У Брюсселі обговорюватимуться Білоруська АЕС і парниковий ефект

Фото BFL / Кястутіса Ванагас 🔊 Відтворити

У середу в Брюсселі обговорюватимуться питання, пов'язані з будівництвом БелАЕС в Островці і скороченням викидів CO2, що викликають парниковий ефект.

У засіданні Ради з транспорту, телекомунікацій та енергетики Євросоюзу (ЄС) візьме участь міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас, який розповість про погрози, що виходять від БелАЕС.

«Позиція Литви залишається колишньою - до тих пір, поки не будуть проведені в життя рекомендації стрес-тестів, що розкрили цілий« букет »недоліків проекту, не можна навіть думати про запуск БелАЕС», - сказала в коментарі радник міністра Аурелія Вярніцкайте.

За її словами, на Раді з енергетики ЄС буде обговорюватися довгострокова стратегія, спрямована на скорочення викликають парниковий ефект викидів CO2 в атмосферу. Один з підлягають обговоренню питань - поправки до Газової директиви ЄС, що передбачають, що право ЄС має поширюватися на газопроводи, які з'єднують ЄС з третіми країнами, включаючи і прокладається Росією по дну Балтійського моря газопровід Nord Stream 2 ( «Північний потік 2»).

Литва є головним критиком будується в 50 км від Вільнюса БелАЕС - за її словами, будівництво об'єкта ведеться з порушеннями вимог безпеки, без дотримання міжнародних стандартів, тим часом Мінськ всі ці звинувачення відхиляє.

BNS