Довіреність водія на перевезення та отримання вантажу: зразок

 1. Основні правила оформлення довіреності на перевезення вантажу
 2. Важливі тонкощі оформлення

Довіреність на перевезення вантажу, оформлена на водія-експедитора, не є обов'язковим супровідним документом, проте її наявність дозволяє відправнику бути впевненим, що товар прибуде в місце призначення в повному обсязі і належної якості, а співробітники ДАІ не затримають машину в дорозі і не заарештують вантаж до з'ясування обставин. Довіреність на перевезення вантажу, оформлена на водія-експедитора, не є обов'язковим супровідним документом, проте її наявність дозволяє відправнику бути впевненим, що товар прибуде в місце призначення в повному обсязі і належної якості, а співробітники ДАІ не затримають машину в дорозі і не заарештують вантаж до з'ясування обставин

Довіреність на перевезення вантажу - не обов'язковий, але бажаний документ

Основні правила оформлення довіреності на перевезення вантажу

Довіреність водієві на перевезення вантажу становить вантажовідправник. Готовий зразок можна скачати в інтернеті або скласти самостійно у вільній формі. Строго уніфікованих вимог до документа немає, але в ньому обов'язково повинні бути:

 • «Шапка», в правому кутку якої стоїть кутовий штамп організації-відправника (якщо він є) і дата отримання документа, а в лівому - місце його оформлення (місто або інший населений пункт);
 • назва документа (слово «довіреність» великими літерами);
 • відомості про організацію-відправника вантажу (назва, адреса, номер телефону);
 • відомості про водія-експедитора (дані його паспорта і повні прізвище, ім'я та по батькові);
 • відомості про накладної, по якій водій отримає вантаж (її номер і дата);
 • адреса, за якою відбувається отримання товару водієм;
 • адреса, за якою водій здійснює поставку товару шляхом;
 • термін, протягом якого діє довіреність з моменту її отримання (при необхідності);
 • зразок підпису керівника, від імені якого заповнена довіреність, і розшифровка підписи і печатку організації, така ж, як в накладній.

При отриманні довіреності водій повинен переконатися, що всі графи заповнені вірно і присутні необхідна підпис і печатку.

При отриманні довіреності водій повинен переконатися, що всі графи заповнені вірно і присутні необхідна підпис і печатку

Зразок довіреності на перевезення грузв

Важливі тонкощі оформлення

Часто при оформленні паперів на перевезення вантажів допускаються прикрі помилки, що призводять до непередбачених складнощів, тому корисно знати наступне.

 • Юридично довіреність діє або прописаний в ній термін (максимум - 36 місяців з дати отримання), або, якщо в ній зазначена тільки дата видачі, 1 рік.
 • Незаповнені графи, підчищення, видимі виправлення і відсутність порядкового номера і дати видачі роблять документ недійсним.
 • Довіреність може бути оформлена не тільки організацією, а й приватною особою. В останньому випадку замість назви організації вписують ПІБ вантажовідправника і його паспортні дані. Друк не потрібна, достатньо зразка підпису вантажовідправника.
 • При бажанні папір можна завірити нотаріально, але це не є обов'язковою вимогою.

Наявність у водія такого доручення полегшує взаємодію між вантажовідправником, перевізником і одержувачем товару і знижує ймовірність неприємних ситуацій, пов'язаних із затриманням машини співробітниками ДІБДР і втратою або псуванням товарів, що перевозяться.

Поділися з друзями:

Коментарі