Як відкрити АЗС. Бізнес план

На початковому етапі бізнес з відкриття АЗС передбачає вкладення великої суми На початковому етапі бізнес з відкриття АЗС передбачає вкладення великої суми. Але за умови правильно організованої роботи, вкладені кошти не тільки повернуться, але і багато разів примножаться. Не варто поспішати, для початку потрібно зробити аналіз, в якому ступені освоєно в вашому регіоні цей сектор.

відкриваємо АЗС

Нові АЗС з'являються зі швидкістю грибів після дощу, лише в Московській області їх діє понад півтори тисячі. У цьому секторі економіки сьогодні діє ряд великих компаній, але ринок ще до кінця не сформований і до сих пір продовжує перебудовуватися. Якщо ви задумалися над відкриттям АЗС, для цього існує кілька різних варіантів. Можна побудувати власну АЗС і вести бізнес самостійно, а можна відкрити фірму під керівництвом великої нафтової компанії. Отже, розберемося, що ж необхідно для організації роботи АЗС.

Почати слід з оренди землі та оформлення в Мінпаливенерго ліцензій, що дозволяють зберігати пальне. Процедура отримання ліцензій не є дорогою. А ось отримання права будівництва АЗС обійдеться недешево, в Московській області, наприклад, в 100 000 доларів. Існує ряд фірм, які за зазначену суму готові зайнятися вирішенням усіх паперових і організаційних питань. Високу вартість послуг зумовлюють жорсткі будівельні норми і необхідність узгодження документів в різних інстанціях. У нашій країні згідно з існуючими правилами поки немає можливості відкривати міні-АЗС, хоча це дуже поширена практика в багатьох країнах Заходу.

Скільки коштує відкриття АЗС?

Бізнес-план відкриття АЗС передбачає придбання спеціального обладнання. Самий бюджетний мінімальний комплект з двох колонок і комп'ютера обійдеться приблизно в 40 000 доларів. Але відкриття таких міні-заправок не характерно для нашої країни. Російські АЗС рідко укомплектовані менш ніж чотирма колонками. На придбання обладнання доведеться витратити 100 000-200 000 доларів.

Далі слід зайнятися організацією під'їзних шляхів до заправки, будівлі для оператора, покупці ємностей для зберігання бензину. Все це обійдеться в суму від 50 000 доларів. І це без магазину, мийки та автомайстерні, на перших порах без яких можна обійтися. Будівництво АЗС буде коштувати приблизно 500 000 доларів. Головне, в надії по отримання великого прибутку, не захоплюватися великими банківськими кредитами, щоб в разі непередбачених обставин ви змогли розрахуватися з боргами і уникнути банкрутства заправки.

Що таке франчайзинг?

За твердженнями фахівців, успішна робота АЗС не завжди залежить від вигідного розташування або відмінного технічного оснащення. У зв'язку з цим сьогодні великою популярністю користується саме франчайзинг - робота під брендом великої нафтової компанії. Власнику навіть невеликий заправки в цьому випадку вдається продавати бензину в кілька разів більше.

Оформити договір франчайзингу можна за 700 доларів в рік - саме стільки становить орендна плата за використання відомого товарного знака. Без додаткових вкладень ви будете отримувати бензин з перевіреною якістю. Безумовно, це стає можливим, якщо недалеко від АЗС розташована нафтобаза або нафтопереробний завод фірми, інакше можуть виникнути перебої в поставках бензину.

У разі укладення договору франчайзингу на заправній станції потрібно буде повністю слідувати фірмовому стилю. Для того щоб дотримати всі умови і переробити АЗС під договір, може знадобитися сума близько 150 000 доларів. Тому краще відразу планувати і будувати АЗС в стилі фірми-постачальника бензину. Важливо налагодити ділові відносини з нафтобазою або заводом з переробки нафти.

Безпека автозаправного бізнесу

Існує думка про кримінальність бізнесу АЗС. Насправді ж, рівень криміналу з цій сфері не вище, ніж в інших. Місцевим органам влади просто невигідно губити підприємства, які приносять їм значний дохід. Але дотримання всіх можливих запобіжних заходів необхідно: броньовані вікна і двері в приміщенні АЗС, тривожна кнопка, заборона на покидання касиром приміщення під час роботи.

Якісний товар

Основою конкуренції на ринку АЗС є прагнення забезпечити покупця якісним товаром. Висока якість досягається за рахунок наявності вертикально інтегрованої структури: нафтопереробний завод - нафтобаза - автозаправка. На сьогоднішній день бензин, в основному представлений на ринку, - це нізкоктановий А-80, який доводиться до 92-95.

Підбір персоналу та контроль за роботою заправки

Особливо актуальною проблема якісного підбору персоналу стає, якщо заправка знаходиться далеко від великих населених пунктів. Працівник АЗС обов'язково повинен вміти користуватися комп'ютером. Відповідно до правил кожен з працівників (касири, водії, заправники) повинен пройти професійну підготовку на обов'язкових курсах, організацією яких займається нефтеінспекція, і отримати підтверджує сертифікат.

За якістю роботи АЗС постійно стежать перевіряючі організації - нефтеінспекція, податкова і пожежна служби. Щодо частих перевірок пожежною службою не варто переживати, адже неухильне дотримання правил протипожежної безпеки необхідно в першу чергу самому господареві станції.

Кілька важливих деталей

Отже, обсяги продажів. На провінційної автозаправці кожен день продається від трьох до п'яти кубометрів бензину. Якщо пильно стежити за якістю товару, то ці показники будуть збільшуватися. Звичайно, на оборот і прибуток АЗС багато в чому впливає її місце розташування і якість доріг, на яких вона знаходиться.

Нерідко для залучення нових клієнтів власники будують цілі заправні комплекси, де можна не тільки придбати бензин, а й вимити, відремонтувати автомобіль, перекусити і навіть переночувати.

Бізнес з продажу бензину на власній АЗС має деякі тонкощі, про які не повинен забувати власник автозаправки. Так, при високих температурах обсяг бензину значно збільшується, і цим часто користуються співробітники нафтобаз і заправок. Крім того, влітку також не слід робити великих запасів дорогого палива через сильне випаровування бензину. Звичайно, існують і норми убутку, а також інші види бізнесу, яка повинна входити в тоннаж при придбанні пального. Це всього лише одна сота відсотка, яка здатна перетворитися в істотну цифру при великих обсягах закупівлі. Тому прагнення до скорочення втрат в даному випадку цілком виправдано.

Сподіваємося, що наші рекомендації і бізнес-план по відкриттю АЗС допоможуть вам в організації роботи високоприбуткового і перспективного підприємства.

Інші статті на нашому сайті

Скільки коштує відкриття АЗС?
Що таке франчайзинг?