У структурі АТ «АЕС Аккую» формується новий підрозділ - Дирекція споруджуваної атомної станції

У структурі АТ «АЕС Аккую» формується новий підрозділ - Дирекція споруджуваної атомної станції На підставі доручення генерального директора Держкорпорації «Росатом» Сергія Кирієнка в Проектній компанії АЕС Аккую формується Дирекція споруджуваної атомної станції, головне завдання якої - забезпечення всіх будівельно-монтажних робіт в рамках спорудження першій АЕС на території Турецької Республіки У структурі АТ «АЕС Аккую» формується новий підрозділ - Дирекція споруджуваної атомної станції На підставі доручення генерального директора Держкорпорації «Росатом» Сергія Кирієнка в Проектній компанії АЕС Аккую формується Дирекція споруджуваної атомної станції, головне завдання якої - забезпечення всіх будівельно-монтажних робіт в рамках спорудження першій АЕС на території Турецької Республіки.

У самий найближчий час на роботу в Дирекцію споруджуваної АЕС Аккую будуть прийняті 70 досвідчених фахівців. Загальна чисельність співробітників нового підрозділу під час спорудження 4 блоків станції складе близько 400 осіб.

Дирекція покликана забезпечити підготовку, затвердження Кабміном і реалізацію програми будівництва АЕС спільно з генеральним проектувальником, генеральним підрядником і технічним замовником. Крім цього, Дирекція візьме на себе функції контролю, технічного нагляду за відповідністю обсягу і якості виконуваних робіт, отримання необхідних ліцензій за проектом, забезпечення пожежної безпеки на об'єкті, організацію закупівлі обладнання та послуг, необхідних для будівництва АЕС. Створювана структура повинна буде забезпечити ефективність проектних рішень на основі застосування технологій сучасного обладнання, матеріалів, передових методів організації виробництва, праці та управління з дотриманням вимог і стандартів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Відразу після формування нового підрозділу його співробітники приступлять до отримання необхідних дозвільних документів для спорудження адміністративно-побутових будівель будівельного селища, який буде зведений поруч з майданчиком АЕС, в селищі Буюкеджелі. Передбачається, що в майбутньому на його території будуть проживати близько 4000 чоловік.

Затверджена схема реалізації будівельно-монтажних робіт виправдала себе при спорудженні АЕС Бушер в Ірані, яка побудована і введена в експлуатацію. Зараз така ж структура використовується і в Росії при будівництві референтної для АЕС Аккую Нововоронезької АЕС - 2, перший реактор якої планується ввести в експлуатацію вже в цьому році.

Дирекція споруджуваної атомної станції є структурним підрозділом Технічної дирекції АТ «АЕС Аккую». До закінчення будівництва станції буде створена ще одна структура - Дирекція з експлуатації АЕС.

Будівництво першої атомної станції в Турецькій Республіці реалізується в рамках Угоди про співпрацю між Урядом Російської Федерації і Урядом Турецької Республіки. У 2010 році створено Товариство з обмеженою відповідальністю по генерації електроенергії АЕС Аккую (АТ АЕС Аккую). Центральний офіс компанії знаходиться в столиці Турецької Республіки в Анкарі. У Москві відкрито Представництво АТ АЕС Аккую. На майданчику будівництва АЕС в провінції Мерсін Турецької Республіки знаходиться управління будівництва технічної дирекції АЕС Аккую. У місті Мерсін і в населеному пункті Буюкеджелі відкрито Центри громадської інформації з атомної енергії. Проект будівництва АЕС Аккую включає в себе чотири реактора типу ВВЕР. Потужність кожного енергоблоку - 1200 МВт. Це перший в світі проект АЕС, який реалізується за моделлю BOO ( «build-own-operate»; «строй-володій-експлуатуй»). Російська сторона забезпечить проектування, будівництво, обслуговування, експлуатацію та виведення з експлуатації АЕС.