Вибираємо телевізор в 2018 році: на що звернути увагу

  1. Розмір діагоналі
  2. технологія матриці
  3. Дозвіл
  4. звук
  5. Система Smart TV

Лінійки сучасних телевізорів оновлюються не так часто, як смартфони. Та й користувачі не звикли міняти телевізор щороку. Зазвичай телевізор - це покупка, як мінімум, на кілька років. Саме тому ціна помилки у виборі тут вище. На що звертати увагу при виборі телевізора в 2018 році? Як підібрати оптимальну діагональ і дозвіл? Який тип матриці більш кращий? Постараємося коротко зупинитися на основних моментах.

Розмір діагоналі

Перш за все, слід визначитися з розміром діагоналі вашого майбутнього телевізора. Але пам'ятайте, що правило «чим більше, тим краще» тут не працює. Вибираючи діагональ телевізора, потрібно орієнтуватися на те, з якої відстані ви будете його дивитися. І ось тут потрібно запам'ятати правило: для сучасного телевізора оптимальна дистанція перегляду становить 1.2-2.5 діагоналі екрану.

Чому саме такий діапазон? Справа в тому, що відстань в 1.2 діагоналі приблизно відповідає середнім рядам в кінотеатрі, а 2.5 діагоналі - задніх рядів. В обох випадках дивитися телевізор буде комфортно. Таким чином, досить просто виміряти відстань від дивана до передбачуваного місця установки телевізора, після чого сміливо відправлятися в магазин вже точно знаючи, яка діагональ телевізора вам потрібна.

технологія матриці

Тип матриці - це параметр, який безпосередньо впливає на якість зображення. Сьогодні в магазинах представлені традиційні LED-телевізори , А також інноваційні OLED-телевізори. Крім того, виробники нерідко вдосконалять традиційні технології, привносячи в них щось своє. Наприклад, Samsung пропонує телевізори QLED, виконані на базі технології квантових точок.

Детальніше про технологію QLED на прикладі телевізора Samsung QE55Q8CAMUXUA у відеоролику нижче:

Найбільш поширені LED-телевізори. Це звичайні РК-моделі, матриця яких підсвічується невеликими світлодіодами. Звідси і назва. Технологія досить широко поширена, що робить такі телевізори хорошим вибором в співвідношенні ціна / якість.

OLED-телевізори - це новіша і та високотехнологічна категорія. Тут уже кожен піксель є окремим органічним світлодіодом, який світиться самостійно. Головні переваги OLED - підвищена контрастність і більш точна передачі кольору. Заявлено, що OLED-матриці здатні передавати більше мільярда відтінків. Це в десятки разів більше звичайних LED-телевізорів. А глибина чорного кольору тут досягається за рахунок повного відключення пікселів в незадіяних ділянках. Загалом, різниця між LED і OLED-телевізором видно неозброєним оком. В тому числі, і за вартістю. В силу своєї новизни і технологічності, OLED-телевізори коштують дорожче. Однак є чимало акційних пропозицій та знижок, наприклад, у відповідному розділі на Розетці - https://rozetka.com.ua/all-tv/c80037/unique=50134/ або в інших популярних магазинах.

З додаткових можливостей варто звернути увагу на підтримку HDR. Це режим підвищеного динамічного діапазону, який сьогодні активно впроваджується. Правда, в нашій країні поки немає телемовлення в HDR-форматі, тому для того, щоб оцінити переваги HDR-відео, вам буде потрібно відповідний контент.

Дозвіл

Якщо ще рік-два тому золотим стандартом для телевізорів був дозвіл Full HD, то сьогодні на ринку править бал UHD 4K. Так, для перегляду звичайних вітчизняних ефірних каналів в такому дозволі немає ніякого сенсу. Але ось фільмів в 4K вже достатня кількість в різних стрімінгових сервісах. Крім того, 4K-контенту стає все більше на YouTube.

При цьому, різниця в якості зображення і його сприйнятті для Full HD і 4K завжди очевидна. Так що, якщо ви хочете, щоб телевізор ще довго зберігав актуальність, слід придивитися до 4K-моделям, хоч вони і коштують дорожче.

звук

Хороший звук в телевізорі не менш важливий, ніж якісне зображення. Особливо якщо ви не плануєте відразу встановлювати зовнішню акустику. Звичайно, єдиний спосіб як слід оцінити якість звуку - це послухати, як звучить той чи інший телевізор наживо, в магазині.

Але є деякі позначення, які вкажуть вам на те, що телевізор, швидше за все, зможе похвалитися непоганим звуком. Так, маркування 5.2 говорить про те, що телевізор оснащений системою об'ємного звуку з двома сабвуферами. Також деякі виробники оснащують свої телевізори технологією Dolby Atmos.

Система Smart TV

Сьогодні більшість виробників відійшло від власних пропрієтарних систем Smart TV і пропонують стандартизовані платформи, такі як WebOS, Opera Smart TV або Android.

Для користувача це однозначний плюс, оскільки ваш телевізор буде довше зберігати актуальність на програмному рівні. Проте, при покупці варто уточнити, яка саме система Smart TV встановлена ​​на конкретній моделі, як йдуть справи з її підтримкою, наскільки зручний інтерфейс особисто для вас.

На що звертати увагу при виборі телевізора в 2018 році?
Як підібрати оптимальну діагональ і дозвіл?
Який тип матриці більш кращий?
Чому саме такий діапазон?