Голуби і ринок. Скільки коштує голуб?

  1. Голуби і ринок. Скільки коштує голуб?

Черговий матеріал надіслав на нашу адресу [email protected] наш постійний автор Гончаров Геннадій Олександрович з Риги.

Голуби і ринок. Скільки коштує голуб?

Багато любителів голубів, знайомляться з прекрасними птахами ще в дитинстві. Згодом, голуби виступають для своїх власників як одухотворені істоти, що несуть красу і на землі і в небі. Однак, для обзаведення голубами потрібна початкова матеріальна основа.

Скільки заплатити за птицю? А скільки коштуватиме утримання улюбленця? Це не просте питання. Незважаючи на фінансово-економічну кризу, він «мучить» багатьох голубівників.

Спробуємо знайти відповідь на прикладі придбання і утримання домашніх голубів. Сенсаційна інформація про високу ціну птахів-чемпіонів «підігріває» інтерес любітелей- голубівників.

Наприклад, в 2011 році голубівник-любитель (по англ. "Fancier") з Японії, придбав на аукціоні в Голландії виставлених на продаж відомої Асоціацією «Pigeon Paradise» (Голубиний рай) 218 ​​породистих голубів приблизно за 1,4 мільйона євро (в середньому по 6422 євро за голуба). ( http://www.aif.ru/society/news/77369-04/04/2011 ).

У листопаді 2010 року покупець (теж з Японії) - на інтернет- аукціоні заплатив за голуба на прізвисько «Евробрілліант» 170 тисяч євро. Цей голуб був багаторазовим переможцем міжнародних голубиних змагань, а крім того мав чудову родовід (РІА Новини).

У 1992 році на Тайвані гоночна птах на ім'я «Непереможний дух» була продана за 6,7 мільйона тайваньських доларів (приблизно 231,0 тис. Доларів США). ( http://www.1casino.ru/obzor/325.htm- pigeonracing.co; 08.02.11)

Така інформація про реальні факти створює подвійний ефект. Частина голубівників починає мріяти про перспективи досягнення подібних успіхів своїми вихованцями. Кожному хочеться стати володарем скарби. Тоді, можна отримувати задоволення, не тільки від досягнутих улюбленцями високих спортивних результатів. Але і від думки, що вихованці можуть виступати джерелом чималого заробітку. Теза цих голубівників має суто економічне обґрунтування. Він такий «власник спортивної голубники це власник дорогих ринкових активів. При продажу з аукціону активи (тобто елітні голуби), приносять власникові мільйонний дохід. »

Інші голубівники обережні. Справедливо вважають, що виростити і тренувати елітних птахів любителю зовсім не просто. По - перше, видатні голуби (і їхні батьки) важкодоступні за ціною. По-друге, містити породистих птахів в порядку - важка праця. Потрібні чималі матеріальні витрати, відповідні умови і час. Теза цієї група любителів такий: «На голубів заробити не можна. Тому на голубів доводиться витрачати. »

Але в будь-якому випадку, таке ставлення демонструє не тільки спортивний або естетичний похід до голубівництва, а й важливий економічний аспект заняття улюбленою справою. Тоді голубівництво розглядають як специфічне «штучне виробництво».

Між представниками двох згаданих концепцій виникають гострі суперечки. Хто правий? У кого з опонентів більше перспектив? Спробуємо розібратися, скільки коштує домашній голуб?

Модель розрахунку ціни голуба.
Якщо голубівництво розглядати, як виробництво (підприємство), що приносить прибуток, тоді голубівник (він же продавець), виступає в ролі комерсанта. Виходить, що продажна ціна (вартість) голуба не повинна бути менше, ніж витрати на його придбання і утримання. Інакше, невдаха комерсант просто збанкрутує. З чого складаються витрати на утримання домашніх голубів? Наприклад, для умов Латвії (однієї з нових країн ЄС), витрати початківця «з нуля» любителя припускають пристосування окремо стоїть приміщення для утримання голубів та ін, Їх можна уявити більш детально і в вигляді кошторису.

Витрати складаються з таких статей витрат:
- спорудження житла (розплідника) для птахів (місце гніздування і вигул);
- придбання птахів (племінного матеріалу);
- реєстрація та організація системи охорони (при необхідності);
- зміст (обладнання по догляду - годівниці, поїлки, інвентар для прибирання, а так само вода, корм, вітаміни, ліки та ін.);
- ведення документації (журнал племінного обліку, комп'ютерні програми, створення і підтримання спеціальних сайтів в Інтернет і ін.);
-відвідування виставок, придбання племінного матеріалу;
-ресурси для підтримки зграї (колекції) в період сезонних змін.

Середні витрати, що припадають на пару голубів можна розрахувати умовно, виходячи зі змісту 50 птахів. Досвід показує, що одиночному любителю під силу утримувати і доглядати не більше, ніж за 25 парами, інакше вихованці «заростають сміттям». Якщо голубівник привертає помічників, то в його розпорядженні б0льшіе ресурси, ніж у одного. Такий любитель може дозволити собі утримувати б0льшее кількість голубів.

Для вимірювання витрат любителя на обзаведення голубами використовуємо в якості універсального показника, величину середньомісячної заробітної плати в господарстві. Припустимо, що середньомісячна зарплата в країні становить 800 грошових одиниць (ден, од.) З практики, для обзаведення голубам (і їх змісту протягом року) досить приблизно трьох зарплат. Помноживши середньомісячну зарплату на 3 місяці, (800 грош х 3 міс.) Отримаємо витрати в 2400 грош Для визначення собівартості пари, річні витрати ділимо на кількість пар (2400 грош / на 25 пар). Отримуємо собівартість пари голубів в 96 ден. од.

1 грош умовно прирівняємо до 1 долара. Тоді собівартість пари становитиме приблизно 100 доларів. В грошових одиницях Латвійської республіки це рівно (з урахуванням коливань курсу) 50 латів. Наведені дані близькі до величини практичних витрат голубівника в Латвії середини двотисячних років.

Природно, що ця середня вартість утримання однієї пари голубів в зграї з 50 птахів буде відрізнятися по регіонах, країнам. Але, логіку наведеного розрахунку (оскільки вона заснована на узагальненні практичних спостережень), можна прийняти в якості справедливої.

До речі, деякі з величин кошторису можуть значно коливатися. Це відноситься, перш за все, до витрат на спорудження приміщення для голубів. Витрати за цією статтею можуть відрізнятися в десятки разів в залежності від можливостей голубівника. Непрямим підтвердженням цієї тези є різновиди розплідників для голубів (від горищних голубники, відгородженій сіткою від основного приміщення горища до багатоповерхових спеціально спроектованих і зведених «під ключ» складних архітектурних споруд. Їх ціна може бути рівною спорудження 2-3 кімнатної квартири). Деякі види архітектурного різноманітності голуб'ятень показані на фото, які додаються до статті.

Чому продажу збиткові?
Отже, собівартість пари птахів, утворюється виключно з витрат любителя на утримання. Однак, згадана собівартість практично ніколи не буде виступати ціною цієї пари. На практиці фактичні витрати змісту просто виступають основою продажної ціни голубиної пари. На ринку, ціна голубів коливається в залежності від попиту, пропозиції, а так само під впливом інших ринкових факторів.

При попиті нижчий за пропозицію, пару голубів доведеться продавати нижче собівартості. А якщо попит перевищує пропозицію (це може відбутися після завершення змагань, голубиних гонок, виставок)? Тоді ціна пари може бути вище і обмежуватися тільки платоспроможним попитом учасників ринку. Це і показує практика згаданих вище інтернет - аукціонів.

Часто буває так, що продаж голубів - збиткова для голубівника. Тому її доводиться вважати, мало не вимушеною втратою. Як голубівник відноситься до втрат голубів, вирощених з працею і чималими витратами? Прямо скажемо, що втратити вихованця, в виховання якого вкладені сили і енергія голубівника - це трагедія. Тим більше важка, якщо голубівник вважає вихованця своїм досягненням і гордістю розплідника. Особливо, якщо загубився - був перспективним екземпляром - показував видатні результати на змаганнях.

Ось ще питання, яке потребує відповіді. Чому при високих витратах на виховання голубів, любителі часто просто дарують один - одному чудових птахів? Вважаємо, що прийнятний варіант відповіді такий. Любителі, дарують голубів друзям, з тієї ж причини, що і роблять дарування інших речей духовно близьким людям. Тобто роблять подарунок з спонукання зробити приємне вподобаної людини. Тим більше, однодумця.

А чому голубівники часто продають голубів дешевше собівартості (іноді в 10 -15 і більше) раз? Справа в тому, що ціна (низька або висока), з точки зору економіки, це всього лише договір між покупцем і продавцем з приводу суми грошей, еквівалентній (рівній) продажної цінності птиці. На ринку цінність голуба визначається, по-перше, потребою покупця в ній. По-друге, наявністю платоспроможного попиту на голубів. Однак, якщо покупець має дефіцит фінансових ресурсів (грошей немає), то він пропонує продавцеві ту ціну, на яку здатний.

Теоретично, купівля-продаж голубів, за рахунок різниці в ціні може давати дохід голубівників. Однак, на практиці, інша справа. На жаль, нинішній рівень розвитку голубівництва, у багатьох (пострадянських) країнах демонструє тільки перспективний рівень попиту на голубів. Так як «перед очима» варто приклад Польщі, Німеччини, Бельгії, Голландії, Франції, Англії та інших країн, де ринок голубівництва має усталені традиції, які складалися протягом століть. Але поки для багатьох любителів розведення голубів для продажу, як і реалізація раніше придбаних птахів, не може забезпечити достатній рівень доходу. Хоча б для забезпечення простого відтворення.

Як розбудити «сплячий» ринок?
У чому причина такої ситуації? Вважаємо справедливим таке пояснення:
Ринок «спить», по-перше, у зв'язку з його нерозвиненістю (та й галузі в цілому). Так як голубівництвом займаються не професійно, а аматорськи, «за залишковим принципом». Те-є голуби нерідко отримують турботу, коли у власника є для цього вільний від основної роботи час. По-друге, у зв'язку з надзвичайно низьким рівнем платоспроможного попиту (а фактично з відсутністю цього попиту).
Звідси і низька ціна навіть на чудових птахів. Тому в Латвії, наприклад, голубівники просто дарують птахів один одному. Якщо ж окремі екземпляри і продаються, то їх ціна-просто «символічна» в порівнянні з тими витратами, що голубівник несе за змістом своїх улюбленців. Тільки іноді, в рідкісних випадках, при покупці племінного матеріалу (або чемпіона змагань) - доводиться «розщедритися» - сплатити за птицю трохи більше. Але, це буває не часто. Тому і розводити голубів на плем'я, серед голубівників поки, на жаль, не прийнято в зв'язку з економічною недоцільністю.

Ринок голубівництва, як показує досвід європейських країн, може характеризуватися значними обсягами продажів птахів (як елементів естетичного птахівництва). Так само реалізацією супутніх товарів: обладнання та аксесуарів. Цей ринок може вимірюватися мільйонами євро. Особливо, якщо в естетичному птахівництві, використовуються високі технології (наприклад, Інтернет). Непрямими даними про поширення високих технологій в голубівництві служить ступінь використання голубівників-любителями можливостей віртуального середовища. А так же кількістю голубеводческіх сайтів в цьому середовищі. У перспективі, виходячи з цієї гіпотези можна навіть розрахувати індекс високих технологій, що використовуються в голубівництві країн світу (по континентах). Звичайно, орієнтуючись при цьому на розвинений і систематизований ринок. Як дані розрахунку такого індексу, можна, наприклад, використовувати матеріали спортивного голубівництва. Зокрема, опубліковані дані «голубиної корпорації» Бельгії (наприклад, на сайті « www.pipa.be »).

Може бути по завершенні сезону розведення голубів варто організовувати проведення прямих або зворотних Інтернет- аукціонів?

У зв'язку з цим торгівля птахами, в тому числі голубами - є в загальному чудовою ідеєю. Непроста проблема при проведенні аукціону з реалізації птахів - доставка товару покупцеві. Адже для цього специфічного товару треба визначити не тільки спосіб його «упаковки», а й можливості перевезення. А крім того - максимально спрощену процедуру повернення, якщо «товар» не підійшов покупцеві. Виходить, що саме вартість доставки може багаторазово перевершувати первісну ціну голубиної пари. В такому випадку, угода може виявитися невигідною для покупця або для продавця. Загалом, є над чим думати.

Звісно ж, корисним:
1.Помогать любителям в проведенні виставок, змагань голубів, популяризувати відповідні заходи, організовані ентузіастами;
2. Сприяти на місцевому рівні участі голубівників-любителів в Міжнародних виставках, в проведенні екскурсій, особливо групами школярів.
3 Організувати олімпіади голубівників. Стимулювати розвиток цього своєрідного ринку шляхом популяризації раціональних прикладів правильного використання вільного часу і рекреації людини;

Різновиди архітектури розплідників для голубів
голубники Латвії
Різновиди архітектури розплідників для голубів   голубники Латвії   Розплідник в Ризі
Розплідник в Ризі

Голубиний розплідник в Юрмалі
Голубиний розплідник в Юрмалі

Розплідник в містечку Лиелварде


Розплідник в містечку Лиелварде .Задачи власника-відновити загублені породи.

Голубник в лісопарковій зоні Риги
Голубник в лісопарковій зоні Риги

Розплідник на території зоосаду в місті Даугавпілс (Латвія)
Розплідник на території зоосаду в місті Даугавпілс (Латвія)

Старий голубедром в Вільнюсі (Литва)
Старий голубедром в Вільнюсі (Литва)

На Московському ринку «Голубиний рай» можна познайомитися з чудовими птахами
На Московському ринку «Голубиний рай» можна познайомитися з чудовими птахами.

Голубиний розплідник в Києві (Україна)

Голубиний розплідник в Києві (Україна)

Розплідник півдня Росії
Розплідник півдня Росії

Голубник у дворі багатоповерхового будинку
Голубник у дворі багатоповерхового будинку

Сусідні голубники в невеликому місті
Сусідні голубники в невеликому місті

Птахам віддана найкраща частина будинку
Птахам віддана найкраща частина будинку

Голубник на даху багатоповерхового будинку (місто Варанасі, штат Уттар Прадеш, Індія)
Голубник на даху багатоповерхового будинку (місто Варанасі, штат Уттар Прадеш, Індія)

Про голубиних вежах Ірану наших днів розповідає Реза Саджаді, фото і публікація   http://infocentericg
Про голубиних вежах Ірану наших днів розповідає Реза Саджаді, фото і публікація http://infocentericg.ucoz.ru/publ/ocherki/golubinye_bashni/7-1-0-26

Виставка-продаж голубів в Києві (Україна) в серпні 2011 року

Виставка-продаж голубів в Києві (Україна) в серпні 2011 року

До продажу пропонуються миколаївські білі з міста Рівне (Україна)
До продажу пропонуються миколаївські білі з міста Рівне (Україна) ...

Виставка-продаж голубів в Каунасі (Литва)Виставка-продаж голубів в Каунасі (Литва)

чудове придбання
чудове придбання

Господиня і її вихованці
Господиня і її вихованці

Ризькі голубівники на ярмарку в Каунасі (Литва)
Ризькі голубівники на ярмарку в Каунасі (Литва)

Міжнародна виставка спортивних голубів в Познані (Польща), 2010 рік

Міжнародна виставка спортивних голубів в Познані (Польща), 2010 рік

Родові кільця з дорогоцінних металів (золото, платина) для пташенят елітних спортивних голубів можна придбати на виставці в Польщі
Родові кільця з дорогоцінних металів (золото, платина) для пташенят елітних спортивних голубів можна придбати на виставці в Польщі.

Миколаївські
Миколаївські

Скільки коштує голуб?
Скільки коштує голуб?
Скільки заплатити за птицю?
А скільки коштуватиме утримання улюбленця?
Хто правий?
У кого з опонентів більше перспектив?
Спробуємо розібратися, скільки коштує домашній голуб?
З чого складаються витрати на утримання домашніх голубів?
Чому продажу збиткові?
А якщо попит перевищує пропозицію (це може відбутися після завершення змагань, голубиних гонок, виставок)?