Honeywell удосконалює систему промислової автоматизації

АВТОМАТИЗАЦІЯ

Накопичивши багатий досвід в області промислової автоматизації та пройшовши шлях еволюційного розвитку відповідних розробок, підрозділ промислової автоматизації компанії Honeywell (Honeywell Process Solutions, www.honeywell.com/ps) на початку 2003 р випустило систему Experion Process Knowledge System (PKS), засновану на сучасних технологіях збору, зберігання і обробки інформації про хід виробничого процесу.

Experion PKS є уніфіковану систему автоматизації, призначену для управління технологічним процесом, бізнес-операціями і ресурсами підприємств. За задумом розробників закладені в цьому продукті можливості повинні сприяти компаніям в підвищенні ефективності управління виробництвом, поліпшення використання обладнання та інших ресурсів, зростанні продуктивності праці, скорочення витрат, підвищення якості продукції, що випускається, показників прибутковості та ефективності прийняття рішень.

Система побудована на принципах відкритості та модульності, завдяки чому є можливість нарощування її функціоналу, в тому числі за рахунок продуктів сторонніх фірм.

За інформацією Honeywell, до теперішнього часу продано більше 500 екземплярів Experion PKS. А 24 травня нинішнього року компанія представила в Росії нову версію системи - Experion PKS R300 (поставки якої почнуться в четвертому кварталі). У ній оновлена ​​апаратна частина, а також вдосконалена функціональність.

У протистоянні аварій необхідні колективні зусилля

Консорціум Abnormal Situation Management (ASM, www.asmconsortium.com) був створений в 1992 р В даний час він об'єднує понад десятка учасників, в тому числі таких іменитих, як Honeywell, Shell і ExxonMobil. До завдань ASM входить вивчення позаштатних проблем техногенного характеру, з якими можуть зіткнутися промислові підприємства, і вироблення заходів щодо попередження та ліквідації негативних наслідків різних інцидентів, зокрема рекомендації персоналу підприємств щодо дій в аварійних ситуаціях. За інформацією консорціуму, 14% всіх інцидентів відбувається саме через порушення операторами процедур управління виробничими процесами.

Experion PKS R300 базується на нових контролерів С300, що розміщуються в компонувальних шафах відповідно до вертикальної архітектурою. Модулі серії C розташовуються в шафах під кутом 18 ° до вертикалі, завдяки чому зменшується монтажне простір, забезпечується більш рівномірний відвід тепла (що в свою чергу збільшує термін служби модулів і знижує витрати на охолодження). Подібним компонуванням C-модулів, що призводить до скорочення займаних площ в операторських приміщеннях, досягається також зниження витрат на транспортування, установку і обслуговування системи.

З урахуванням використання нового конструктивного рішення поліпшена інтеграція модулів високопродуктивного інтерфейсу Fieldbus (Fieldbus Interface Module) і нового брандмауера Control Firewall, який захищає контролер С300 від приходить по мережі Ethernet потоку даних, що не відносяться безпосередньо до процесу управління.

Лари Перкінс:

"98% проектів Honeywell Process Solutions виконується в

встановлені терміни і в рамках бюджету і навіть при його економії "

Як повідомляють представники Honeywell, реалізована вертикальна компоновка R300 в порівнянні з горизонтальним розміщенням контролерів дозволяє заощадити від 5 до 75% обсягу шафи. Крім того, вона спрощує монтаж сполучних проводів і подальше технічне обслуговування.

До числа переваг R300 відноситься функція автоматичного збереження і післяаварійного відновлення даних (Experion Backup and Restore), а також вдосконалене ПО Procedural Operations (розроблене членами Консорціуму по управлінню позаштатними ситуаціями - Abnormal Situation Management) і служби автоматизованого керівництва діями оператора (інтерактивний інструктаж - Interactive Instructions ), що нагадують їм, що потрібно зробити в тій чи іншій ситуації.

Як підкреслив виконуючий обов'язки генерального директора представництва Honeywell в Росії і країнах СНД Лари Перкінс, R300 є інтелектуальною платформою, яка поліпшує виробничі показники підприємств і якість роботи персоналу, а також підвищує ефективність використання активів і надійність ведення бізнесу.

У компанії сподіваються, що нова система буде затребувана російськими підприємствами нафтогазової та нафтопереробної, металургійної, хімічної та інших галузей промисловості.

Версія для друку

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.