Відбулося засідання Координаційної ради проекту

20 квітня 2018 року відбулося засідання Координаційної ради проекту міжнародної технічної допомоги «Усунення бар'єрів для розвитку вітроенергетики в Республіці Білорусь».

Реалізуючи заходи затвердженого робочого плану, проект активно співпрацює з зацікавленими органами держуправління і представниками громадських об'єднань. У проведеному засіданні взяли участь члени ради та запрошені фахівці з різних організацій, міністерств і відомств (Мінприроди, БЕРЕЗЕНЬ, Міненерго, Держстандарту, ПРООН, БєлГІЕ, Асоціації «Відновлювана енергетика», ГО «Зелена економіка» та ін.).

Заступник Міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь Олександр Корбут відкрив засідання вітальними словами, представив учасників та оприлюднив порядок.

З метою забезпечення оптимального витрачання коштів міжнародної технічної допомоги на засіданні Координаційної ради керівник проекту Марина Білоус запропонувала розглянути питання включення в робочий план на 2018 рік нових заходів, серед них: п роведення досліджень з розвитку сектора ВДЕ і експорту «зеленої енергії» з урахуванням максимального досягнення інтересів Республіки Білорусь; розробка пропозицій щодо регулювання добового графіка навантаження білоруської енергосистеми установками ВДЕ; проведення додаткових заходів популяризації вітроенергетики та інші.

В ході активної дискусії учасниками зустрічі були висловлені думки і коментарі по запропонованим заходам, пропонувалися шляхи вирішення проблемних моментів у їх реалізації. На засіданні обговорили можливість формування ефективної робочої групи з представників зацікавлених республіканських органів державного управління для розробки Стратегії розвитку поновлюваних джерел енергії в Республіці Білорусь. Також учасники зустрічі визначили попередній перелік організацій, які можуть посприяти проекту в підготовці пропозицій щодо внесення змін до Закону Республіки Білорусь «Про поновлюваних джерелах енергії».

Підсумовуючи захід, Марина Білоус висловила подяку присутнім за активну участь в реалізації проекту.
Підсумовуючи захід, Марина Білоус висловила подяку присутнім за активну участь в реалізації проекту


Повернення до списку