На другому блоці Нововоронезької АЕС-2 почалася установка елементів системи пасивного відводу тепла

Монтаж елементів системи пасивного відводу тепла (СПОТ) на Нововоронезької АЕС-2   На споруджуваному енергоблоці №2 Нововоронезької АЕС-2 (енергоблок №7 НВАЕС) почалася установка елементів системи пасивного відводу тепла (СПОТ) - теплообмінників Монтаж елементів системи пасивного відводу тепла (СПОТ) на Нововоронезької АЕС-2

На споруджуваному енергоблоці №2 Нововоронезької АЕС-2 (енергоблок №7 НВАЕС) почалася установка елементів системи пасивного відводу тепла (СПОТ) - теплообмінників.

Система ПОТ покликана в умовах відсутності всіх джерел електропостачання забезпечувати тривалий відведення в атмосферу тепла від активної зони реактора, повідомляє прес-служба Нововоронезької атомної станції.

Принцип її роботи заснований на природній циркуляції: атмосферне повітря (охолоджуюча субстанція), потрапляючи в теплообмінники, нагрівається, по воздуховодам піднімається в вихідний колектор, розташований нагорі купола реактора, і повертається звідти в атмосферу.

Однією з основних частин системи є теплообмінники, які встановлюють в положення, передбачене проектом. Всього необхідно встановити вісім теплообмінників.
Кожна конструкція вагою 38 тонн за допомогою крана буде піднята на висоту 35,5 метрів. Далі до них будуть прикріплені кожухи і повітроводи, які в свою чергу з'єднають з дефлектором на купольної частини.

«Це справжня ювелірна робота. Теплообмінники встановлюють в спеціальні ніші, при цьому зазор між стінами становить кілька сантиметрів, - розповів головний інженер МСУ-5 «Енергоспецмонтаж» Дмитро Озеров. - Конструкція встановлюється на спеціальні опори, і після цього приварюється до закладних деталей ».

Енергоблок №2 Нововоронезької АЕС-2 з реакторною установкою ВВЕР-1200 відповідає всім «постфукусімскім» вимогам МАГАТЕ. Його введення в промислову експлуатацію планується в 2019 році.

Нововоронежська АЕС-2 (НВАЕС-2) - будується атомна станція, розташована поруч з м Нововороніж, Воронезької області, і річкою Дон, з двома енергоблоками ВВЕР-1200 / 392М 1200 МВт. Планується замінити новою АЕС поступово закриваються потужності Нововоронезької АЕС. Атомна станція споруджується за розробленим ВАТ "Атоменергопроект" проектом "АЕС-2006".

Енергоблок №1 Нововоронезької АЕС-2 (№6 Нововоронезької АЕС) здано в промислову експлуатацію 27 лютого 2017 г.