Будівництво двох нових енергоблоків іранської АЕС Бушер розпочнеться 10 вересня

АЕС Бушер   Будівництво двох енергоблоків АЕС в Бушері у співпраці з Росією розпочнеться 10 вересня, заявив глава Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі АЕС Бушер

Будівництво двох енергоблоків АЕС в Бушері у співпраці з Росією розпочнеться 10 вересня, заявив глава Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі.

"Будівництво двох нових енергоблоків в Бушері почнеться 20-го Шахрівар (10 вересня) поточного року. Очікується, що на будівництво піде 10 років", - заявив Салехі телеканалу IRIB.

У цей день планується урочиста церемонія закладки першого каменя у фундамент нових енергоблоків АЕС "Бушер", що символізує початок їх зведення.

Салехі також повідомив, що реалізація проекту займе 10 років, а його вартість оцінюється в 10 мільярдів доларів.

"Контракт з Росією передбачає використання технічних можливостей, якими володіє іранська промисловість", - підкреслив Салех, зазначивши, що ці два енергоблоки атомної станції в Бушері "дозволять Ірану щорічно економити 22 млн барелів нафти".

Будівництво АЕС Бушер було розпочато в 1974 році німецьким концерном Kraftwerk Union AG (Siemens / KWU), а в 1980 році, після ісламської революції, уряд ФРН приєдналася до санкцій США, введеним проти Ірану, і німецький підрядник від своїх зобов'язань відмовився, припинивши будівництво станції. 25 серпня 1992 року, між урядами Росії та Ірану було укладено угоду про спорудження АЕС, а в січні 1995 року підписано контракт на завершення будівництва першого енергоблоку атомної станції. У 2001 році почалася поставка основного технологічного устаткування. Російським фахівцям вдалося здійснити інтеграцію російського обладнання в будівельну частину, виконану за німецьким проектом, і застосувати близько 12 тисяч тонн німецького обладнання.

Процедура фізичного пуску першого енергоблоку атомної станції почалася під контролем МАГАТЕ в серпні 2010-го, коли в реакторне відділення АЕС Бушер було доставлено ядерне паливо. У травні 2011 року на енергоблоці проведені роботи з виведення ядерної парогенеруючі установки на мінімально контрольований рівень потужності.

Церемонія запуску АЕС Бушер відбулася у вересні 2011 року. У серпні 2012-го реакторна установка була виведена на проектну потужність. У гарантійну експлуатацію Ірану блок був переданий у вересні 2013 року, остаточне приймання і здача в промислову експлуатацію було намічено на 2015 рік.

У листопаді 2014 року РФ і Іран підписали контракт на спорудження за російською технологією двох нових блоків АЕС Бушер з можливістю розширення до чотирьох. Також, згідно з досягнутими домовленостями, сторони мають намір побудувати ще чотири енергоблоки на інших майданчиках, які на сьогоднішній день не визначені. На атомній станції будуть зведені два удосконалених енергоблоки з реакторами типу ВВЕР і потужністю 1000 МВт покоління "3 плюс", що володіють усіма необхідними системами безпеки.