Асоціація міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів закликає африканського регулятора аудиторської діяльності відмовитися від обов'язкової ротації аудиторських фірм

Нью-Йорк (США) і Лондон (Великобританія) - 17 січня BUSINESS WIRE - Асоціація міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів (Association of International Certified Professional Accountants) (Асоціація) висловила свою рішучу незгоду з планами південноафриканського Незалежної регулятивного ради для аудиторів (Independent Regulatory Board for Auditors, IRBA) по введенню обов'язкової ротації аудиторських фірм.

В письмовій заяві а зв'язку з виходом довідкового документа IRBA (Consultation Paper) Асоціація, яка має відділення в різних географічних точках, включаючи Йоганнесбург, Коломбо, Куала-Лумпур, Лондон, Нью-Йорк і Шанхай, вказала, що обов'язкова ротація аудиторських фірм може негативно позначитися на якості аудиту, посилити концентрацію ринку, обмеживши число аудиторських фірм, і швидше перешкоджатиме, ніж сприяти, трансформування цього виду професійної діяльності ".

Лист, підписаний головним виконавчим директором Асоціації, сертифікованим присяжним бухгалтером (CPA), сертифікованим міжнародним фахівцем в області управлінського обліку (CGMA) Баррі Меланконом (Barry C. Melancon), містить аналіз найбільш значущих чинників, що підтримують давно сформульовану позицію представників професійного співтовариства. Він зазначає, що обов'язкова ротація аудиторських фірм:

  • Негативно впливає на якість аудиту
  • Веде до втрати інституційного знання і досвіду
  • Обмежує спеціалізацію аудиторів
  • Створює напружену ситуацію з ресурсами
  • Здатна посилити концентрацію ринку аудиту
  • Може привести до непередбачених витрат
  • Обмежує здатність аудиторського комітету визначати кращу аудиторську фірму для компанії
  • Обмежує можливість залучати та утримувати висококваліфіковані кадри

"Асоціація вважає, що всі ці фактори говорять про доцільність відмови від обов'язкової ротації аудиторських фірм", - констатується в листі. - "Досвід принаймні ряду регуляторів, що використовують таку систему, ясно показує, що обов'язкова ротація аудиторських фірм не дає очікуваних переваг і її подальше використання або знаходиться під питанням, або від нього відмовляються. Обов'язкова ротація зводить нанівець ключове завдання аудиторських комітетів, які , поряд з радами директорів, мають найкращу можливість відстежувати дії керівництва і піклуватися про те, щоб компанії проходили високоякісні аудиторські перевірки з метою захисту інвесторів ".

Роблячи висновок, що обов'язкова ротація аудиторських фірм не відповідає суспільним інтересам, несе в собі ризик заподіяння шкоди якості аудиту, що вона може привести до значних витрат для компаній і акціонерів без будь-яких порівнянних переваг, була б економічно деструктивна і мала б інші негативні наслідки , Асоціація просить IRBA відмовитися від введення такої вимоги.

Асоціація міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів - Association of International Certified Professional Accountants

Асоціація міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів (Асоціація) поєднує в собі сильні сторони Американського інституту сертифікованих присяжних бухгалтерів (American Institute of CPAs, AICPA) та Інституту присяжних бухгалтерів в області управлінського обліку (Chartered Institute of Management Accountants, CIMA), використовуючи їх для розширення можливостей, зміцнення довіри і процвітання людей, компаній і економік у всьому світі. Асоціація налічує 650.000 членів і студентів в сферах незалежного і оперативного бухгалтерського обліку. Вона діє в інтересах суспільства і сталого розвитку бізнесу в рамках вирішення поточних і знову виникаючих питань. Спираючись на широке охоплення, строгий підхід і ресурси, Асоціація працює над підвищенням репутації, збільшенням можливостей працевлаштування і поліпшенням якості сертифікованих присяжних бухгалтерів і фахівців в сферах обліку і фінансів у всьому світі.

Див. Вихідну версію прес-релізу на businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20170116005079/en/

Контактна інформація:

Association of International Certified Professional Accountants
Jay Hyde, +1 202-434-9266
[email protected]
або
Damian Kerr, +44 (0) 7964 423608
[email protected]

Оригінальний текст даного повідомлення на мові джерела є офіційною, автентичною версією. Переклад надається виключно для зручності і повинен розглядатися в прив'язці до тексту мовою джерела, який є єдиною версією, що має правове значення.

ПРЕС-РЕЛІЗ. Матеріал публікується на комерційних умовах.
Інтерфакс не несе відповідальності за зміст матеріалу.
Товари та послуги підлягають обов'язковій сертифікації