Інтеграція трафіку мови / даних в мережі підприємства

Джон Рендлмен

Два нових маршрутизатора фірми Cisco Systems (Сан-Хосе, шт. Каліфорнія) призначені для застосування в корпоративних мережах, де трафік телефонії та даних інтегрований на всьому просторі - від центрального офісу до офісів філій і квартир надомних працівників.

На початку листопада ця компанія поповнила існуюче сімейство 7200 підтримує інтегрований передачі мови / даних і представила нову серію маршрутизаторів Cisco 800 для офісів філій і надомних працівників. Крім того, Cisco модернізувала свою операційну систему для мережевих пристроїв IOS (Internetwork Operating System), доповнивши її новими елементами служб, що забезпечують оптимальну передачу голосового трафіку через мережу IP.

Крім того, Cisco модернізувала свою операційну систему для мережевих пристроїв IOS (Internetwork Operating System), доповнивши її новими елементами служб, що забезпечують оптимальну передачу голосового трафіку через мережу IP

Маршрутизатор Cisco серії 800 дозволяють зв'язати невеличкий офіс з корпоративної ЛВС по каналу ISDN

Ці продукти ще більш зближують Cisco з такими традиційними виробниками обладнання для телефонних мереж, як фірми Lucent або Nortel. Lucent недавно представила УАТС IP Exchange з підтримкою передачі мови і даних, а Nortel анонсувала сімейство продуктів Extreme Centrex, в якому можливості служби Centrex з обробки вхідних дзвінків поширені на бездротові і IP-мережі.

Мультісервісні пристрої цього роду за рахунок деякого зниження якості зв'язку вже стали для деяких користувачів джерелом економії. "Це недосконала технологія, але вона дозволяє скоротити витрати на погодинну плату за телефон", - вважає менеджер з мережних операцій фірми Amcore Financial (Рокфорд, шт. Іллінойс) Боб Дейвіс; в своїй мережі передачі даних він застосовує маршрутизатори серії Cisco 3600, що дозволяють об'єднати передачу трафіку телефонії з трафіком протоколів IP і IPX.

За оцінкою Дейвіса, за рахунок переведення телефонії в пакетну мережу на 20 з 65 своїх об'єктів його компанія заощадить за рік від 70 до 80 тис. Дол.

У пристроях серії Cisco 7200VXR застосований новий процесор NPE-300, завдяки якому максимальна продуктивність маршрутизатора зросла на 50%. Крім того, в них реалізований ряд механізмів обміну інформацією між різними службами. У майбутньому році Cisco планує випустити телефонний шлюз у вигляді додаткової плати для пристроїв серії 7200.

Комерційне поширення шасі 7204VXR (з чотирма слотами розширення) і 7206VXR (з шістьма) починається з грудня по цінам від $ 14 000. Одночасно в продаж надходить і процесор NPE-300, який можна придбати за $ 7500..

Для офісів менш великих філій і для надомних працівників Cisco пропонує нові маршрутизатори серії 800. Вони призначаються для з'єднання локальної мережі Ethernet або окремого комп'ютера з Internet або корпоративної мережею по каналу ISDN. Моделі 803 і 804 мають вбудовані концентратори Ethernet на чотири порти. Крім того, на них можуть встановлюватися по два порти для підключення аналогових пристроїв, таких, як звичайний телефон або факсимільний апарат.

Маршрутизатор серії Cisco 800 продаються з листопада по цінам від $ 799.

У версії 12.0 операційної системи IOS розробники Cisco з'єднали характерні для мереж ATM функції забезпечення гарантованого рівня якості сервісу (QoS, quality-of-service) з механізмами обробки трафіку IP, що дозволить більш ефективно передавати мову по пакетним мереж, розрахованим на передачу даних.

Версія для друку

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.