Освітлення для АЗС. АЗС в «Фокусі»

  1. Інші статті на цю тему:

2011

Останнім часом в Росії, та й в усьому світі, все чіткіше береться курс на розвиток інновацій в сфері енергозбереження, оскільки зростання споживання електрики обганяє введення нових потужностей в електроенергетиці. Деякі фахівці стверджують, що освітлювальні прилади на основі світлодіодів в найближчому майбутньому замінять існуючі джерела світла, що принесе значну економію електроенергії. Але чи дійсно світлодіодні світильники настільки ефективні? І чи існують серйозні і живі приклади застосування світлодіодних систем освітлення насамперед російського виробництва? У даній статті ми розповімо про досвід використання світлодіодної продукції компанії «Фокус» (м Фрязіно) в освітленні автозаправних станцій.

Застосовувані в будівництві і оформленні АЗС матеріали і компоненти повинні не тільки ефективно виконувати свої функції, а й відповідати вимогам довговічності і пожежобезпеки, мати високий ступінь захисту від зовнішніх впливів, експлуатаційною надійністю і не вимагати складного догляду. Джерела світла, в разі їх недостатнього відповідності згаданим вимогам, можуть стати однією з основних причин катастрофи на автозаправній станції.

При проектуванні освітлення АЗС слід брати до уваги ряд показників: кількісні (світловий потік, сила світла, освітленість поверхні, габаритна яскравість) і якісні (фон, контраст об'єкта з фоном, показник осліпленості, коефіцієнт пульсації освітленості, показник дискомфорту). Світлодіодні світильники, що застосовуються на АЗС, повинні бути водонепроникними і мати мінімум IP65, світлодіоди і електроніка повинні бути забезпечені захистом від води, пилу і бруду. При проектуванні освітлення АЗС і покупці світильника необхідно враховувати дані протоколів випробування і наявності сертифікатів відповідності. Також необхідно дотримуватися стилістику компанії-замовника (фірмові кольори, дизайн ламп і т. П.).

Розглянемо деякі важливі характеристики сведодіодних світильників. Основним параметром, використовуваним при оцінці освітлення, є освітленість поверхні (лк). Для її вимірювання використовуються люксметри різних типів. У робочих режимах струм світлодіода експоненціально залежить від напруги, і незначні його зміни призводять до великих стрибків струму. Оскільки світлова ефективність прямо пропорційна току, його необхідно стабілізувати. Крім того, якщо струм перевищить допустиму межу, то перегрів світлодіода може привести до його прискореного старіння. Для порівняння ефективності світлодіодів між собою і з іншими джерелами світла використовується такий показник, як світловіддача: величина світлового потоку на один ват електричної потужності. Також цікавою маркетингової характеристикою виявляється ціна одного люмена. Светоотдача комерційного світлодіода досягає 110 Лм / Вт, без урахування втрат у складі світильника, які можуть досягати 15-20%. Фотометричні характеристики світлодіода визначаються світловим потоком і осьовою силою світла, а також кутовим розподілом сили світла. Колориметричні характеристики визначаються координатами кольоровості і колірною температурою.

Світлодіодні світильники серії УСС виробництва компанії «Фокус», що застосовуються на АЗС, виготовлені з анодованого алюмінієвого профілю, який забезпечує захист від агресивного середовища і є радіатором для світлодіодної матриці. Захисне скло виконане з оптичного ударостійкого полікарбонату, з втратами світлового потоку в 8-10%. В даних світильниках компанія «Фокус» використовує власні розробки вбудованих драйверів, стабілізуючих протікає через світлодіод струм. Світильники серії УСС мають широкий діапазон робочих температур (-63 ... + 40 ° С) і живлячих напруг (150-264 В); вони виконані в кліматичному виконанні ХЛ 1. У світильниках застосовуються найефективніші світлодіоди японської корпорації Nichia і німецької компанії OSRAM. Вони випромінюють в куті 120 °. Колірна температура випромінювання даних виробів становить 4600-5000 К. Застосовувані світлодіоди Nichia мають високу повторюваність параметрів. Дане освітлення буде більш чітко виділятися на тлі інших джерел світла, що приверне увагу клієнтів бензозаправок.

Світлодіодні світильники серії УСС, що застосовуються на АЗС, мають захисний кут і відповідають нормам показника осліпленості, які нормуються в СНиП 23-05-95. В існуючій нормативній базі світлодіоди не згадуються як джерела світла, але роботи по прийняттю стандартів для таких освітлювальних приладів вже ведуться. Для забезпечення рівномірності освітлення в заданому діапазоні і обмеження сліпучої дії створюються вуличні світильники зі спеціальним світлорозподілом. У лампових світильниках Головне управління світловим потоком здійснюється за допомогою відбивача, через що перерозподілити світло від одного джерела з мінімальними втратами досить складно. Світильники на све-тодіодах складаються з безлічі точкових випромінювачів, тому управляти світловим потоком в них простіше: більше варіантів геометрії розташування джерел і застосування оптики. А чим простіше управління світловим потоком, тим впевненіше можна говорити про створення економічних світильників. Для освітлення периметрів АЗС (щогли) можуть застосовуватися світильники серії УСС Магістраль з КСС типу «Л» і «Ш». Завдяки характеристикам пучка світла (80 ° по вертикалі, 120 ° по горизонталі) і вбудованим міцним силіконовим лінз (первинна лінза) такий прилад відповідає спеціальним вимогам для вулиць з енергозберігаючим освітленням і має мінімальну світловим «забрудненням»: промені світла направляються безпосередньо на необхідну ділянку.

Всі світлодіодні світильники серії УСС виконуються з різними видами кріплення, для АЗС розроблені спеціальні рамки, які дозволяють вбудовувати їх під навіс.

Застосовувані розміри рамок залежать від габаритних розмірів світильників, які будуть застосовуватися в проекті освітлення заправної станції.

Наведемо приклади освітлення АЗС світлодіодними світильниками виробництва «Фокус». У 2009 р були висвітлені бензозаправки «Газпромнефть-Урал» і «Газпромнефть-Омськ» на Московському, Челябінськом і Тюменському трактах Свердловської області; бензозаправки «ЛУКОЙЛ» в Пермі, Нижньому Новгороді, Білгороді, Волгограді; бензозаправки «Роснефть» в Бурятії. Скрізь були застосовані світлодіодні світильники серії УСС-70, УСС-36, УСС-90 Магістраль. Вони замінили застарілі світильники з лампами ДРЛ. В результаті енергоспоживання скоротилося в 4-5 разів. Крім того, стало можливим продовжити кількість робочого часу АЗС на 30 хвилин в день (це пов'язано з тим, що під час заміни перегоріли лампи бензозаправка закривається на технічний півгодинну перерву і не обслуговує клієнтів).

У 2010 р була проведена модернізація освітлення мережі АЗС компанії ВАТ «Татнефть». Наприклад, на трасі Альмет'євськ - Набережні Човни на АЗС ВАТ «Татнефть» під навіс встановлені УСС-70/100, середня освітленість яких становить 170 лк. Енергоспоживання скорочено в чотири рази. У республіці Башкортостан (м Салават) реалізований проект по висвітленню нових комлексів АЗС ВАТ «Татнефть» і «Роснефть». На етапі проектування були заощаджені кошти на покупку додаткових потужностей. Відсутність пускових струмів у світлодіодних світильників дозволило використовувати кабель меншого перерізу, що також позначилося на загальній вартості проекту. У Челябінську на мережі АЗС паливної компанії «Челнефть» також у разі переходу на світлодіодні світильники.

У Челябінську на мережі АЗС паливної компанії «Челнефть» також у разі переходу на світлодіодні світильники

Ці приклади застосування світлодіодного обладнання дозволили отримати реальні цифри по економії електроенергії і докази переваг даного напрямку. Зараз вже стає зрозуміло, що світлодіодні світильники необхідно застосовувати на АЗС і далі. Масове впровадження - це лише питання часу.

Інші статті на цю тему:

повідомити про помилку

Але чи дійсно світлодіодні світильники настільки ефективні?
І чи існують серйозні і живі приклади застосування світлодіодних систем освітлення насамперед російського виробництва?