Ортопедичні устілки: тест-драйв

  1. Що роблять устілки і кому вони потрібні?
  2. Як устілки робляться?
  3. неочевидні питання
  4. Наші відгуки два місяці по тому


У вас бувало коли-небудь так, що нові туфлі після пари прогулянок виглядають, як ніби селянські предки носили їх замість постолів (а потім передали вам у спадок)? Або що після цілого дня пішки ноги так гудуть, що це майже чутно? Ми з Ариной відчуваємо такі відчуття дуже часто: у нас у обох плоскостопість. У якийсь момент ми втомилися скаржитися один одному на біль в ногах і спостерігати стоптані капці в передпокої. І вирішили перевірити: виправлять чи ситуацію ортопедичні устілки?

Робити собі устілки і дізнаватися про них всі деталі ми вирушили в «Клініку доктора Григоренко» .

Що роблять устілки і кому вони потрібні?

Засновник «Клініки доктора Григоренко» Андрій Григоренко - лікар-ортопед з досвідом реабілітації хворих із захворюваннями опорно-рухового апарату, доктор остеопатії Засновник «Клініки доктора Григоренко» Андрій Григоренко - лікар-ортопед з досвідом реабілітації хворих із захворюваннями опорно-рухового апарату, доктор остеопатії. Він відповів нам на основні питання про ортопедичні устілки.

Кому потрібні устілки? Всім. Але особливо - тим, хто відчуває дискомфорт і болі в ногах і спині; мандрівникам; любителям піших прогулянок; спортсменам. Першим - в лікувальних цілях, іншим - для профілактики.

Стопи гасять удар ноги об поверхню при ходьбі. Якщо вони перестають виконувати свої амортизуючі функції, ударне навантаження переходить на голеностоп, колінний і тазостегновий суглоб. З'являються втома і болі. Якщо нехтувати лікуванням, можна дійти до дуже серйозних проблем (руйнування суглобів).

Які види устілок існують? Логічно буде розділити їх на жорсткі і м'які. Жорсткі устілки, які вважають за краще випускати німецькі виробники, фіксують ногу, м'які - наприклад, новозеландські Formthotics - дозволяють стопі природно рухатися (коли ми наступаємо на ногу, стопа робить рух, схоже на вісімку). Доктор Григоренко працює з Formthotics і вважає за краще м'які устілки жорстким: на його думку, другі шкодять ногам. Жорстко зафіксовані м'язи перестають працювати, і стопа знову ж втрачає свої амортизуючі функції. Окремий вид вкладишів - спортивні устілки, вони міцніші і витримують більше навантаження.

Для якому взутті устілки підходять? Устілки можна використовувати в закритій плоскому взутті або на дуже невеликому каблуці. З босоніжок вони будуть вислизати, а поєднувати устілки зі шпильками марно - одним лікуємо, іншим калічимо. За ідеєю, устілки мають на увазі постійне носіння, але пару вечорів на тиждень можна проводити і без них - регресу не буде.

Як устілки робляться?

Перший етап: підгонка устілок під ваш розмір.

Для початку потрібно встати на ось таку скляну підставку з підсвічуванням. Це допоможе визначити точний розмір стоп і ступінь плоскостопості.

Ось тут видно, до речі, які у мене клишоногі ноги

Моє плоскостопість - є, але не найсильніше. Від армії, мабуть, не вдалося б откосіть-)

Тепер я знаю, що мої ступні 21,5 см в довжину)

Лягаю на кушетку, а лікар гніт мої ступні туди-сюди, щоб перевірити гнучкість зв'язок, і промацує голеностоп на предмет вивихів. З'ясовується, що права ступня колись була вивихнути, тому набагато менш гнучка, ніж ліва (а значить, гірше амортизує). Устілки повинні це виправити.

Наступний етап: лікар обрізає заготовку під мою ногу. У «Клініці доктора Григоренко» використовують м'які устілки Formthotics, які є трьох розмірів - беруть той, що ближче до конкретної нозі, і вкорочують.

Здавалося б, нехитрий процес виготовлення устілок завершено. Але немає - залишається одна, найважливіша деталь - подушечка під склепіння стопи. Вона коригує поперечна плоскостопість, перерозподіляючи навантаження на стопу.

Вона коригує поперечна плоскостопість, перерозподіляючи навантаження на стопу

Майже готово-)

У кожної людини передній звід стопи зігнутий у вигляді арки. Це не видно з боку, але якщо ви помацати свою ногу, то зрозумієте: трохи вище підйому (якраз під м'ясистої частиною) є вигин. Але у людей з поперечним плоскостопістю (наприклад, у мене) ця частина ступні плоска і тому не амортизує при русі. Подушечка поступово змінює стопу, змушуючи її приймати правильну форму арки і виконувати свої амортизуючі функції.

Подушечка поступово змінює стопу, змушуючи її приймати правильну форму арки і виконувати свої амортизуючі функції

Подушечку доктор приклеює в початок підйому. На стопі є місце під м'ясистою верхньою частиною (чую редакторська незадоволення, але не знаю, як ще це назвать-)), де як раз починається підйом. Ось там вона і повинна розташовуватися.

Ось там вона і повинна розташовуватися

Після того як лікар приклеїв до устілок подушечки, він вставляє їх в мої сліпони і сушить спеціальним феном. Це потрібно, щоб подушечки добре приклеїлися. Важливий момент: щоб вкладиші взяли потрібну форму, потрібно весь день ходити в тому взутті, в яку їх поставив доктор. Ще з ними потрібно обережно ставитись: дбайливо діставати з взуття (вони м'які і можуть порватися) і мити тільки теплою мильною водою, від гарячої вони деформуються.

Як зрозуміти, що устілки вам не підходять? У перші кілька днів носіння устілок ноги будуть хворіти, і це нормально: стопа перебудовується, починають працювати інші м'язи, не ті, що напружувалися раніше. Звикання до устілок може тривати до місяця. Але при цьому біль буде не різкою, а ниючий, і потихеньку зійде нанівець. Якщо ж больові відчуття різкі і наростають, варто звернутися до лікаря, який робив вам устілки - щось явно пішло не так.

Етап другий: корекція устілок місяць тому.

Знову стою на скляній штуці, яка визначає ступінь плоскостопості

Що таке корекція устілок і навіщо вона потрібна? Вкладиші, які ви отримуєте після першого прийому - лайт-версія, з якою стопи повинні звикнути до устілок і потихеньку почати перебудовуватися. І тільки через місяць можна переходити до хардкору - зробити заплатки в потрібних місцях, а в деяких підрізати. Після цього устілка буде помітно змінювати ногу.

Чому не зробити «робочий» вкладиш відразу? Тут так само, як з розтяжкою: якщо встати з дивана і відразу сісти на шпагат , Можна отримати травму. Важлива поступовість змін.

Перше, що перевіряє на корекції лікар, - як працюють м'язи стопи. Для цього потрібно постояти на одній нозі, ні за що не тримаючись. Спортсмени з тренованими стопами витримують 40-50 секунд. Мій результат - значно гірше. Я лівша, і ліва нога у мене помітно сильніше правої: на лівій я можу простояти в районі 25 секунд, а на правій - менше 10.

Я лівша, і ліва нога у мене помітно сильніше правої: на лівій я можу простояти в районі 25 секунд, а на правій - менше 10

Скорегувати цю різницю - завдання устілок. Тому доктор підклеює деякі місця. Поставивши чергову латку, пропонує мені встати на устілку і спробувати знову. На мій подив, скоригована устілка дійсно збільшує стійкість, і до кінця процедури ми виходимо на цілком прийнятні 20 секунд на правій нозі.

Нарешті, всі потрібні місця підклеєні, і лікар відпускає мене, покаравши прийти ще на одну корекцію через кілька місяців. Взагалі «техогляд» потрібен устілок щороку, а максимум їх носять три - після цього матеріал, з якого вони зроблені, втратить свої властивості, що амортизують. (Але я багато ходжу і устілки зносяться швидше.)

)

Видно по моєму обличчю, що стояти на одній нозі НЕ мое-)

неочевидні питання

Як поєднувати носіння устілок і заняття спортом? Стопи і суглоби спортсменів відчувають підвищене навантаження, особливо якщо є стрибки або біг, тому устілки їм необхідні. Але вони повинні бути призначені для тренувань: спортивні устілки щільніше повсякденних і витримують б о більшу навантаження.

Чи правда, що носіння устілок продовжує життя педикюру? Так, це факт. (Дійсно, стан шкіри на ногах сильно покращав - прим. Олени Логінової. Цілком і повністю підтримую - прим. Аріни Есиповой)

Наші відгуки два місяці по тому

Лена Логінова: «У мене реально клишоногі ноги. Раніше переживала, що будь-яке взуття через місяць перетворюється в роздовбані тапки. У походах від довгих піших прогулянок з рюкзаком боліла поясниця. Загалом, вальгусное плоскостопість - це не дуже.

Перші пару днів устілки доставляли мені неприємні відчуття: відчувалася подушечка - здавалося, у мене в кедах лежить камінь (вона зроблена з більш щільного матеріалу, ніж сам вкладиш). А в кінці дня ноги втомлювалися і хворіли.

Загалом, цей пост перетворився б в виступ бухтящей бабки, якби через тиждень мої стопи не звикли. Раптово стало зручно. Дійсно раптово, як ніби тумблер переключили з положення «дискомфорт і страждання» в позицію «як же я жила без цих устілок». Ще вчора ноги боліли, а сьогодні я весь день бігала по справах і нічого не відчула.

За два місяці відчуття зручності не змінилося -) Дійсно, ноги з ними втомлюються помітно менше, і це для мене головна причина миритися із закритою взуттям. Ще мені здається, що ноги стали чууууть менш Косолапов, але, можливо, це wishful thinking ».

Аріна Єсипова: «Спочатку устілки викликали у мене масу невдоволення. Справа в тому, що вони підійшли тільки до однієї пари взуття - і зрозуміло, це були кросівки, які я взагалі не ношу. Але експеримент є експеримент, і я ретельно виконувала всі вказівки лікаря. У мене не було довгого періоду адаптації - ліва нога злегка боліла тільки в перший день, далі дискомфорт зовсім пропав.

Через тиждень я зрозуміла, що мені потрібна нова пара взуття, терміново. Під устілки, так -) І тут мене чекало розчарування - в еспадрільі вони рішуче не вміщалися, як і в будь-які акуратні сліпони. У підсумку я взяла кеди на розмір більше мого власного, тому як устілки об'ємні і, незважаючи на обрізку, помітно видаються за контури стопи - у мене виходить щось між 40 і 41 розміром (при рідному 39-м), що не дуже приємно , як ви розумієте) Так і ходжу з зазором перед пальцями - не те щоб незручно, але сам факт дратує моторошно. Незважаючи на це, я ношу кеди практично кожен день. Щоб ви розуміли: я взагалі не носила спортивне взуття. У мене не було жодної пари кед в житті! Тільки через устілок і того комфорту, який вони дають протягом дня, я переборола одне з самих своїх великих упереджень ( «я ніколи не одягну спортивне взуття просто так» -). Вважаю ці устілки однією з кращих знахідок цього року - у мене стали набагато менше втомлюватися ноги, спина. Я забула про болі в ногах навіть після кілометрових прогулянок.

Устілки хочу порадити абсолютно всім! Але перед цим продумайте, як і з чим ви будете їх носити і прикиньте, чи є відповідна пара взуття в гардеробі.

Ціна виготовлення устілок 20-28 розміру - 6500 рублів, устілок 29-50 розміру - 7500 рублів (корекція входить у вартість)

  • А ви пробували ортопедичні устілки? Жорсткі або м'які? Як відчуття?

Читайте також :

Що роблять устілки і кому вони потрібні?
Як устілки робляться?
Або що після цілого дня пішки ноги так гудуть, що це майже чутно?
І вирішили перевірити: виправлять чи ситуацію ортопедичні устілки?
Що роблять устілки і кому вони потрібні?
Кому потрібні устілки?
Які види устілок існують?
Для якому взутті устілки підходять?
Як устілки робляться?
Як зрозуміти, що устілки вам не підходять?