Перевезення небезпечних вантажів: транспорт, правила, дозволу

 1. небезпечні вантажі
 2. Перевезення небезпечних вантажів - види транспорту
 3. Правила перевезень

Будь-які маніпуляції з небезпечними вантажами, в тому числі і їх перевезення, строго регламентовані національними і міжнародними правилами. Бізнесменам, які вирішили займатися поставками матеріалів і речовин, що входять в категорію «небезпечних», необхідно знати всі правила і вимоги щодо перевезення небезпечних вантажів.

У цьому розділі піде мова, в першу чергу, про визначення поняття «небезпечні вантажі», класів і маркування, про способи їх транспортування, про правила перевезення різними типами транспорту і міжнародних конвенціях.

небезпечні вантажі

Небезпечний вантаж - це матеріали або речовини, потенційно загрозливі навколишньому середовищу, здоров'ю або життю людини, а також матеріальних цінностей.

Всього, за класифікацією ООН, є 9 класів небезпечних вантажів. Сюди відносяться і вибухові речовини, і отруйні гази, і інші речовини і матеріали. Кожен клас має свій спосіб маркування. Детальна інформація про маркування, тари, упаковки і класах небезпечних вантажів ось тут .

Перевезення небезпечних вантажів - види транспорту

Транспортувати небезпечні вантажі можна різними способами. Вибір конкретного з них залежить від місця призначення, класу небезпечного вантажу, загального бюджету, домовленостей між обома сторонами. Можна виділити кілька основних видів перевезення:

 • Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом . Відрізняється підвищеним рівнем безпеки і відносної фінансової доступністю. Якщо є необхідність в перевезенні великої партії, залізні дороги вирішать і цю проблему. Можна намітити точну дату доставки вантажу, так як у поїздів є точний розклад. Одночасно з цим ж / д транспорт не відрізняється великою швидкістю. Необхідно орієнтуватися в правилах перевезення небезпечних вантажів по залізницях, отримати дозвіл, оформити страховку.
 • Автомобільні перевезення небезпечних вантажів. Спосіб відрізняє висока швидкість перевезення. При цьому він досить демократичний. Ідеальний для перевезення невеликих партій вантажу на невеликі відстані. При цьому у перевезення автомобільним транспортом є свої обмеження. Зокрема, він не підходить для перевезень великих партій вантажу. При організації такого транспортування важливо брати до уваги погодні умови. Крім того, автомобільні перевезення пов'язані з різними небезпеками: крадіжки, аварії і так далі. До такої транспортуванні пред'являються особливі вимоги. Якщо вас цікавлять правила перевезення небезпечних вантажів автотранспортом, загляньте сюди .
 • Повітряний транспорт. Відрізняється максимальною швидкістю перевезення. Підходить для здійснення оперативних міжконтинентальних транспортувань. У числі мінусів повітряних перевезень можна відзначити високу вартість і середній рівень безпеки вантажу при цьому. Крім того, на авіаційному транспорті не вдасться перевезти великі партії або габаритний вантаж.
 • Перевезення небезпечних вантажів морським транспортом . Відрізняється найбільшою демократичністю в плані вартості, а також високою безпекою. Дозволяє транспортувати великі партії вантажу. Одночасно з цим при організації морських перевезень потрібно враховувати погодні умови. Для підготовки транспортування потрібно спочатку ознайомитися з правилами морського перевезення небезпечних вантажів, провести відповідну упаковку, оформити всі необхідні документи та дозволи.

Для перевезення небезпечних вантажів необхідно дозвіл ADR.

Перед вибором способу транспортування слід вивчити особливості кожного з них, а потім співвіднести отримані дані з вашої індивідуальної ситуацією. Наприклад, якщо вам потрібна висока швидкість, ви можете вибрати повітряний транспорт. Якщо ж потрібно перевезти велику партію вантажу, краще звернути увагу на транспортування по залізницях.

Правила перевезень

Перед організацією транспортування небезпечного вантажу потрібно обов'язково вивчити відповідні правила. При такому перевезенні важливо і правильно упакувати, і закріпити вантаж, і нанести потрібну маркування. Одним з ключових пунктів в організації транспортування є також підготовка документів та дозволів. При міжнародних перевезеннях небезпечних вантажів можуть знадобитися спеціальні дозволи, прийняті в даній країні.

Для правового регулювання перевезень небезпечних вантажів існують спеціальні правила, головними з яких є міжнародні правила. Існують загальні правила і конвенції, що регламентують перевезення небезпечних вантажів. До них відносяться «Помаранчева книга ООН», «Базельська конвенція», КГПОГ і так далі. Також існують правила, які застосовуються до конкретного способу перевезення:

 1. Повітряний транспорт. Такі перевезення регулюються конвенцією «про міжнародну цивільну авіацію», інструкціями ІКАО та іншими документами;
 2. Автомобільний транспорт. Основний документ, який регулює автомобільні перевезення небезпечних вантажів - ДОПНВ, докладніше тут . Також до автомобільного транспорту може бути застосована КГПОГ.
 3. Морський транспорт. Такі перевезення організовуються відповідно до пунктів СОЛАС 74, ВОПНВ, МАРПОЛ, КГПОГ.
 4. ЖД транспорт. Перевезення регулюються СМГС, МПНВ, КГПОГ.

При організації міжнародних перевезень потрібно врахувати, що в кожній державі є своє законодавство з транспортування небезпечних вантажів, яке потрібно дотримуватися. Для того щоб спростити процес перевезення, краще звернутися в спеціалізовану організацію.

Професійні транспортні компанії не тільки зможуть врахувати всі нюанси підготовки до транспортування, а й зроблять її правомірною і безпечною.

При організації перевезення небезпечних вантажів немає зайвих моментів. Тут важлива і упаковка, і маркування, і кріплення вантажу. Для успішного проведення доставки потрібно правильно підібрати спосіб транспортування. Перевезення повинна проводитися відповідно до правил. Якщо маршрут міжнародний, потрібно враховувати і закони іншої держави.

Безкоштовна консультація по телефону:

Москва і Московська область: +7 (499) 703-48-81 (дзвінок безкоштовний)

Санкт-Петербург і Лен.область: +7 (812) 309-93-24