Путін: санкції в сучасному світі - це бумеранг

Економічні санкції в сучасному світі в кінцевому підсумку позначаться на економіках тих країн, які їх ввели, заявив президент Володимир Путін на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ).
Економічні санкції в сучасному світі в кінцевому підсумку позначаться на економіках тих країн, які їх ввели, заявив президент Володимир Путін на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ)

Послання Володимира Путіна, за словами економістів, знизило ризики і дало надію на повернення нормального режиму для бізнесу. Значну частину виступу президент присвятив західним санкціям.

"Хіба не очевидно, що економічні санкції як інструмент політичного тиску в сучасному взаємозалежному світі мають ефект бумеранга і в кінцевому рахунку відображаються на бізнесі і економіках країн, які їх ініціювали", - зазначив Путін.
"Поки все це не має серйозного системного негативного впливу на нашу економіку, і, сподіваюся, що цього не станеться", - пояснив президент.
Росія розуміє занепокоєння іноземного бізнесу, який вклав в Росії сотні мільярдів доларів і налагодив в країні успішну роботу. "Що, тепер успішний бізнес на догоду бездарній політиці повинен нести збитки і здати конкурентам напрацьовані позиції і величезний ринок?" - задався питанням Путін.
Логіку світового політичного і економічного розвитку не можна змінити, а світ є багатополярним. "Народи хочуть самі визначати свою долю, зберігати свою культурну, історичну і цивілізаційну ідентичність", - підкреслив Путін.
Змінюється вся геоекономічна карта планети, виникають нові центри економічного зростання, виникають і зміцнюються нові об'єднання країн, посилюється запит на колективне лідерство, в рамках якого приймаються солідарні рішення, зазначив президент
"Світ, дійсно, стрімко змінюється. Ми бачимо колосальні геополітичні, технологічні, структурні зрушення. Однополярна модель світоустрою не відбулася. Сьогодні це очевидно всім, навіть тим, хто все ще намагається діяти у звичній системі координат", - заявив Путін.
Це розуміють і ті, хто "намагається зберігати монополію, диктувати свої правила гри в політиці, в торгівлі, фінансах, нав'язувати культурні та поведінкові стандарти".
Економічні потрясіння 2008 року стали яскравим проявом глибокої кризи моделі розвитку, побудованої на уніфікації і домінуванні. Це повинно було послужити серйозним уроком, щоб зрозуміти світ у всьому його різноманітті, тверезо оцінити нову реальність і всю складність відносин, підкреслив президент.
"Однак замість цього ми зіткнулися з небажанням чути нових лідерів глобального розвитку, враховувати альтернативні точки зору. По суті, а не на словах, міняти принципи роботи ключових міжнародних фінансово-економічних інститутів відповідно до мінливої ​​картиною світу. Так застопорилася реформа МВФ, практично не рухається Дохійський раунд, покликаний встановити сучасні правила світової торгівлі ", - зазначив Путін.
Росія має намір розширювати можливості для співпраці з Європою. "Європа - це наш традиційний найважливіший торговий партнер. Ми щиро хочемо, щоб так було і надалі, щоб з'являлися нові можливості для ділового співробітництва, щоб усувалися бар'єри для торгівлі та інвестицій", - підкреслив президент.
"Для цього закликаємо ЄС, європейські країни послідовно рухатися в бік укладення нової базової угоди про партнерство і співробітництво Росії і ЄС. Такий документ повинен містити потужний, гранично конкретний торгово-економічний розділ", - уклав Путін.

Що, тепер успішний бізнес на догоду бездарній політиці повинен нести збитки і здати конкурентам напрацьовані позиції і величезний ринок?