Піонер завжди готовий. Як швидко підготуватися до виступу

Привіт, друзі!

Оскільки день відчутно додався, скоро весна, а поточний тиждень вінчає суворий чоловіче свято, є надія, що ви бадьорі, веселі і активно просувається до своїх цілей, легко долаючи всі спокуси на шляху. Благо, судячи з відгуків, інструменти з минулих випусків допомагають в цьому відмінно.

До речі, напередодні 23 лютого саме час піднести вам - всім, незалежно від гендерної приналежності - ще один подарунок. Невеликий, але, звичайно ж, як завжди, дуже корисний подарунок.

Невеликий, але, звичайно ж, як завжди, дуже корисний подарунок

Не секрет, що нинішня багатозадачність і невизначеність людей порядком задовбали (сорри травня френч). Часто-густо нам доводиться похапцем готуватися до одного, а стикатися з іншим - на тлі різко виникає третього. І коли раптом комусь випадає щастя в таких умовах сказати мова - на жаль. Довга підготовка до гарної презентації може виявитися недозволеною розкішшю. Що ж тепер - виступати як попало?

Коли виступати необхідно, а часу вчитися або готуватися вже не залишається, потрібно простий і ефективний засіб - паличка-виручалочка, ораторський розвідний ключ і швейцарський ніж на всі випадки спікерської життя. Що ж, «їх є у мене». Ось, будь ласка, зустрічайте -

Універсальна схема «двічі два» для швидкої підготовки простого виступу - по ній хороша не дуже довга промова збирається за п'ять хвилин на коліні. При деякому навику з її допомогою непогане виступ можна зліпити прямо в голові по шляху від свого місця до ораторській трибуні (але я не рекомендую впадати в такі крайнощі). Звичайно, це не буде мова Стіва Джобса, Мартіна Лютера Кінга або Чебурашки - але ми ж говоримо зараз про засоби невідкладної допомоги, коли «нормально» краще, ніж «провал» або «жахливо». Отже, нічого зайвого, класика жанру:

Отже, нічого зайвого, класика жанру:

- Введення. Вітаємо зал. Представляємо. Розповідаємо, про що піде мова.

- Теза 1. Висуваємо першу думку по темі і підтримуємо її двома чіткими аргументами.

- - аргумент 1.1.

- - аргумент 1.2.

- Теза 2. Заявляємо другу думку і також підтримуємо її двома аргументами.

- - аргумент 2.1

- - аргумент 2.2

- Резюме / Висновок. Робимо висновок, закінчуємо при необхідності призовом або інструкцією. Дякуємо. Прощаємося. На все про все 4 - 8 хвилин.

Схема виглядає дуже просто? Не поспішайте розчаровуватися - в цьому криються її серйозні переваги і для оратора, і для глядачів.

- Побудована в такому порядку мова виглядає зрозуміло і логічно, а значить, сприймається глядачами легко і переконує несподівано сильно: «якщо я встигаю за думкою оратора, значить, мене не обманюють».

- За короткий час аудиторія не встигає втомитися, навіть якщо спікер не дуже хороший.

- Відповідно, оратору достатньо меншого загального рівня майстерності, щоб утримати її увагу.

- Оратору просто запам'ятати свої головні ідеї: одну подумки беремо в праву руку, іншу - в ліву. Можна навіть написати шпаргалки на долонях - як це роблять великі політики)).

Можна навіть написати шпаргалки на долонях - як це роблять великі політики))

- Чим простіше механізм, тим він надійніший. Менше складнощів - менше можливостей для помилок. Нам не знадобиться багато часу для підготовки і при цьому вийде залишити у глядачів гарне враження про себе впевненим структурованим виступом.

- Ця схема є базовою для багатьох риторичних жанрів. Опановуючи їй, початківець оратор робить перший впевнений крок до нових рівнів майстерності.

Звичайно, будь-який інструмент не буде працювати сам по собі - їм потрібно навчитися користуватися. Спробуйте накидати коротку промову на цікаву для вас тему по нашій схемі прямо зараз і виступите з нею перед друзями (або перед камерою телефону). Три-чотири спроби в день два-три рази на тиждень допоможуть опанувати систему «двічі два» досконало і додадуть вам впевненості. І тоді будь-яка несподіванка, сполучена з необхідністю публічного виступу не зможе застати вас зненацька.

А у мене поки все - про прості інструменти потрібно розповідати коротко). Але відпрацьовувати їх необхідно до автоматизму - так що приступаємо до практики. Прощаюся до наступної зустрічі. Як завжди, буду радий допомогти вам в ораторських практиках і психологічні проблеми дрібними підказками даром і великими за гроші - по скайпу або наживо. Чекаю ваших запитань, роздумів, коментарів. Пишіть на пошту vsl7 на mail.ru. Будьте здорові )).

З повагою,

В'ячеслав Саломас.

Всі новини про тренінги по майстерності публічного виступу та інших заходах з моїм тренерським участю читайте на сайті Вірного Слова

http://vernoeslovo.com/

Повна або часткова передрук, цитування статті можливі тільки з посиланням на першоджерело.

Фотографії, відеофрагменти і малюнки взяті з відкритих джерел в інтернеті.

Що ж тепер - виступати як попало?
Схема виглядає дуже просто?