Як відстежити вантаж з Китаю

 1. Як відстежити вантаж з Китаю
 2. Відстеження контейнерів з Китаю
 3. Відстеження вантажу в Росії
 4. Скільки йде товар з Китаю?
 5. Сухопутна перевезення карго автомобільним транспортом
" Назад

Як відстежити вантаж з Китаю

Відстеження вантажів в дорозі має вкрай важливе значення для будь-якої компаній, які купують товари в Китаї. Значну відстань перевезення і можливі перевантаження і зміна транспорту можуть привести до зміни термінів поставки товару і втраті контролю над вантажем. Як же цього уникнути? Розглянемо два маршрути доставки вантажів з Китаю та можливі шляхи відстеження вантажів на кожному з видів маршрутів.

Відстеження контейнерів з Китаю

Комбінована перевезення море + сухопутна перевезення залізничним або автомобільним транспортом. При перевезенні морем вантаж їде на пароплаві, в даному випадку перевізним документом є морська накладна - коносамент. За даними, вказаними в коносаменті, відстежити вантаж досить просто, достатньо зайти на сайт морської лінії, яку перевозиться вантаж.
Наприклад, на сайті Maersk досить ввести номер контейнера для визначення його місцезнаходження

Відстежити вантаж на сайтах інших морських ліній можна аналогічним чином

Відстеження вантажу в Росії

Після того, як вантаж прибув в порт перевалки, наприклад, до Владивостока або Санкт-Петербург, вантаж проходить митне оформлення. Після «розмитнення» вантаж готовий до відправки далі. У цей момент важливо запросити у перевізника накладну на перевезення суходолом, наприклад, автонакладной або жд накладну. І відстежувати вантаж в дорозі по Росії. Перевізників автомобільним транспортом по Росії множестно, найбільші з них - Ділові Лінії, Желдорекспедіція, ПЕК.
При відстеженні вантажу вводиться номер авіанакладній, в результаті стає відомо не тільки дата виходу з міста відвантаження, а й дата підходу в місто одержувача.


При відстеженні вантажу необхідно враховувати індикативний термін доставки, який зазвичай становить максимально можливий термін або навпаки - становить лише термін перевезення.

Скільки йде товар з Китаю?

Фактичний термін перевезення вантажу включає не тільки безпосередній термін перебування вантажу в дорозі від моменту виходу до моменту приходу на місце призначення, але і термін, який вантаж чекає відправки. Очікування відправки може затягнутися, наприклад, при контейнерних відправленнях залізницею контейнера в складі поїзда, наприклад термін перевезення у напрямку Владивосток - Москва становить 7 днів, а термін відвантаження з порту може становити 3-4 тижні.

Очікування перевезення і власне перевезення - це і є термін доставки вантажу, адже не включати термін очікування означає невірно планувати дату отримання вантажу.
У випадках автомобільних перевезень по Росії, особливо на відстані понад 3000км очікуваний термін підходу вантажу на місце призначення досить часто розраховується як максимально можлива дата з урахуванням всіх можливих затримок в дорозі. У цьому випадку одержувач вантажу повинен бути готовий прийняти вантаж на кілька днів раніше очікуваного терміну.

Сухопутна перевезення карго автомобільним транспортом

відстеження карго-перевезень на одному інтернет ресурсі практично неможливо, в цьому випадку рекомендуємо при веденні переговорів з потенційним перевізником уточнювати терміни доставки вантажів, терміни проходження кожного з етапів, контрольні дати і періодичність інформування.
наприклад:

 1. Шанхай - Москва маршрутом Шанхай-Казахстан (митне оформлення) - Москва
 2. Термін доставки по Китаю до Урумчі 7 днів,
 3. Проходження митниці - 7 днів,
 4. Відправка до Москви - 10-12

Де ж все-таки відстежувати пересування вантажу?

 • По Китаю - на сайтах транспортних компаній Китаю, якщо є накладна.
 • при відправленнях по Росії - відповідно на сайтах транспортних компаній Росії.
Як же цього уникнути?
Скільки йде товар з Китаю?