Торт "Їжа ангела" або ангельський бісквіт

Lesya_Dol Кухарчук 4 рівня

  • 15 травня 2012, 21:24
  • 76283

Цей ніжний пиріг має таку назву через неймовірну легкості. Повітряної і ніжніше бісквіта я ще не зустрічала. Рецепт був довгий час покритий таємницею, і американські домогосподарки довго шукали причину його "легкості". А причина в тому, що на його приготування йдуть тільки білки. Так що, якщо у Вас є "завалялися" білки в холодильнику, дерзайте! Впевнена, що він сподобається кожному. А прикрасити його можна будь-яким улюбленим Вами кремом. Або подати просто з кулькою морозива і свіжими ягодами. Я ж "прилаштувала" залишки лимонного курдів і вершки.

Я ж прилаштувала залишки лимонного курдів і вершки

Збити білки до стійких, але м'яких піків. Важливо не перебити. У процесі збивання додати цукор потроху, дрібку солі, ваніль, лимонну кислоту. За допомогою сита всипати борошно, змішане з розпушувачем. Обережно лопаткою вмішати в білки.

Обережно лопаткою вмішати в білки

Готовий бісквіт, не витягуючи з форми, "одягнути" на будь-яку пляшку вниз головою, щоб бісквіт в процесі охолодження не осів. Залишити в такому положенні до повного охолодження. Можна, звичайно, просто викласти "головою вниз" на стіл, але так він може "спітніти" і теж опасть.

Можна, звичайно, просто викласти головою вниз на стіл, але так він може спітніти і теж опасть

Лимонний курд. Лимони добре помити в гарячій воді. Я беру товстошкірі, звело або яскраво жовті і великі лимони, мені вони здаються більш ароматними і менш гіркими і кислими. Акуратно зняти цедру, так щоб не попалася біла частина - вона гірка. Найкраще знімати спеціальною теркою або ножиком. Видавити сік. Змішати сік, цукор, цедру і масло і довести до кипіння на середньому вогні. Злегка збити яйця і тоненькою цівкою ввести в лимонну суміш. Продовжуючи помішувати, варити до загустіння на слабкому вогні після закипання хвилини 2-3. Готовий крем процідити через сито і остудити, перелив в ємність з кришкою. Зберігати в холодильнику 3-4 дні.