«Дуже хороші домовленості!»: Мінніханов пролобіював знижку на вивезення сміття?

  1. ПІДСУМКИ КАМПАНІЇ ПРОТИ аліментник І РЕЗУЛЬТАТИ ДІЛОВИХ ПОЇЗДОК Мінніханова закордон
  2. ЗНИЖКА НА ВИВЕЗЕННЯ СМІТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ І ПЕРЕГОВОРИ ПРО плавні переходи БУДІВНИЦТВА НА ескроу-рахунків

27.12.2018

Представник казанського Кремля про те, як Рустам Нігматуллін вибив мільярд з аліментників і куплять президенту РТ Aurus від Ford-Sollers

Інтригуючий анонс з приводу тарифів на вивезення сміття для населення зробила сьогодні офіційний представник казанського Кремля Лілія Галімова. Рустам Мінніханов розповів Дмитру Медведєву, до чого може привести «сміттєва» реформа, і в Москві його почули. Такі ж переговори йдуть з приводу долі забудовників при переході на ескроу-рахунки. Про те, де за рік встигли побувати делегації з Татарстану і скільки в республіці залишилося неплатників аліментів, - в матеріалі «БІЗНЕС Online».

Всього 30 зарубіжних поїздок було у Рустама Мінніханова в році, що минає, включаючи дводенну відрядження в ОАЕ, яка завтра почнеться у президента Фото:   president Всього 30 зарубіжних поїздок було у Рустама Мінніханова в році, що минає, включаючи дводенну відрядження в ОАЕ, яка завтра почнеться у президента Фото: president.tatar.ru

ПІДСУМКИ КАМПАНІЇ ПРОТИ аліментник І РЕЗУЛЬТАТИ ДІЛОВИХ ПОЇЗДОК Мінніханова закордон

Сьогоднішній, останній в цьому році брифінг в кабміні Татарстану офіційний представник казанського Кремля Лілія Галімова початку з кількості і результатів зарубіжних поїздок президента РТ Рустама Мінніханова в 2018 році. Всього їх було 30, включаючи дводенну відрядження в ОАЕ, яка почнеться у президента завтра. «Цією діловою поїздкою робочий графік президента буде завершено», - сказала Галімова. На цей рік, звичайно ж.

Географія зарубіжних поїздок Мінніханова виявилася такою: в країни СНД було 6 візитів, в Європу - 5, в Азію - 8, на Близький Схід, до Туреччини - 8 поїздок, в африканські країни - 2 і 1 візит в США. В ході кожної відрядження Мінніханов в середньому проводив по 9 заходів. З главами інших держав і урядів президент РТ зустрічався 11 разів, 15 зустрічей пройшло з заступниками прем'єр-міністрів інших країн. Також Мінніханов взяв участь в 25 міжнародних зарубіжних заходах і форумах.

А тепер про результати. За словами Галимовой, завдяки постійним закордонним контактам обсяг зовнішньоторговельного обороту республіки в 2017 році виріс на 40% і склав $ 16,9 мільярда. «У цьому році цей показник зберіг свою позитивну динаміку, і можна говорити про 18 з гаком мільярдів доларів», - сказала офіційний представник казанського Кремля, уточнивши, що більш точні дані, в тому числі по відкриттю зарубіжних виробництв в РТ, будуть озвучені на початку майбутнього року. Зауважимо, що певний внесок у зростання показників міг внести і зростання цін на нафту.


Також республіку за цей рік відвідали понад 130 зарубіжних делегацій, 52 посла іноземних держав. 15 візитів Мінніханов зробив в інші регіони Росії - без урахування поїздок до Москви і поїздок в регіони для участі в федеральних заходах.

Найбільш серйозні економічні відносини у Татарстану за підсумками 2018 року складаються з Казахстаном, Білоруссю, Туркменістаном. Зміцнюються відносини з передовими регіонами інших країн - Каліфорнією, Техасом, Баварією, Саксонією, Тюрінгією, Блакитним берегом, також регіонами Франції, Китаю, Туреччини, Узбекистану.

Підвела Галімова і підсумки розпочатої в серпні цього року боротьби з неплатниками аліментів, яку в РТ очолює віце-прем'єр Рустам Нігматуллін. У серпні загальна сума боргу утримувалася на рівні 3,1 млрд рублів, заборгованість по аліментах мали 20 тис. татарстанцев, на виконанні перебувало 22,2 тис. виконавчих проваджень. До сьогоднішнього дня закінчено та припинено 16,9 тис. Виконавчих проваджень, але кількість боржників залишилася колишньою - 20 тис. Чоловік. В цілому до грудня вдалося стягнути з неплатників 1,3 млрд рублів. З 1,8 тис. Осіб вдалося розшукати 985 неплатників. Їх притягнуто до різних мір відповідальності, в тому числі обмеження на виїзд за кордон.


ЗНИЖКА НА ВИВЕЗЕННЯ СМІТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ І ПЕРЕГОВОРИ ПРО плавні переходи БУДІВНИЦТВА НА ескроу-рахунків

Відповідаючи на питання «БІЗНЕС Online», Галімова розповіла, що раніше Мінніханов обговорив з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і першим віце-прем'єром Антоном Сілуановим пропозиції щодо тарифів на вивезення сміття для населення. Нагадаємо, 1 січня в Росії і РТ запрацює нова схема поводження з відходами, що передбачає глобальну зміну логістики вивезення сміття, а також будівництво нових об'єктів інфраструктури. «Для того щоб це було не так відчутно для громадян з точки зору формування тарифу, - сказала Галімова про суть пропозицій республіки. - Я вам хочу сказати, що там досягнуті принципові, дуже хороші домовленості. Про результати ви дізнаєтеся, коли буде оголошуватися вся тарифна сітка ».

Нагадаємо, на минулому тижні держкомітет РТ по тарифам прийняв єдиний тариф по поводженню з твердими комунальними відходами для західної і східної зон республіки в розмірі 439,03 рубля за один кубометр сміття (з ПДВ). Скільки будуть платити мешканці Казані та інших районів, поки залишається невідомим. Справа в тому, що зараз казанці платять за вивіз сміття з квадратного метра, тариф встановлений на рівні 2,8 рубля. А нормативи для регоператора встановлені на людину.

«Татарстан до впровадження цієї системи з 1 січня готовий, абсолютно точно, цим питанням особисто займається Рустам Нургалиевич, - сказала Галімова. - Що стосується формування тарифів. Найближчим часом уряд Республіки Татарстан завершує фінальні роботи по формуванню пакету остаточних рішень. Новий рік, напевно, почнемо з того, що буде організована прес-конференція. Ми, профільні міністерства детально про все це розповімо. Цифри будуть трохи пізніше ».

На тому ж тижні президент РТ в спілкуванні з прем'єр-міністром РФ заявив, що з 109 забудовників Татарстану 54 не підходять під нові вимоги закону з переходом будівництва на ескроу-рахунки і озвучив ряд пропозицій, у тому числі зберегти стару схему фінансування хоча б для забудовників, добудовують проблемні об'єкти і вдома у високому ступені готовності, а також дозволити використовувати ескроу-рахунки поетапно, а не в кінці будівництва. Ми запитали, чи не планують влади оголосити список потенційно проблемних забудовників, щоб покупці квартир могли усвідомлено приймати на себе ці ризики.

«Коли президент піднімав цю тему, мова йшла не про те, що у нас є якась кількість будівельних компаній, які не підпадають під нові реалії, є сумлінними або недобросовісними, - пояснила Галімова. - Посил полягав в тому, що ми хочемо підтримати будівельний ринок, тих, хто в умовах введення нового закону випадають з порядку ринку ».

На цьому тижні стало відомо про те, що виробництво автомобілів Aurus налагодять на потужностях заводу Ford-Sollers в ОЕЗ «Алабуга» в Татарстані Фото: Олексій Бєлкін На цьому тижні стало відомо про те, що виробництво автомобілів Aurus налагодять на потужностях заводу Ford-Sollers в ОЕЗ «Алабуга» в Татарстані Фото: Олексій Бєлкін

Офіційний представник Кремля особливо підкреслила, що Мінбуд РТ веде велику роботу по формуванню пакету пропозицій, які б влаштовували всіх учасників будівельного ринку.

Відповіла Галімова і на питання про те, чи є плани покупки автомобіля Aurus проекту «Кортеж» для президента РТ. Нагадаємо, на цьому тижні стало відомо про те, що виробництво автомобілів Aurus налагодять на потужностях заводу Ford-Sollers в ОЕЗ «Алабуга» в Татарстані. «Таке питання сьогодні на порядку точно не варто», - сказала Галімова і, відповівши ще на ряд питань, завершила брифінг.