На Курській АЕС завершилася партнерська перевірка Московського центру ВАО АЕС

Партнерська перевірка Московського центру ВАО АЕС на Курській АЕС   Діяльність Курської АЕС відповідає всім вимогам безпеки, це відповідність підтверджено, в тому числі, міжнародних стандартів Партнерська перевірка Московського центру ВАО АЕС на Курській АЕС

Діяльність Курської АЕС відповідає всім вимогам безпеки, це відповідність підтверджено, в тому числі, міжнародних стандартів.

Такі висновки прозвучали 24 листопада 2017 року на заключному брифінгу за підсумками партнерської перевірки Московського центру Всесвітньої асоціації організацій - операторів АЕС (МЦ ВАО АЕС), яка працювала на Курській АЕС, повідомляє прес-служба Курської атомної станції.

Протягом двох тижнів з 9 листопада ц.р. 24 фахівця з Бразилії, Угорщини, Білорусі, Вірменії, Ірану, Тайваню, Румунії, України та Чехії, що представляють ядерні енергетичні компанії, атомні станції і регіональні центри ВАО АЕС, вивчали ключову інформацію про діяльність Курської АЕС, проводили спостереження та інтерв'ю з персоналом.

Особливістю нинішньої партнерської перевірки стало те, що вона була виконана за новою методологією: перевірялася не тільки виконання функціональних завдань, відповідних, як правило, структурним підрозділам станції, а й реалізація загальновиробничих завдань, що виходять за межі окремих підрозділів і відносяться до організації в цілому і взаємодії між її підрозділами. Серед них - керування роботами, проектним станом АЕС, надійність обладнання, досвід експлуатації, ефективність організаційної структури і т.д. Увага експертів була акцентована і на фундаментальних виробничих завданнях, які можна застосувати до кожного працівника, - професіоналізм і лідерство.

Також експерти визначали ступінь відповідності міжнародним стандартам шести функціональних і десяти загальновиробничих областей діяльності. Сильні сторони діяльності Курської АЕС були відзначені в роботі з ядерним паливом, в сфері радіаційного захисту та інженерно-технічного забезпечення.

«Основне завдання нашої команди - створити продукт, корисний для атомної станції, - сказав на заключному брифінгу керівник партнерської перевірки, представник ВАО АЕС МЦ на Запорізькій АЕС (Україна) Віктор Лівінський. - Команда Курської АЕС в нашій спільній роботі була відкритою, зацікавленої в отриманні якісних результатів. Персонал атомної станції прихильний культурі безпеки ».

У свою чергу перший заступник директора ВАО АЕС МЦ Анатолій Кириченко зазначив, що Курська АЕС демонструє прагнення до вдосконалення, і рекомендації міжнародних експертів будуть їй вкрай корисні.

«Результати нинішньої партнерської перевірки - це вихідна точка в постановці наших завдань і розробці ефективних заходів на найближчий період, - підкреслив директор Курської АЕС В'ячеслав Федюкин. - Не в наших правилах самозаспокоюватися досягнутими результатами, якими б хорошими вони не були. Ми завжди націлені на пошук того, що можна поліпшити ».

Попередні результати роботи експертів ВАО АЕС МЦ передані керівництву Курської АЕС.

ВАО АЕС (англ. WANO) - Всесвітня асоціація організацій - операторів АЕС, тобто організацій, їх експлуатують. Це некомерційна, неурядова організація, вона не є наглядовим органом. Партнерські перевірки ВАО АЕС дозволяють членам ВАО АЕС вивчати і обмінюватися кращими світовими досягненнями в області безпеки і надійності експлуатації АЕС і, отже, покращувати роботу своїх станцій.

ВАО АЕС-МЦ (Московський центр) об'єднує представників 25 АЕС російського дизайну, які знаходяться в промисловій експлуатації в 11 країнах світу. В цілому, членами ВАО АЕС є 118 компаній з 35 країн, де на 210 АЕС експлуатується 541 енергоблок (в стадії експлуатації, будівництва та зняття з експлуатації).

Курська АЕС (КуАЕС) є філією АТ «Концерн« Росенергоатом ». Атомна станція розташована в 40 км на південний захід від міста Курська на лівому березі річки Сейм. На АЕС експлуатуються чотири енергоблоки з канальними реакторами загальною потужністю 4 млн кВт. Енергоблоки АЕС було підключено до єдиної енергетичної системи країни в 1976 - 1985 роках. У 1994 - 2009 роках вони були модернізовані. Курська АЕС - найбільший в Центральному Черноземье генерує джерело електроенергії.