Мінімальний розмір аліментів у 2011 році

Найбільш часті питання, які турбують мам і тат, які звертаються до юристів, стосуються розміру аліментів та їх мінімального значення Найбільш часті питання, які турбують мам і тат, які звертаються до юристів, стосуються розміру аліментів та їх мінімального значення. Разом з тим мінімальний розмір аліментів на дітей законодавчо не встановлено. З цього приводу не було прийнято жодного нормативного документа ні в 2011 році, ні раніше.

Сімейний кодекс РФ, передбачаючи можливість стягнення аліментів як у частковому відношенні до доходу, так і в твердій грошовій сумі, також не встановлює будь-якого їх мінімального значення.

Так, згідно зі статтею 81 Сімейного кодексу РФ аліменти на дітей можуть бути стягнуті в розмірі: на одну дитину - чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку чи іншого доходу батьків.

Таким чином, якщо у платника аліментів є одна дитина і його заробітна плата становить, наприклад, 8000 рублів, то аліменти він буде сплачувати в розмірі 2000 рублів. І це далеко ні найменша сума, адже офіційний заробіток несумлінного платника аліментів може бути набагато менше.

Дуже багато збирачі вважають, що можна уникнути подібних проявів несправедливості, звернувшись до суду з заявою про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі.

На перший погляд це логічно, оскільки аліменти в твердій грошовій сумі стягуються в розмірі, відповідному певному числу мінімальних розмірів оплати праці, який з 1 червня 2011 року становить 4611 рублів на місяць. Однак мало хто знає, що суд може встановити аліменти в розмірі 1 МРОТ, а може і в розмірі 0,1 МРОТ. У першому випадку дитина буде отримувати все 4611 рублів, а в другому - 611 рублів.

Що ж робити? Відповідь на це питання дуже проста: укладайте угоду про сплату аліментів на дитину. У даній угоді Ви можете самостійно визначити мінімальний розмір аліментів, в тому числі в твердій грошовій сумі.

матеріали сайту Розлучення і аліменти 2011


Схожі публікації

Що ж робити?