В Асоціації авіаційних агентств розповіли про виниклі проблеми після введення нового збору МАУ

Асоціація авіаційних агентств України у відкритому листі на адресу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана розповіла про проблеми, які виникли в галузі продажів авіаквитків після введення Міжнародними авіалініями України збору в $ 9 за польотний сегмент при оформленні перевезення через глобальні системи бронювання

Асоціація авіаційних агентств України у відкритому листі на адресу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана розповіла про проблеми, які виникли в галузі продажів авіаквитків після введення "Міжнародними авіалініями України" збору в $ 9 за польотний сегмент при оформленні перевезення через глобальні системи бронювання.

"З 15 квітня агенти з продажу при використанні глобальної дистрибутивної системи (GDS) не мають іншого виходу, як оплачувати на користь МАУ додаткові $ 9 за кожен сегмент маршруту, до узгодження з новим договором, запропонованим МАУ, і установки власного пульта МАУ AIDL", - йдеться у зверненні.

У листі наголошується, що всі агентства з продажу авіаперевезень використовують саме GDS, тому що вони мають суттєві переваги над автоматизованою системою бронювання МАУ, а саме пульт МАУ менш функціональний, ніж пульт GDS, в ньому відсутня можливість інтеграції з існуючими системами CRM (облік клієнтів), відсутня можливість інтеграції з існуючими обліковими програмами, відсутня можливість інтеграції з існуючими сайтами.

"Таким чином, інтеграція пульта AIDL і поліпшення його функціональності вимагає значного часу і фінансових витрат. Крім того, система бронювання МАУ не відповідає вимогам, які встановлені" кодек поведінки для автоматизованих систем бронювання ", затвердженим рішенням Європарламенту №80 / 2009 14 січня 2009 року , зокрема щодо обов'язкового нейтрального і однакового відображення інформації перевізників щодо обробки та захисту особистої інформації пасажирів ", - йдеться в листі.

Асоціація авіаційних агентств також назвала обтяжливими умовами запропонованого проекту договору МАУ для використання пульта AIDL в порівнянні зі стандартним Sales A gency A greement, затвердженим IATA, за зразком якого укладені всі агентські договори з іншими авіакомпаніями, так і існуючими агентськими договорами МАУ.

У числі таких умов асоціація назвала обов'язок агента здійснювати першочергові пропозиції пасажиру рейсів МАУ, доведення до відома агентів тарифів письмово, а не через доступну іншим агентам систему бронювання, контроль МАУ за установкою агентів цін на власні послуги, зобов'язання агентства з оплати гарантованого депозиту незважаючи на наявність діючий гарантії IATA, різке погіршення умов розрахунків, зменшення відстрочки платежу, збільшення частоти оплат.

Асоціація підкреслює, що агенти з продажу не можуть відмовитися від запропонованих МАУ умов використання пульта AIDL, оскільки це фактично призведе до втрати можливості оформлення квитків на рейси авіакомпанії через їх подорожчання через запровадження нового збору, що в свою чергу призведе до зменшення обсягів продажів квитків як мінімум на 30-40%.

Асоціація авіаційних агентств 26 квітня провела зустрічі з представниками керівництва МАУ, на яких запропонувала скасувати авіакомпанії диференціацію вартості авіаквитків в залежності від каналів дистрибуції, використовувати збір при розрахунку вартості всіх авіаквитків не залежно від каналів дистрибуції або скасувати збір, проте в МАУ, за даними асоціації, не погодилися на запропоновані рішення.

У зв'язку з цим організація попросила прем'єр-міністра "вжити заходів до авіакомпанії МАУ з метою захисту законних інтересів агентств з продажу авіаперевезень, збереження робочих місць в таких агентствах і не допущення таких та інших зловживань авіакомпанією МАУ своїм домінуючим становищем".

Більш детально зі зверненням Асоціації авіаційних агентств України можна ознайомитися за посиланням .

Більш детально зі зверненням Асоціації авіаційних агентств України можна ознайомитися   за посиланням

Організація створена в 2002 році. До асоціації входять найбільші авіаційні агентства України, такі як Carlson Wagonlit Travel, Обрій, Пілот, а також глобальна дистрибутивная система Galileo. GDS Amadeus є асоційованим членом організації. В асоціації декларують, що основна мета організації - захист інтересів учасників ринку надання агентських послуг в області авіаперевезень (членів асоціації) перед державною владою, міжнародними організаціями та авіакомпаніями, як в Україні, так і за її межами.

У свою чергу в МАУ у відповідь на цей лист заявили, що витрати на користування глобальними системами бронювання не є доходами МАУ і не залежать від авіакомпанії.

"Авіакомпанія, зі свого боку, надає агентам можливість продавати квитки без справляння GDS-збору, підключившись до системи бронювання авіакомпанії безпосередньо. При цьому у агента завжди зберігається дві опції - продавати, як і раніше, бронюючи перевезення через глобальні дистрибутивні системи, або оформляючи їх безпосередньо з системи авіакомпанії ", - повідомили в МАУ.

У коментарі авіаперевізника підкреслюється, що він не може і не має наміру в майбутньому контролювати ціноутворення агентів, а кожне агентство самостійно визначає розмір винагороди за свої послуги.

"Величина такої винагороди включено до вартості авіаквитка для пасажира. Крім того, практично всі агентства в Україні (і за кордоном) отримують спеціальні мотиваційні бонуси від глобальних дистрибутивних систем за користування їхніми послугами. Розмір такого бонусу може становити до $ 5 (а іноді і більше ) за один польотний ділянку ", - повідомили в МАУ.

В авіакомпанії висловили впевненість, що жоден з авіаперевізників класичного типу не здатний замінити своєю мережею власних авіакас то кількість великих, середніх або дрібних компаній, які можуть оформити авіаквитки в крокової доступності від місця роботи, навчання або проживання потенційного пасажира.

"Завдання авіакомпанії, в даному випадку, - в підтримці балансу і партнерських відносин з усіма агентствами, які працюють на ринку. Цієї стратегії дотримується і МАУ, і пропозиція агентствам використовувати систему бронювання авіакомпанії поряд із застосуванням ними глобальних дистрибутивних систем є найкращим тому підтвердженням", - вважають в МАУ.

"Зі свого боку, авіакомпанія МАУ була б рада бачити державну підтримку в переговорах з глобальними системами бронювання, чия цінова політика змушує перевізника вводити збір за користування їх продуктами. Виграє в кінцевому рахунку пасажир, так як саме він отримає можливість купувати квитки через різні канали по доступними цінами ", - заявили в авіакомпанії.

Нагадаємо, в квітні МАУ ввела новий сервісний збір $ 9за польотний сегмент при бронюванні через агентства, що працюють через глобальні системи бронювання Amadeus, Sabre, Travelport і Travelsky.

Подібне нововведення означає, що при покупці через агентства вартість квитків піднялася на $ 18для прямих перельотів туди-назад (2 сегмента) і на $ 36 для перельотів туди-назад, що включають пересадки (4 сегмента).

Пізніше в МАУ повідомили, що новий збір агентства зможуть не платити за умови укладення договорів з авіакомпанією про партнерство.

З 2015 року збір в розмірі 16 євро за оформлення квитків через глобальні системи бронювання стягують авіакомпанії, що входять в Lufthansa Group. Свої дії в компанії пояснили необхідністю компенсувати витрати на роботу з системами бронювання.

На даний момент новий збір не стягується при купівлі квитків на сайті МАУ, через контактний центр і каси авіаперевізника, партнерські офіси, а також агентства, які уклали договори з авіакомпанією про партнерство.

Цитування цього матеріалу дозволено тільки за умови активного гіперпосилання, не закрите для для пошукових систем, на www.avianews.com