РуСат Сервіс доставив комплект генераторного обладнання для АЕС Козлодуй в Болгарії

Розвантаження нового статора турбогенератора виробництва ПАТ «Силові машини»   2 грудня була завершена доставка нового статора турбогенератора, ротора турбогенератора, якоря збудника і комплекту додаткового обладнання для АЕС Козлодуй в Болгарії Розвантаження нового статора турбогенератора виробництва ПАТ «Силові машини»

2 грудня була завершена доставка нового статора турбогенератора, ротора турбогенератора, якоря збудника і комплекту додаткового обладнання для АЕС Козлодуй в Болгарії.

Доставлене обладнання призначене для підвищення потужності енергоблоку №5 АЕС Козлодуй до 104%, повідомляє прес-служба АТ «РуСат Сервіс».

Модернізований статор здатний забезпечити роботу турбогенератора типу ТВВ-1000-4У3 на номінальній потужності до 1100 МВт.

Комплект надгабаритного обладнання та запасні частини до нього загальною вагою 685 тонн пройшли довгий шлях від майданчика заводу-виготовлювача в Санкт-Петербурзі до майданчика енергоблоків АЕС Козлодуй, подолавши під час проходження кілька перевантажень, залізничні перегони, сплави по Балтійському і Північному морях і річках Європи.

АТ «РуСат Сервіс» виконало свої зобов'язання з постачання з випередженням контрактного терміну на 2 місяці. На поточний момент обладнання проходить вхідний контроль і чекатиме монтажу в найближчий ППР енергоблоку №5 атомної станції Козлодуй, який почнеться в квітні 2017 року.

На заводі було генераторного обладнання є російське підприємство ПАТ «Силові машини». Варто відзначити, що це вже другий успішний проект модернізації генераторного обладнання болгарської АЕС, що виконується спільно АТ «РуСат Сервіс» та ПАТ «Силові машини». У 2015 році була виконана аналогічна модернізація для енергоблоку №6, де нове обладнання знаходиться в експлуатації вже більше року.

Нагадаємо, що контракт між АЕС Козлодуй і АТ «РуСат Сервіс» на модернізацію турбогенератора енергоблоку №5 був підписаний 30 вересня 2015 року.

Машинобудівний концерн " силові машини "Виробляє і постачає обладнання для ГЕС, ТЕС і АЕС, а також електростанцій з комбінованим парогазовим циклом. Виробництва" Силових машин "розташовані в Ленінградській і Псковській областях, Санкт-Петербурзі і Калузі.

АЕС Козлодуй була введена в експлуатацію в 1974 р У період з 1991 по 2002 р на атомній станції функціонували всі шість енергоблоків, які забезпечують майже 50 відсотків усіх потреб країни в електроенергії. З 2003 по 2006 р в якості заходів безпеки при вступі Болгарії в ЄС були зупинені чотири реактора АЕС Козлодуй, з першого по четвертий. На даний момент кожен з працюючих енергоблоків атомної станції видає по 1000 МВт. Термін їх експлуатації закінчується в 2017 і в 2019 року відповідно.