Кабмін порахував, що в Україні занадто багато випускників-юристів

І затвердив проект постанови, який змінить механізм держзамовлення, тобто розподіл бюджетних місць, в майбутньому навчальному році.

І затвердив проект постанови, який змінить механізм держзамовлення, тобто розподіл бюджетних місць, в майбутньому навчальному році

Кадр із серіалу «Форс-мажори», реж. Аарон Корш, 2011 р

Речі настільки очевидні, що здавалося б дивно, чому їх тільки зараз планують впроваджувати. Але. Краще пізно ніж ніколи. Отже, в цьому навчальному році планують заборонити перерозподіляти обсяги замовлення між галузями знань. Навчальні заклади не зможуть в разі недобору на технічні спеціальності збільшити кількість, наприклад, юристів.

Ця практика вже призвела до розбалансування ринку на користь популярних, але незатребуваних професій. До того ж, часто є причиною труднощів з пошуком роботи для випускників спеціальностей, які навчалися за державним замовленням внаслідок перерозподілу обсягів замовлення.

А для заочників освітнього напряму «Право» і зовсім хочуть цього року скасувати бюджетні місця.

Додаткові зміни, які пропонують впровадити лише в 2019/2020 навчальному році:

  • Формувати держзамовлення з урахуванням потреб ринку праці та економіки. Так, згідно з новим механізмом, студенти по найбільш затребуваним на ринку праці напрямами підготовки (зокрема інженерними, технічними, аграрними і т.д.) отримають додаткову мотивацію - більш високу стипендію і додаткові соціальні пільги при першому працевлаштуванні.
  • Аналіз і прогнозування ринку праці стануть обов'язковими. На їх основі буде напрацьована відповідна методика формування держзамовлення на такі навчальні роки.
  • Аналіз безробіття для внесення змін до держзамовлення на наступний рік з урахуванням реальної потреби ринку праці у фахівцях конкретних спеціальностей.
  • Впровадити системи моніторингу працевлаштування за напрямами підготовки та видами економічної діяльності для подальшого коригування обсягів держзамовлення.

«Сьогодні державне замовлення не відображає потреби ринку. Ми випускаємо більше юристів та економістів, ніж потрібно, одночасно суттєво недобираємо інженерів, математиків та інших фахівців, яких підприємства мають велику потребу. Тому складається парадоксальна ситуація - держава спочатку оплачує навчання непотрібної професії, допомога по безробіттю, якщо людина не може знайти роботу за фахом, а потім ще й перепідготовку », - говорить глава урядового комітету Степан Кубів.

Проект постанови вже підтримало Міністерство освіти і науки, а найближчим часом його передадуть на розгляд уряду.

Щоб Залишити коментар, нужно Войти .