3G модем.

  1. 3G модеми.
  2. Працює в стандарті 3G модемів.
  3. Сигнал 3g модему.
  4. Телефони CDMA.

Термін 3G модем (модулятор-демодулятор) вже багато років використовується всіма користувачами Всесвітньої комп'ютерної мережі. Перші модеми підключалися до аналогової телефонної лінії і модулювали цифровий сигнал з комп'ютера в аналоговий. Передавали його на АТС, а далі до комп'ютера постачальник послуг інтернету , Модем якого демодулювати цей сигнал в цифровий. У зворотний бік все відбувалося точно так же. Таких модемів вже практично не залишилося, тому що оточуючі нас бездротові цифрові мережі стільникових операторів забезпечують, куди великі швидкості передачі даних через 3g модем. Причому цей модем вже не перетворює аналогові сигнали в цифрові, а просто змінюють кодування різних протоколів для передачі цифрової інформації.

Зате нових цифрових специфікацій з'явилася величезна кількість. Це найрізноманітніші технології виходу в Інтернет. Ось лише неповний список: GSM, WCDMA, ADSL, Wimax, ISDN. Цифрова інформація може передаватися по різним коаксіальним, оптоволоконними, і навіть, старих телефонних дротах. Серед безлічі цифрових бездротових модемів, будуть розглянуті 3g модеми, що працюють за стандартом CDMA 450EVDO. З їх допомогою можна організувати підключення до Інтернету будь-якого стаціонарного або портативного комп'ютера, передавати факсимільні повідомлення, організувати невелику комп'ютерну мережу.

3G модеми.

Для виходу в Інтернет можна використовувати 3g модеми, які є компонентом трьох видів пристроїв працюють за стандартом CDMA.

Для виходу в Інтернет можна використовувати 3g модеми, які є компонентом трьох видів пристроїв працюють за стандартом CDMA

Самі широко використовувані з них:

  • Стільникові телефони (звичайні і сматртфон) CDMA. Модем вбудований в них. Будь-яка сучасна модель телефону вже є засобом відображення інформації з Інтернету.
  • Стаціонарні термінали CDMA. Мають вбудований 3g модем більшої чутливості, підключаються до комп'ютера через data-кабель.
  • 3g модеми, що працюють зі швидкісного протоколу CDMA EVDO.

Працює в стандарті 3G модемів.

Стандарт CDMA має кілька швидкісних варіантів, які варто знати, купуючи обладнання для підключення до Інтернету.

CDMA 2000 1x. Найперший стандарт, передбачав швидкість 153 кбіт / с. на прийом і передачу. Цей протокол підтримують всі сумісні CDMA пристрою. На перших етапах розвитку цифрового мобільного зв'язку, така швидкість була максимально можливою серед усіх стандартів підключення до Мережі. На даний момент таку швидкість забезпечить стаціонарний CDMA-термінал, такий як, Huawei FT2050 або Skylink Base.

CDMA 2000 1x, котрий використовував EVDO Rev. 0. (evolution data optimized, нульовий ревізії). Він передбачає швидкість прийому до 2,4 Мбіт / с і передачу до 153 кбіт / с. Приймально-передавальні станції (ретранслятори) розташовані в Москві і Московській області, забезпечують якісний сигнал 3g в усій межах досяжності. Висока якість сигналу забезпечує максимальну швидкість по всій області. 3g модеми стандарту CDMA працюють в стандарті EVDO Rev. 0. продаються по стоковому цінами самим оператором, на 50% нижче собівартості. Вони доступні будь-якому власникові сучасного комп'ютера.

Можна розглянути комплект для доступу в Інтернет. Мобільний оператор об'єднав в одному реченні найбільш поширений тариф передачі даних - 600 Mb і найпопулярніший 3g модем. Ціну знижено на 40% від їх покупки окремо. Попит на цю пропозицію піднявся майже на 30%.

Сигнал 3g модему.

CDMA 2000 1x використовує EVDO Rev. A (evolution data optimized, ревізії А). До 3,1 Мбіт / с - для вихідного трафіку, і до 1,8 Мбіт / с для вхідного - повна відповідність швидкості 3G. Таку швидкість мають всі, що продаються зараз CDMA модеми. Широкий вибір є у всіх покупців. Є прості 3g модеми AirPlus MCD-800 або AnyData ADU-520A. Так само доступні WiFi-роутери стандарту CDMA: Vertex Wireless VW 310 AU або Vertex Wireless VW 210 AU, з їх допомогою можна створити точку доступу в невеликому офісі або приватному будинку.

Все CDMA стандарти засновані на загальному протоколі, і можуть працювати в будь-яких CDMA мережах оператора Скайлінк. Швидкість залежить тільки від вбудованого модему і підтримки стандартів на базових станціях. Апарат, до складу якого входить 3g модем CDMA 1х (1хRTT), в мережі 1x EVDO забезпечить роботу першого стандарту, тобто 153 Кбіт / с на прийом і передачу. А більш сучасний 3g модем EVDO Rev A, може прекрасно використовуватися в мережі першого покоління, просто з обмеженням по швидкості. Голосовий зв'язок взагалі добре працює при найнижчій швидкості передачі даних. Існує повна пряма і зворотна сумісність обладнання. У той же час 3g модеми GSM стандарту UMTS / HSDPA, мають сумісність тільки в одну сторону. 3g модеми UMTS можуть з'єднуватися через GPRS (2G). А ось старі модулі GSM в телефонах не підключаться до сучасної мережі UMTS / HSDPA, оскільки в них використовуються інші стандарти і частота не 900, а 2100 МГц.

Основні різновиди пристроїв будуть в цьому огляді, він допоможе визначитися, що краще вибрати для передачі даних, а що для голосового зв'язку.

Телефони CDMA.

Стандарт CDMA створювався в першу чергу для високошвидкісної передачі цифрової інформації. Ще до розробки стандартів EVDO, мобільні телефон CDMA мали вбудовані 3g модеми з можливістю виходу у Всесвітню мережу. Всі сучасні мобільні телефони CDMA оснащуються модемом EVDO Rev. 0 або A. Комунікатори (смартфони) EVDO, природно, також можуть використовуватися, як зовнішніх модемів для комп'ютера. Для комунікації з ноутбуком можна використовувати спеціальний data кабель або бездротового протокол Bluetooth. Єдиним серйозним незручністю для використання телефону в якості модему, є необхідність підключення зарядного пристрою. Телефон в режимі модему витрачає заряд акумулятора досить швидко. Це ускладнює автономну роботу. Більшість CDMA телефонів потребують спеціалізованому data кабелі. Тільки Ubiquam U-300 підключається безпосередньо до USB.