Бізнес план АЗС: автозаправки, в цифрах, відкриття з нуля, скільки коштує, витрати і доходи заправки

 1. резюме
 2. ініціатор проекту
 3. Початковий капітал
 4. фінансова сторона
 5. окупність
 6. постачальники
 7. Будівельна компанія і постачальники обладнання
 8. Продукція
 9. інвестиційний план
 10. Планування інвестиційних відрахувань і завдань
 11. Виробничий план
 12. приміщення
 13. персонал
 14. Графік роботи
 15. Робочий процес
 16. Загальна собівартість
 17. маркетинговий план
 18. наявність конкуренції
 19. вибір місця розташування
 20. Асортимент продукції, що реалізується
 21. Об'єм продажу
 22. Реклама
 23. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ план
 24. Штат співробітників для АЗС
 25. Фінансовий план
 26. окупність
 27. показник беззбитковості
 28. дослідження стійкості
 29. Можливі ризики
 30. технологічні
 31. Політичні
 32. економічні

Наведені нижче стаття являє собою готовий варіант економічно розрахованого проекту автозаправки. Вся інформація та розрахунки надані фахівцями. Тому бізнес план АЗС можна використовувати для складання індивідуального планування підприємництва. Також в даній статті буде з'ясовано скільки коштує відкрити АЗС в Росії і що для цього необхідно.

резюме

при самостійному написанні бізнес-плану , Резюме являє собою найважливішу частину всього основного документа. Так як саме в ньому міститься вся необхідна інформація про розроблюваний проект, його концепціях, а також перспективи. Всі провідні фахівці запевняють, що саме від складеного резюме залежить подальше отримання інвестицій.

 1. Мета проекту: «Відкрити автозаправну станцію в місті Челябінськ»
 2. Завдання проекту: «Постачання власників автотранспортного засобу різними паливно-мастильними речовинами»

ініціатор проекту

Рішення по запуску автозаправної станції, було прийнято підприємцем , Які мають в своєму розпорядженні три автозаправки, в місті Челябінськ і Челябінської області. Ініціатор також має в своєму розпорядженні достатній досвід в даній сфері, так як робота його об'єкти безпосередньо приносять постійний прибуток, а їх робота чітка спланована і налагоджена. Також є перевірена і налагоджена робота з постачальниками.

Початковий капітал

Бізнес план АЗС передбачає наявність початкового капіталу в розмірі 61 000 доларів, які в свою чергу розподіляються між собою на покупку ділянки землі, проектування, будівництво об'єкта, а також закупівлю всього необхідного обладнання для роботи автозаправної станції.

Метод розподілу початкового капіталу, за всіма складовими:

№ Розподіл завдань Вартість розрахована в доларах 1 Купівля землі для будівництва 9539,86 2 Створення проекту 1907,97 3 Будівельні роботи 28619,58 4 Закупівля необхідного обладнання 15610,68 5 Первісна покупка продукції 5203,56

фінансова сторона

Бізнес план відкриття АЗС (заправки) з нуля, передбачає здійснення фінансування за допомогою особистих матеріальних інвестицій підприємця, а також шляхом отримання кредиту для малого бізнесу . Процес отримання кредиту для заправки автомобілів в банку в розмірі 29486,84 доларів, планується здійснити під дев'ятнадцять відсотків річних з терміном на п'ять років. Також варто укласти договір з банком про диференційований погашенні кредиту.

В якості основного застави в банку варто виставити набутий земельну ділянку і всю технічну комплектацію автозаправці.

Наведені нижче стаття являє собою готовий варіант економічно розрахованого проекту автозаправки

АЗС є високоокупаемим бізнесом

окупність

Виходячи з перерахованих вище відомостей, розроблений бізнес план АЗС цього року в цифрах, який також передбачає план окупності проекту.

Основні ефективні показники по зведенню автозаправки, мають такі характеристики:

 • Дисконтована ставка, яка складає одинадцять відсотків. При цьому показнику потік всіх грошових коштів підводитися до поточної вартості;
 • Планована інфляція, складова десять відсотків;
 • Запланований термін окупності АЗС, становить шість років. При цьому пункті відбувається покривання всіх витрачених коштів на цей проект;
 • Термін окупності дисконтированного виду, припускає більше дев'яти років. В основу його входить розрахунок всіх інфляційних процесів;
 • Чиста поточна вартість, становить приблизно 104,07 доларів;
 • Внутрішня норма прибутковості, становить близько тридцяти семи відсотків.

Судячи за даними показаннями, можна зробити висновок, що даний проект досить прибутковий бізнес . Який також передбачає досить швидку окупність.

постачальники

Для укладення більш надійного, а головне перевіреного договору, необхідно залучити в основні постачальники, що знаходиться в порівняльній близькості нафтової завод. Даний метод дозволить не тільки отримувати якісну сировину, а також помітно економити.

Цінова категорія вітчизняного виробника значно нижче з іншими аналогічними підприємствами, а також є досить великий вибір. Також є власна лінійка моторних масел і масел для коробок. Можна залучити одного з виробника для поставки охолоджуючих і гальмівних речовин.

Будівельна компанія і постачальники обладнання

Найвигідніше скористатися послугами одного з місцевих підрядників, з яким раніше відбувалося співробітництво. Так як в даному випадку є певна гарантія якості та надійності. Найкраще укласти контракт з бізнесом будівельної компанії , Стаж якої перевищує близько десяти років, а також є в наявності реалізовані проекти. В цьому випадку можна судити про саму роботу будівельної компанії.

Для вибору постачальника обладнання, можна залучити Московську компанію. У якій є великий досвід з поставки обладнання станцій АЗС по всіх регіонах країни.

Продукція

Продукція, яка буде пропонуватися потенційним клієнтам, містить наступну основну групу товарів:

 • Три марки бензину, категорій 92, 95, 98;
 • Дизельний вид палива;
 • Асортимент присадок і моторних масел;
 • Охолоджуючі речовини;
 • Гальмівні речовини.

Варто помітити, що даний асортимент не відрізняється від товарів, пропонованих на інших автозаправних станцій підприємця.

інвестиційний план

Основна кількість інвестицій, спрямованих на відкриття автозаправної станції, буде перерозподілено на придбання технічного оснащення, а також на будівельні та монтажні роботи. Велика частина інвестиційних коштів буде направлена ​​на покупку землі для розміщення станції.

Детальний опис витрат наведені в цій таблиці, суми вказані в доларах з обов'язковим урахуванням ПДВ.

№ Найменування витрат Вартість, дол Кількість Підсумкова сума, дол 1 Купівля землі 9539,86 9539,86 2 Проведення будівельних робіт 28619,58 28619,58 Технічне обладнання 3 Колонка для роздачі палива 2601,78 5 13008,9 4 Керуюча система АЗС 953, 99 1 953,99 5 Мікропроцесорне обладнання для тиску 1127,44 1 1127,44 6 Пункт для заправки палива 1647,79 1 1647,79 7 Ємності для потлива 1821,25 4 7284,98 обладнання для торгівлі 8 Стелаж 43,36 8 346 , 88 9 Касове устаткування 260,18 1 260,18 10 Прилавок для продажу 607,08 1 607,08 Меблі для інтер'єру 11 Стілець 43,36 2 86,73

Підсумкова сума при підрахунку вийшла: 51428,52 доларів.

Планування інвестиційних відрахувань і завдань

Готовий бізнес план АЗС, також включає в себе загальний термін всіх проведених заходів і робіт по запуску. Таким чином планується, що автозаправна станція почне свою діяльність приблизно через півтора року з початку планування бізнесу.

Виробничий план

Структура виробничого плану необхідна для детального опису всіх виробничих процесів. Суттю ж є ознайомлення потенційного інвестора, з усіма необхідними роботами, устаткуванням, яке буде потрібно для нормального функціонування бізнесу. Таким чином бізнесмен показує, що він здатний впоратися з організацією всього виробничого процесу.

приміщення

відкриття заправки включає в себе заходи по зведенню будівлі, в якому буде розташовуватися персонал. А також на території заправної станції знаходитиметься спеціалізований магазин, в якому буде присутній товар необхідний для автомобілів, наприклад, такий, як різні масла, незамерзаючі рідини та інші складові.

Сама ж будівля буде поділено на такі сегменти:

 • Зал оснащені під торгову зону, на території цього приміщення буде перебувати місце для касира і безпосередньо розміщуватися реалізована продукція;
 • Приміщення, обладнане під туалет;
 • Приміщення, пристосоване для зберігання додаткового товару;
 • Місце де персонал автозаправної станції зможе переодягатися і залишати свої особисті речі.
 • Приміщення, призначене для розміщення керівного персоналу, в даному випадку не потрібно. Так як керівник займає офісне приміщення в місті і, отже, звідти і відбувається рішення різних завдань, що стосуються бізнесу.

персонал

Також слід підкреслити, що немає необхідності в наборі додаткового управлінського персоналу, а значить в даному випадку можна помітно заощадити на цій статті витрат.

На території АЗС будуть перебувати дві заправні колонки. І завдяки цьому можна здійснювати обслуговування відразу двох автомобілів. Дане рішення абсолютно прийнятно до цього типу бізнес плану АЗС і повністю виправдовує вкладені в бізнес інвестиції. Так як в подальшому буде присутній порівнянне співвідношення обсягу інвестицій і одержуваної виручки.

Графік роботи

У готовому бізнес вирішенні враховується цілодобовий режим роботи автозаправної станції, який до того ж буде відбуватися в усі дні, включаючи святкові. Дане рішення пов'язане з тим, що присутня безпосередня потреба потенційного клієнта в заправці свого автотранспортного засобу в будь-який час і в будь-який день.

Дане рішення пов'язане з тим, що присутня безпосередня потреба потенційного клієнта в заправці свого автотранспортного засобу в будь-який час і в будь-який день

Для збереження потенційних клієнтів, АЗС повинна працювати цілодобово

Робочий процес

Основні виробничі заходи автозаправної станції будуть відбуватися за стандартною, нижчеприведений бізнес схемою:

 • Бензин буде доставлятися до станції за допомогою спеціального бензовоза, безпосередньо з самого нафтопереробного заводу. Далі доставлений бензин буде переливатися в спеціальні резервуари для подальшого зберігання безпосередньо на самій автозаправної станції;
 • Потенційний клієнт на своєму автотранспортному засобі зупиняється біля заправної колони. Далі відбувається самостійне обслуговування автовласника свого автотранспортного засобу;
 • Після чого автовласник направляється до каси станції для того, щоб вказати на обрану марку бензину, а також яка кількість йому буде потрібно під час заправки. Також клієнт вказує на номер заправної колонки, а після чого і відбувається безпосередньо сама оплата;
 • Далі співробітник автозаправної станції вибиває оплачувану чек. Після касир запускає процес заправки бензину в бак автомобіля;
 • По завершенню процесу заправки автотранспортного засобу, клієнт витягує пістолет, розміщує його назад на колонці і звільняє заправний місце для наступного автовласника.

Загальна собівартість

Автозаправної станцією постійно відбувається придбання різних масел, рідин і палива, для нормального функціонування свого бізнесу. Весь спектр товару, автозаправна станція закуповує безпосередньо у самого виробника. Величина вартості загальної продукції, розділеної на товарні групи з безпосередньою націнкою мають такий вигляд.

№ Найменування товарної групи Загальна собівартість продукції Виставлена ​​націнка на товар 1 Марки бензину 40, 00 16% 2 Марки дизельного палива 45, 00 16% 3 Марки масел 155, 00 45% 4 Різні рідини 40, 00 16%

маркетинговий план

ефективний маркетинг також є один з важливих розділів бізнес плану АЗС. Для того, щоб грамотно скласти маркетинговий план необхідно спочатку провести дослідження ринку і внести всі отримані результати в поточний бізнес проект.

Будь-який вид маркетингового плану включає в себе наступні складові:

 • Процес дослідження ринку і його потреб;
 • Вибір відповідної стратегії підприємництва;
 • Дослідження наявності конкуренції;
 • Визначення цінової політики;
 • Визначення факторів, які можуть вплинути на цінову стратегію;
 • Вибір підходящої маркетингової стратегії.

Виходячи з перерахованих вище пунктів проведемо маркетингове планування автозаправної станції, яка буде розташовуватися в Челябінській області.

наявність конкуренції

Необхідно мати в увазі те, що дана сфера бізнесу має досить великою конкуренцією. Тому можна сміливо запевнити, що прийти в даний підприємництво молодому і недосвідченому бізнесменові практично не вийти.

Так як даний ринок також досить переповнений такими великими виробниками, як Лукойл, Роснефть, Газпром, а також невеликими, але зі стабільною роботою різні обжилися мережі автозаправних станцій.

На даному етапі можна судити про повну зайнятість всіх вигідних місць, розрахованих по заправні станції. Однак, постійно зростає потреба в збільшенні даних заправних станцій, так як сам безпосередній парк автомобілів постійно поповнюється. А це в сою чергу призводить до того, що наявні мережі автозаправок збільшують свою чисельність. Тому, не варто поділяти даний проект до економічно невигідним.

вибір місця розташування

Потрібно віддавати свої переваги земельним ділянкам, розташованим при виїзді з міста, на трасах з великим потоком автомобілів. Особливо важливо, щоб місце розташовувалося безпосередньо в промисловій зоні. І по завершенню будівельних робіт даний об'єкт буде дуже добре проглядатися, як в нічний час, так і в денний. А це в свою чергу приверне додаткових клієнтів.

Асортимент продукції, що реалізується

Перелік усього реалізованого товару буде досить стандартний, як і для інших автозаправних станцій. У найперших рядах продукції будуть розташовуватися марки бензину, а далі автовласники при необхідності можуть придбати необхідні масла, машинні рідини та інші деталі.

Цінова категорія на пропоновану продукцію буде порівнянна з вартістю на всіх інших автозаправних станцій, розташованих в місті. Але слід знизити ціну пропонованого товару приблизно на п'ятдесят копійок.

Необхідність в зниженні цінової категорії полягає в тому, що споживач скоріше віддасть переваги великим автозаправних станцій безпосередньо від самих нафтопереробних заводів. А при, хай і мінімальної різниці, покупець віддасть перевагу більш низькими цінами. Але надавати продукцію, що продається, необхідно також виконувати всі норми якості і надійності інакше навіть знижені ціни не притягнуть клієнта.

Наведені нижче таблиця надасть перелік повного асортименту необхідного товару для автозаправної станції, з ціновою категорією, а також із собівартістю і націнками.

№ Найменування товарної групи Собівартість продукції розрахована в доларах за один літр Виставлена ​​націнка в процентному співвідношенні Загальна вартість товару в доларах за один літр Вироблені частки при продажах 1 Марки бензину 0,62 16% 0,75 73% 2 Марки дизельного палива 0,61 15 % 0,69 25% 3 Різновид масел 2,69 42% 3,82 5% 4 Різні рідини 0,62 16% 0,75 7% Всього: 4,54 89 6 110%

Об'єм продажу

Якщо порівнювати перелік інших товарів, то потреба в бензині, є постійно не залежно від пори року і місцевості. Тому при підрахунку в даному бізнес проекті не будуть розглядатися сезонні фактори реалізації товару, так як в цьому даремно не ніякого сенсу. Але варто врахувати, то що нове місце, не відразу привертає до себе досить велику кількість потенційних клієнтів, тому варто провести розрахунок графіка на плановане час, коли бізнес вийде на необхідну реалізацію товару.

№ Календарний місяць Процентне співвідношення від максимуму реалізації товару 1 Перший місяць 25% 2 Другий місяць 35% 3 Третій місяць 45% 4 Четвертий місяць 55% 5 П'ятий місяць 65% 6 Шостий місяць 75% 7 Сьомий місяць 80% 8 Восьмий місяць 85% 9 дев'ятий місяць 90% 10 Десятий місяць 95% 11 Одинадцятий місяць 95% 12 Дванадцятий місяць 100%

Виходячи з вище наведеної таблиці, можна зробити висновок, що автозаправна станція приступить до максимального обсягу продажу товару толь через один календарний рік.

А після того, як автозаправна станція перейде до максимального обсягу реалізації власного товару, за розробленим бізнес проекту планується розмір середнього чека в одну тисячу рублів. Також в плані варто добова заправка більш шістсот автотранспортних засобів, це приблизно близько двадцяти автомобілів за одну робочу годину.

Реклама

Для того, щоб вивести цей бізнес в більш короткі терміни до максимальної реалізації продукції, необхідно підключити для цих цілей рекламну компанію. Завдяки наявності грамотно розробленої реклами можна залучити додаткову кількість потенційних клієнтів.

Сама ж компанія буде проводитись за наступними нижчеперелічених категорій:

 • Замовлення високого стенду, на якому будут підсвічуватіся всі ціни и товар автозаправної станції.
 • Дизайнерський оформлення автозаправної станції в ті кольори, Які є и на других заправках даної мережі.
 • Замовлення прівертає уваги вівісці.
 • Святкове декорування в перший робочий місяць автозаправної станції.
 • Замовлення рекламних листівок, Які будут лунаті Клієнтам на других автозаправних станціях мережі, з метою інформування про новий розпочатому об'єкті.
 • Замовлення залучають уваги вивісок, стендів, Які такоже будут розташовуватіся на других станціях мережі. І також їх метою буде безпосереднє інформування клієнта про новий об'єкт.
 • Для залучення клієнтів, а також для їх розваги, буде потрібно замовлення спеціальної ростовой фігури.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ план

У зв'язку з тим, що у даного підприємця вже є ціла мережа подібних об'єктів, отже, і це станція також буде оформлена на його ім'я. Створене даними підприємцем товариство з обмеженою відповідальністю, також буде включати даний об'єкт. Наявні юридична особа також зробить на себе оформлення придбаної землі і взятого кредиту.

Штат співробітників для АЗС

Для детального ознайомлення повноцінного штату співробітників, а також їх заробітна плата і преміальні представлені в наведеної нижче таблиці:

№ Найменування посади Кількість працівників Повний оклад Преміальні нарахування 1 Власник станції 1 0,0 25% від отриманого прибутку 2 Продавець-касир 4 16 000 4% від отриманої виручки 3 Робочий підсобного приміщення 4 12 000 Близько ста відсотків від основного окладу 4 Бухгалтер 1 6 000 Разом: 10 32 000

Бухгалтером в даному випадку буде виступати вже наявний співробітник в мережі автозаправних станцій. Оплата бухгалтера автозаправки буде проводитися шляхом додаткового нарахування за новий об'єкт.

Також варто відзначити, що бажано внести в штат співробітників посаду охоронця станції. Це в свою чергу гарантує безпеку персоналу і самого об'єкта. При наймі охоронця також можна скористатися спеціалізованими охоронними підприємствами.

Фінансовий план

Для того, щоб більш точно скласти наявну модель окупності даної автозаправної станції, необхідно при розрахунках керуватися наступними припущеннями:

 • Наявна ступінь інфляції в загальному економічному становищі, яка може становити до десяти відсотків;
 • Наявність дисконтированной ставки, яка також складає близько одинадцяти відсотків;
 • Наявна податкова система ОСНО;
 • Виставляється податок на отриманий прибуток, який становить близько двадцяти відсотків;
 • Наявний податок на доходи фізичних осіб, який також становить близько тринадцяти відсотків;
 • Виставляється податок на додану вартість, що становить близько вісімнадцяти відсотків;
 • Різні відрахування коштів у соціальні сфери, які можуть скласти близько сорока відсотків.

окупність

Виходячи з перерахованих вище обчислень і даних, складається більш детальна характеристика термінів окупності бізнес-плану АЗС.

Далі будуть наведені значення ефективності автозаправної станції:

 • Приблизний час необхідне для модельного побудови, яке може скласти близько десяти років;
 • Показник грошових потоків, які підганяються за поточною вартістю в одіннадцатіпроцентном співвідношенні, за поточним бізнес плану;
 • Часовий проміжок, за який відбувається повне покриття витраченого стартового капіталу, може скласти близько семи років;
 • Дисконтований термін окупності бізнес проекту, який включає в себе інфляції та інвестиційні повернення, може скласти близько десяти років;
 • Чиста поточна вартість автозаправної станції може скласти близько 104071,2 доларів;
 • А показник внутрішньої норми прибутковості може становити близько сорока відсотків.

показник беззбитковості

Або як ще його називаю точка беззбитковості. Даний показник, є величиною загального обсягу зробленої продажу, це може виражатися як в кількісному плані, так і в матеріальному співвідношенні. При цьому показнику відбувається робота автозаправної станції в нульовому співвідношенні. Тобто якщо автозаправна станція збільшить обсяг реалізованої продукції, то вона вийде в прибуток, якщо ж навпаки зменшить, то в збиток.

В даному модельному побудові, точка беззбитковості становитиме близько 8672,6 доларів.

Якщо врахувати, що в даному розробленому бізнес плані планується вихід, на отримання щомісячної виручки близько шість сотень тисяч рублів, з урахуванням податку на додану вартість і побудованого графіка максимальних продажів, то автозаправна станція отримає свою першу прибуток тільки на сьомий місяць роботи.

дослідження стійкості

Для того, щоб отримати більш детальну інформацію, про те, які моменти і як сильно можуть вплинути на загальний прибуток і діяльність АЗС, побудована нижченаведений таблиця, що включає в себе всі зміни показника чистої приведеної вартості, яка безпосередньо залежить від зміни вартості цін на бензин, дизельне паливо і всього іншого що становить товару з обов'язковим урахуванням заробітної плати співробітників.

№ Найменування показників Мінус 20% Мінус 10% Нульовий поріг Плюс 10% Плюс 20% 1 Ціна при продажу товару -2 700 - 2 200 8 400 14 600 18 200 2 Ціна під час закупівлі товару 4300 6 900 8 400 11 000 12 500 3 Наявні витрати 7 200 8 000 8 400 9 300 10 200

Можливі ризики

У бізнес план АЗС потрібно внести і можливі ризики, які можуть мати економічну, політичну, соціальну або ж виробничу сторону.

технологічні

До даного виду можна віднести значне зниження загального попиту на ПММ. Це може виникнути, якщо інноваційні технології впровадять двигуни для автотранспортних засобів, котрі мають потреби в споживанні ні дизельного палива, ні бензину. А також технологічного ризику може сприяти велике поширення газових автомобільних балонів, які замінять собою споживання того ж самого бензину.

Але, мабуть, в найближчому майбутньому не передбачається вихід, якихось кардинально удосконалених моделей двигунів. Тому, не варто багато часу приділяти прогнозуванню ризиків по даному пункту. Також не слід сильно приділяти значення переходу автотранспортних засобів на газ, так як в даному випадку відбудеться його різке подорожчання, і цей момент сильно уповільнить тим газифікації автомобілів.

Політичні

Галузь продажу бензину регулюється виключно державним апаратом. Тому виходячи з цього, при різних політичних обставин, які можуть призвести до обмеження бензину, можлива ситуація втрати деякої кількості прибутку. Так як власник автозаправної станції буде змушений опускати ціни на власний товар.

економічні

Якщо станеться різке зниження повноцінного економічного зростання, то це в свою чергу буде сильно перешкоджати отриманню планованої прибутку від автозаправної станції. А це безпосередньо позначиться на виплаті за кредитними рахунками і виникненню різних спірних моментів, які будуть вирішуватися безпосередньо при суді. І всі ці обставини негативно позначаться на розвитку даного виду підприємницької діяльності.