Український ядерний тероризм і афери Порошенко в атомній енергетиці

Відстежуєш ситуацію, пов'язану з сучасним станом АЕС на Україні, і часом починає здаватися, що в її ядерній енергетиці регулярно проводяться диверсії і панує терор. Ті, хто має на меті забезпечити переклад ядерних реакторів з російських тепловиділяючих збірок (ТВЗ) на паливо американської компанії «Вестінгауз Електрик» диверсії - у вигляді регулярних порушень правил техніки безпеки та експлуатації - призводять до регулярних аварій і відключень енергоблоків, а від терору - у вигляді регулярного примусу виконувати злочинні накази київського начальства і американських кураторів - страждають і гинуть фахівці.

Самогубство української атомної енергетики?

14 січня енергоблок № 6 Запорізької АЕС був підключений до енергомережі після проведення планового капітального ремонту. Але вже 30 січня відбулася розвантаження енергоблока через «відключення турбоживильних насоса № 1». Прес-служба Національної енергетичної компанії (НАЕК) «Енергоатом» повідомила: «Блок № 6 Запорізької АЕС у вівторок о 13:23 розвантажений на 50% - до 350 МВт за фактом відключення турбоживильних насоса № 1». Природно, прес-служба ЗАЕС відразу поспішила повідомити, «що радіаційне, протипожежне і екологічне перебування на Запорізькій АЕС і прилеглій території не змінювався та знаходиться у межах діючих норм».

Може і так. Однак вже 2 лютого в українських ЗМІ з'явилося повідомлення, що в Енергодарі в своїй квартирі покінчив життя самогубством начальник відділу ядерної безпеки ЗАЕС Сергій Клімов. 62-річний енергетик, який завдав собі удар ножем в серце, був знайдений мертвим у своїй квартирі.

Треба відзначити, що енергоблок № 6 ЗАЕС - єдиний, в який поки не завантажено паливо «Вестінгауз», тому можна припустити, що зазначені аварії відбуваються в процесі перекладу блоку на нове паливо, щоб всі шість блоків ЗАЕС в кінцевому підсумку працювали на американських ТВЗ.

9 лютого на ремонт був зупинений 2-й енергоблок Южно-Української АЕС, що в Миколаївський області. Попередній ремонт енергоблоку був закінчений 1 листопада 2017 року: «Цей енергоблок відключився від мережі дією електрозахисту 28 вересня», - повідомили українські ЗМІ. Тобто він пропрацював лише два місяці після місячного «планового» ремонту.

Київ наближає «ядерну катастрофу»?

Причини такого сумного стану української атомної енергетики пояснив ще в січні 2016 року польський експерт Войцех Комаровський у своїй статті «Все АЕС України готові до катастрофи»: «Кричущі порушення правил експлуатації та радіаційної безпеки стали для українських атомних електростанцій нормою ... Зараз тільки третій блок Південно-Української АЕС може обмежено законно працювати до 2019 року, у нього була гарантія. Але вона знята ТОВ «Ижорские заводи», виробником обладнання, що здійснює нагляд, ще в минулому році через порушення правил експлуатації ».

На Запорізькій АЕС тільки 5-й і 6-й блоки (побудовані відповідно в 1989 і 1995 роках) ще можуть експлуатуватися за умови гарантійного обслуговування «Іжорський завод», проте у зв'язку з відмовою Києва співпрацювати з РФ у всіх галузях, в тому числі і атомної, цей процес був повністю зупинений. Треба додати, що поставки російського палива на виробили ресурс українські енергоблоки були припинені відповідно до правил експлуатації. І в цьому криється основна причина спроб завантажувати в українські реактори паливні збірки американської компанії «Вестінгауз»: «Росія принципово відмовилася брати участь в найнебезпечніших експериментах з продовженням експлуатації аварійно небезпечних реакторів, а американці тут же вирішили підзаробити і витіснити РФ з українського ринку. Благо, що США далеко, прийдешній український ядерний апокаліпсис їх майже не торкнеться ... »

Запорізька АЕС

Незважаючи на старіння енергоблоків своїх АЕС, Україна бадьоро рапортує про регулярні капітальних ремонтах і держриймання. Ось, наприклад, як «НАЕК« Енергоатом » заявляв у вересні 2016 року про те, що проводить роботи по продовженню терміну експлуатації на шести з 15 нині діючих блоків АЕС України: «В умовах війни, не тільки на сході України, а й інформаційної війни, яка в тому числі спрямована і на дискредитацію робіт по продовження термінів експлуатації енергоблоків українських АЕС, регулятором було прийнято цілком виважене і правильне рішення про роботу першого енергоблоку ЗАЕС у понадпроектний термін ». З такою «душевної» промовою виступив президент «Енергоатому» Юрій Недашковський. Від його феєричного «потоку свідомості» створювалося враження, що продовження терміну експлуатації українських енергоблоків може диктуватися винятково «національною свідомістю» атомників, а не експлуатаційної придатністю блоків, здоровим глуздом перевіряючих і точними розрахунками інженерів! І це при тому, що Недашковський, працюючи на Хмельницькій АЕС, доріс до рівня заступника головного інженера з ядерної безпеки.

І чи можна вважати нормою, що одні ядерники, як Сергій Клімов, будучи незгодні з такою небезпечною реконструкцією АЕС, готові в знак протесту навіть звести рахунки з життям, а більш гнучкі і спритні типу Недашковського - виконувати і прикривати піаром в ЗМІ злочинні накази київських васалів Вашингтона? До того ж в українському сегменті мережі Інтернет з'являються статті , В яких детально розписані схеми, хто і як в Києві намагається нажитися на перехопленні управління в «НАЕК« Енергоатом », розставляючи на високі посади відверто безграмотних фахівців, і хто конкретно намагається отримати гешефт з зрушень і перестановок в галузі.

Небезпечне українсько-американське атомне співробітництво

росте і міцніє

Українське держпідприємство «НАЕК« Енергоатом »і« Вестінгауз Електрик »29 січня в Брюсселі продовжили термін дії договору про постачання ядерного палива до 2025 року. «Цією угодою передбачається поставка ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років, що означає розширення і продовження дії поточного договору на шість енергоблоків, термін дії якого закінчується в 2020 році», - говорилося в прес-релізі « Вестінгауз ».

«Ритм Євразії» вже розповідав , Як і чому «Вестінгауз», будучи банкрутом з березня 2017 року, проте активно господарює на українських ядерних об'єктах, незважаючи на загрозу міжнародній безпеці. Навіть зумівши в цілому розробити і почати виробництво аналогів тепловиділяючих збірок, які вигідно відрізняються для українських ядерних реакторів ВВЕР «рідні» російські, «Вестінгауз» не в змозі вирішити проблеми з важливими вузлами ТВС. За оцінкою старшого наукового співробітника Інституту економіки РАН Івана Капітонова, «паливні компоненти Westinghouse були адаптовані до систем охолодження російських реакторів. Там тонка проблема зі сплавом цирконію, що є оболонкою для наповнювача ядерної збірки, - він повинен бути чітко пристосований до температурних перепадів в цьому реакторі. Російські елементи, звичайно, адаптовані ідеально. Westinghouse нахабно експериментує на Україні з плачевним результатом ».

Українська атомна енергетика очима

американських журналістів

Проблеми ядерної енергетики України з часом стали настільки кричущими, що ними щільно зацікавилися американські ЗМІ. Мережевий ресурс Veterans Today, редакторами та авторами якого є ветерани різних силових структур США, 25 січня опублікував величезну статтю про глобальне ядерний тероризм і причетності до нього представників українського майдану. Журналісти висловили підозру в цілому ряді гріхів режиму Порошенко: передачі в лютому 2015 року ядерних компонентів бойовикам ІГІЛ через Одесу і Туреччину, використання ядерної зброї ( «міні-Ньюком») в Донбасі, закликах Турчинова створити «брудну» ядерну бомбу в рамках закритих військово технічних програм, залякування населення Донбасу ядерної бомбардуванням і т.д.

Також була викладена лякає ситуація на українських АЕС і зроблений наступний висновок: «Чи відбудеться аварія через технічні проблем або диверсія буде підлаштовано під аварію, або вона не буде замаскована, а, навпаки, пройде як операція під чужим прапором для звинувачення Росії (при вивченні рози вітрів можна підібрати момент, коли радіація не піде на Росію, зате покриє значну частину України і Європи, і звинуватити в диверсії РФ). У будь-якому випадку, ситуація критична і небезпечна ».

Veterans Today також звернув увагу на причини такого трепетною любові до диверсифікації атомної енергетики з боку Порошенко і К °, з посиланням на думку Войцеха Комаровського розповівши про фінансування «партії Яценюка« Народний фронт »за рахунок коштів, одержуваних від угод українських енергетиків і атомників. Як вдалося встановити ЗМІ, в операції компаній ДП «Енергоатом», ВП «Атомкомплект», а також ряду АЕС (Південно-Української, Хмельницької, Запорізької, Рівненської) спочатку закладався відкат у розмірі 15-20% від вартості контрактів на ведення робіт, поставок обладнання або надання послуг ».

П. Порошенко спочатку прийняв рішення позбавити народофронтовцев атомної годівниці, а потім вивести махінації з паливом на новий, більш масштабний рівень. Крім розриву відносин з Росією в цілому і російськими підприємствами-виробниками, які здійснювали нагляд і ремонт енергоблоків, бажання «главкондітера» України стало ще однією причиною, по якій було вирішено терміново «диверсифікувати» поставки ядерного палива для українських АЕС і збільшити присутність «Вестінгауз» на українському ринку до 55% в найближчому майбутньому.

Тим самим Порошенко порушив «не тільки всі підписані раніше угоди з російською компанією« ТВЕЛ », а й усі мислимі і немислимі норми ядерної безпеки. Бажання підім'яти під себе всю атомну галузь одним махом і, відповідно, переключити всі грошові потоки з «Народного фронту» Арсенія Яценюка на власний кишеньковий «Блок Порошенко» і на себе коханого - ось чим насправді пояснюється ця «стратегічна» операція українського президента- олігарха ...

Проект настільки важливий для американських підприємців, що в «вирішення питання» включився американський посол в Україні Д. Пайетт. Процес погоджень настільки захопив диригента «революції гідности» з дипломатичним паспортом США, що він навіть став особисто вказувати українським чиновникам конкретні терміни впровадження американських паливних касет і оголошувати стягнення за нерозторопність.

Судячи з непрямих звинуваченнями в корупції, які прозвучали в ЗМІ, може, в «Вестінгауз» гроші рахують і погано, але чудово вміють рахувати відкати і наживатися на них.

Небезпека для Росії від «атомних афер» Києва

Залишається одна проблема: якщо щось трапиться у перерахованих вище українських «мавп з гранатою» якась велика «неприємність», чи зможе Росія щось зробити для своєї безпеки і ліквідації наслідків аварій або катастроф? Або буде вже пізно? Адже Запорізька АЕС, розташована в місті Енергодарі Запорізької області, знаходиться досить близько до РФ: від ЗАЕС до Бєлгорода по прямій - 370 км на північний захід, до Таганрога - 325 на схід, до дружнього Росії Донецька (ДНР) - 220 км, до кримського Армянська - 175 км на південь.

Зайшовши на сайт «Росатома», можна побачити такі фрази : «На держкорпорацію покладені завдання проведення єдиної державної політики в сфері ядерної енергетики, а також виконання міжнародних зобов'язань Російської Федерації в області мирного використання атомної енергії». «Безпека - найвищий пріоритет. У нашій роботі ми в першу чергу забезпечуємо повну безпеку людей і навколишнього середовища. В безпеки немає дрібниць - ми знаємо правила безпеки і виконуємо їх, припиняючи порушення ».

Начебто дуже чітко і красиво все викладено. Але тут виникає питання: а попередження як російської, так і тієї самої «світової» громадськості про можливі наслідки небезпечних експериментів, які проводить Україна разом з американцями на українських АЕС радянського і російського виробництва, чи є виконанням міжнародних зобов'язань РФ в області мирного використання атомної енергії ? Або в даному питанні хата «Росатома» з краю?

Самогубство української атомної енергетики?
Київ наближає «ядерну катастрофу»?
Або буде вже пізно?
Або в даному питанні хата «Росатома» з краю?