бар'єр світів

  1. Хотіли як краще
  2. * * *

Для любителів стратегій у нас є дві новини: хороша і погана. Почнемо з хорошої: київська студія Ulysses Games успішно випустила свою дебютну гру «Бар'єр світів». Тут є запекла битва за території, дві не схожі один на одного фракції, кілька оригінальних знахідок і живе відео. Ну а тепер погана: реалізовано це все досить кепсько.

Хотіли як краще

Зав'язка не віщує біди і навіть інтригує. В недалекому майбутньому по всій Землі почали з'являтися дивні вівтарі, а слідом за ними портали, що рве на собі орди кровожерливих демонів. Здійснюючи криваві ритуали на вівтарях, вони захоплювали все нові території і перекроювали їх на свій лад. Світ розколовся на людські і демонічні землі, розділені Бар'єром - желеподібної прикордонною зоною, в якій мешкають злісні тварі, що пожирають все, до чого можуть дотягнутися.

Нам у всьому цьому мракобісся відводиться роль командира одного з партизанських загонів. Кампанія за демонів не передбачена (хоча за них можна битися в мультіплеере). Основне завдання - виконувати доручення начальства, попутно відбиваючи у нечисті викрадену житлоплощу.

Процес цей жваво нагадує старожитню серію Z або ось свіжіший Warhammer 40 000: Dawn of War. Ми зачищаємо територію від ворогів, після чого засилаємо на контрольну точку-вівтар спеціального юніта - і шматочок карти тут же відходить до нас. До речі, при цьому змінюється ландшафт: млява темна пустеля в одну мить розквітає і знаходить людську в прямому сенсі цього слова вигляд. Чим більшу площу ми контролюємо, тим швидше нараховуються гроші, на які можна замовляти підкріплення. Але навіть якщо ви відвоює всі доступні зони, перемогу не зарахують до того моменту, поки не буде виконано сюжетне завдання. Останні представлені стандартним набором: зачистка, конвоювання, оборона на час.

Останні представлені стандартним набором: зачистка, конвоювання, оборона на час

Руде марево - це і є горезвісний Бар'єр.

Різновидів бойових одиниць в грі, прямо скажемо, замало: приблизно по дюжині за кожну сторону. З боку людей виступають остогидлі автоматники, мотоциклісти, танки і БТРи. У демонів ситуація набагато цікавіша (тим сумніше, що вони позбавлені повноцінного сюжету): за них борються страхітливого вигляду комахи розміром із слона і п'ятдесятиметровій черви, вилазять з-під землі.

Все це здорово, але інтерес до гри пропадає після перших 30 хвилин. Насамперед відлякує завищена складність: солдати тут мруть в лічені секунди навіть на легкому рівні складності, а вже монстри, що живуть в бар'єрі, здатні за один присід з'їсти полвзвода. При цьому «Бар'єр світів» наділений найбільш дратівливим RTS-недугою: ваші юніти безглуздо воюють. Вони постійно збиваються в купу, не тримають стрій і завжди готові кинутися на натовп ворогів поодинці.

Ну і саме, напевно, сумне: в грі геть відсутня скільки-небудь помітна атмосфера. Уривки сюжету доводиться дізнаватися з коротеньких текстових брифінгів, які передують кожну місію. Хто видає нам завдання - невідомо. Головні герої не перемовляються між собою, так що там - у них і імен-то немає! Згадане живе відео - суцільне розчарування: на протязі гри головна героїня (більше в роликах нікого не показують) сидить в якомусь підвалі і записує на диктофон хроніки того, що відбувається. При цьому актриса грає зовсім непереконливо, а рухи губ не збігаються з усної промовою (!). Підсумок такого зневажливого підходу до сюжетної лінії очевидний - в те, що відбувається на екрані просто не віриш, а загибель черговий купки полігонів, що зображає героя, ніяких емоцій не викликає.

Зустрітися з головною героїнею. У цій кімнаті вона просидить всю гру.

* * *

Найприкріше, що з гри міг вийти толк. Якби розробники приділили більше уваги створенню атмосфери, додали оригінальних ландшафтів і навчили юніти поводитися пристойно.

Через неприємних дрібниць і недоробок геймплей, незважаючи на цікаві знахідки (на кшталт Бар'єру і змінюється пейзажу), просто не спрацьовує. «Бар'єр світів» навіває швидше тугу, ніж викликає інтерес. Але при цьому не можна не помітити, що потенціал Ulysses Games проявили значний. А перший млинець майже завжди комом.

Реіграбельность - немає

Класний сюжет - немає

Оригінальність - немає

Легко освоїти - так

Виправданість очікувань: 50%

Геймплей: 6.0

Графіка: 6.0

Звук і музика: 5.0

Інтерфейс і управління: 6.0

Дочекалися? Непогана стратегія з нереалізованим потенціалом і купою прикрих промахів. Грати можна, але без особливого задоволення.

Рейтинг «Манії»: 6,0

"Вище середнього"

Дочекалися?