Нардеп Олексій Савченко пропонує проводити аудит всіх топ-чиновників після звільнення

Після звільнення чиновників, які керували міністерствами, відомствами, державними підприємствами або їх підрозділами, необхідно проводити аудит їх діяльності і публічно представляти його результати. А в разі виявлення порушень - направляти матеріали до правоохоронних органів Після звільнення чиновників, які керували міністерствами, відомствами, державними підприємствами або їх підрозділами, необхідно проводити аудит їх діяльності і публічно представляти його результати

Таку думку в інтерв'ю "Фактам ICTV висловив народний депутат України, член фракції БПП, перший заступник голови бюджетного комітету ВР Олексій Савченко, передає depo.ua .

За його словами, відповідний законопроект вже внесений до сесійної зали.

"Нам потрібно ще більше розширювати базу пошуку корупціонерів, не боятися" ворушити минуле "і знаходити людей, які завдали збитків державному бюджету, перебуваючи на відповідальних посадах. Нещодавно ми з колегами розробили та подали в парламент принципово новий проект закону" Про внутрішній аудит ". одне з ключових положень - в обов'язковому порядку необхідно проводити аудит діяльності чиновників, які йдуть зі своїх посад ", - зазначив Савченко.

За його словами, результати такого аудиту необхідно публікувати і в разі необхідності відправляти в правоохоронні органи.

"Зараз у нас директори держпідприємств або міністри просто йдуть у відставку, переходять в комерційний сектор або стають радниками і прекрасно себе після цього відчувають. На ділі ж держава втрачає мільйони, і ніхто за це не несе відповідальності", - вважає Олексій Савченко.

Він також позитивно оцінив діяльність антикорупційних органів, проте зазначив брак кадрів для повноцінної реалізації поставлених перед ними суспільством завдань.

"Як колишній співробітник правоохоронних органів, я можу відзначити тільки професіоналізм дій ГПУ, НАБУ, антикорупційної прокуратури. Дійсно, поки багато чиновників не можуть повірити, що система боротьби з корупцією заробила. Кожен день у нас обшуки, затримання, гучні звинувачення, і на наступний день чиновника в іншому міністерстві знову ловлять на хабарі. тобто наскільки треба бути впевненим у своїй недоторканності, щоб, спостерігаючи як поруч розкриваються злочинні схеми, продовжувати спокійно "працювати", - говорить народні й депутат.

За його словами, не можна звинувачувати правоохоронців у вибірковому підході, хтось може шукати в затриманнях чиюсь помста або політичну доцільність.

"Але поки я бачу тільки одну проблему: для масових затримань і розслідувань не вистачає людей. Це питання і оплати праці, професійної підготовки, і політичної волі. Плюс, безумовно, потрібно реформувати судову систему, тому що, якщо всі ці справи будуть розвалюватися з -за корумпованості суддів, вся антикорупційна робота зійде нанівець ", - додав Олексій Савченко.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ