Принципи спілкування в соціальних мережах

 1. На яких принципах базується спілкування в соціальній мережі, і в чому витоки почуттів, які відчуває...
 2. 2.Час очікування
 3. 3.Большая кімната
 4. 4. Незнання
 5. 5. Невизначеність
 6. 6.Совпаденія настрою. готовність спілкуватися
 7. 7.Состояніе офлайн і онлайн
 8. кола спілкування
 9. Соціальна мережа для двох

На яких принципах базується спілкування в соціальній мережі, і в чому витоки почуттів, які відчуває людина при електронної комунікації?

1. Очікування

Поведінка користувачів в соціальній мережі часто визначається очікуванням. У кожної людини є цілком нормальне бажання отримати відповідну реакцію на свої дії.

Поведінка людини в соціальній мережі виражається наступною схемою:

Поведінка людини в соціальній мережі виражається наступною схемою:

На більшість своїх дій в реальному світі людина тут же отримує відповідну реакцію. Якщо дивитися людині в очі і задавати питання, то відразу зрозуміло, чи відповість він чи ні. У соціальній мережі невідомо, коли настане відповідна реакція на будь-який досконалий.

2.Час очікування

У відповідь на дію в соціальній мережі утворюється період очікування реакції, причому невідомо, чи закінчиться очікування реакцією чи ні. І, якщо закінчиться, то який.

Наприклад, ніколи не знаєш, коли буде отримана відповідь на особисте повідомлення, навіть якщо користувач перебувати в онлайн. Часто людина сама не усвідомлює, що він очікує у відповідь на свою дію - лайк, дискусію або перепост?

3.Большая кімната

Можна провести фізичну аналогію, що всі користувачі знаходяться в великій кімнаті, займаються своїми справами і час від часу виходять в центр і щось кричать. У відповідь їх можуть поплескати по плечу або відповісти, а можуть і зовсім обійти увагою. Іноді у користувачів може виникати почуття невизначеності - помітили навколишні вигук чи ні.

Всі ці висловлювання в порожнечу, неясні очікування і запізнілі відповіді тримають людину в стані незавершених міні-гештальтів і неотриманих реакцій. А завершити їх можна, тільки якщо повернутися в соціальну мережу.

4. Незнання

Повний зміст переданого повідомлення в соціальній мережі втрачається.

Коли молода людина спілкується з дівчиною в кафе, дивиться на неї, то отримує її повідомлення, що містять цілий набір невербальних параметрів.

Коли молода людина спілкується з дівчиною в кафе, дивиться на неї, то отримує її повідомлення, що містять цілий набір невербальних параметрів

У соціальних мережах сприйняття тільки вербальне.

У соціальних мережах сприйняття тільки вербальне

При спілкуванні в соціальній мережі іноді складно інтерпретувати навіть смайлик. Що він висловлює - дружню посмішку або саркастичний сміх?

Після спілкування в соціальній мережі часто залишається відчуття недомовленості. Такі собі незавершені міні-гештальти. Невиразність всіх думок і почуттів. Відчуття, що увагу співрозмовника хтось краде. Від усього цього втрачається повний сенс переданого повідомлення.

І начебто сказано все, і зрозуміло, а відчуття недомовленості залишається. І залишається воно не через те, що залишилися не обговорені слова. Це відчуття виникає через бажання і неможливості вкласти в повідомлення невербальні складові - міміку, емоції, особиста присутність, погляд, посмішку або сміх.

5. Невизначеність

При спілкуванні в мережі можна точно знати, чому люди не відповідають на повідомлення: тому що дівчина пішла варити каву, щоб не заснути і просидіти ще півночі, або (о, жах!) Вона спілкується з кимось іншим. Невідомо - ті пісні, коментарі та лайки, які залишають на її стіні - лише дружні знаки, або в текстах пісень зберігаються недоступні сторонньому спостерігачеві важливі смисли.

Люди не бачать всього повідомлення, і ситуація невизначеності починає народжувати інтерпретації відомого, зазвичай помилкові і надумані.

6.Совпаденія настрою. готовність спілкуватися

Соціальні мережі вирішують проблему синхронізації людських станів. Як і приватне листування.

У житті ми часто натрапляємо на те, що наш співрозмовник не готовий сприйняти наше повідомлення - в момент звернення до нього він зайнятий справами або іншими думками.

У мережі ці ситуації частково згладжуються тим, що можна відкласти відповідь на повідомлення на той час, коли прийде настрій або можливість.

- Мераб Мамардашвілі «Лекції про Пруста».

Відправив би Марсель лист, замість того, щоб кидатися в обійми - видать, його мати і знайшла б час і настрій, щоб відповісти на повідомлення як треба.

Правда, повідомлення не передало б усіх почуттів маленького Марселя.

7.Состояніе офлайн і онлайн

Одна моя знайома познайомилася з молодим чоловіком. У них два дня йшла активна переписка. На третій день я отримую вдень від неї повідомлення: «Він сидить в онлайні і не пише». І дівчинка починає марно хвилюватися: «Він про мене не думає, він мені не пише, бо я йому перестала бути цікавою».

Це частий приклад неправильного розуміння стану онлайн. У сучасному світі стан онлайн означає тільки одне - у людини включений комп'ютер. Знаходиться він за ним, чим займається і чи готовий спілкуватися - все це стан онлайн не показує.

кола спілкування

Антон Носик якось зауважував, що людям не властиво ділити оточуючих на круги, як це пропонується користувачеві в Google+. Якщо подивитися, які кордону людина дотримується в соціальній мережі, то виявиться, що є всього три типи зв'язку:

 • я і інший
 • я і друзі
 • я і всі інші

Соціальна мережа для двох

Для перших двох груп розроблений функціонал спілкування в мережі, а для третьої групи ми маємо тільки приватні повідомлення.

Можна було б припустити, що в майбутньому будуть можливості з'єднати дві особистості в локальну мережу з обмеженим доступом. Це припущення грунтується на аналогії в житті - зв'язку між двома людьми не обмежуються повідомленнями, є ще якісь загальні аспекти, які живуть в людській свідомості і матеріальному світі.

Напевно, подібний сервіс міг би бути чимось схожим на загальну стіну, доступ до якої мали б тільки два учасники.

Можна припустити, що соціальне усамітнення активно використовували б закохані парочки - це як раз той простір, коли третій зайвий.

Зараз в ВКонтакте, наприклад, повідомлення закоханих на загальній стіні виглядають, принаймні, дивно - це як двоє цілуються за столом на діловій конференції.

Читайте першу частину серії матеріалів Властивості інтернету. Інтернет як нефізичний світ

Читайте другу частину серії матеріалів Потреби і поведінку людей в соціальних мережах. Теорія «лайків»

Читайте третю частину серії матеріалів Чому людей притягують соціальні мережі

Читайте четверту частину серії матеріалів Інтернет залежність. Чим відрізняється особистість від профілю

Читайте шосту частину серії матеріалів Як змінюються люди під впливом медіа?

Читайте сьому частину серії матеріалів Медіаскетізм як нова емоція. Увага в інтернеті

Читайте восьму частину серії матеріалів Сміх і меми в соціальній мережі

Читайте дев'яту частину серії матеріалів Самовираження в соціальних мережах і новий формат історії

Читайте десяту частину серії матеріалів Ідеї для стартапів майбутнього

Читайте одинадцяту частину серії матеріалів Різниця Facebook і ВКонтакте з точки зору теорії Маклюена

Читайте дванадцяту частину серії матеріалів Як в інтернеті реалізуються потреби людей

Читайте тринадцяту частину серії матеріалів Метод архетипів в брендінгу

Часто людина сама не усвідомлює, що він очікує у відповідь на свою дію - лайк, дискусію або перепост?
Що він висловлює - дружню посмішку або саркастичний сміх?