш новинний блог. Ми публікуємо новини на найактуальніші та цікаві теми про життя в Австрії!

Кому відшкодують витрати на навчання?
Коли термін інтеграції може бути продовжений?