Президентські вибори: 20% українців ще не вирішили, за кого голосувати

В Україні 20,1% українців ще не визначилися за кого голосувати на президентських виборах.

Такі дані оприлюднив доктор соціологічних наук, професор, виконавчий директор Центру соціальних і маркетингових досліджень SOCIS Олександр Стегній під час презентації дослідження в Укрінформі.

За даними дослідження, відповідаючи на питання "Кого б ви обрали, якби президентські вибори проходили в найближчу неділю?", 20,1% опитаних обрали варіант "не знаю" і "відмова відповіді".

Крім того, 14,4% опитаних заявили, що не брали б участь у виборах .

Крім того, 14,4% опитаних заявили, що не брали б участь у   виборах

У цьому контексті Стегній зазначив, що до сучасних рейтингам потрібно ставитися прискіпливо, беручи до уваги значну кількість людей, які ще не визначилися за кого будуть голосувати.

"До виміру рейтингів ставлюся прискіпливо, бо питома вага людей ще не знають ... Орієнтовно з жовтня почнеться активна передвиборна боротьба і гра компроматів. І тоді опитування стануть більш актуальною. Зараз це просто вистава", - сказав він.

Читайте також: Явних лідерів майбутніх президентських перегонів поки немає

Також, згідно з даними SOCIC, 8,9% опитаних проголосували б за Юлію Тимошенко, 7,9% за Петра Порошенка, 7,7% за Анатолія Гриценка, якби вибори проходили в найближчу неділю.

Терміни проведення дослідження - 19-25 квітня 2018 року. Метод збору первинної соціологічної інформації - стандартизоване інтерв'ю face-to-face за місцем постійного проживання респондентів. Опитування проводилося за вибіркою, що репрезентує доросле населення України в цілому, за такими ознаками - стать, вік (від 18 років) і тип поселення (місто / село). В цілому було опитано 3000 респондентів.

За даними дослідження, відповідаючи на питання "Кого б ви обрали, якби президентські вибори проходили в найближчу неділю?