Великий тест навушників: 30 кращих дротових і бездротових моделей

 1. Конструкція навушників: накладні або повнорозмірні?
 2. Потужність: роль імпедансу
 3. Провід або Bluetooth?
 4. Якість звуку: Bluetooth намагається не відставати від проводів
 5. Комфорт: без тиску
 6. Комплектація: не завжди хороша
 7. Портативність: до 26 годин програвання музики
 8. Лідери нашого тесту
 9. Marshall Major II: для суворих рокерів і не тільки
 10. AKG Y50BT: Дуже збалансоване звучання
 11. Marshall Major II BT: наполегливе звучання без кабелів

Спочатку Bluetooth-навушники виводили з себе багатьох меломанів через погану ергономіки та необхідності змиритися з цілою низкою умов. Але поступово бездротові моделі підтягуються до проводовим.

Саме час провести тестування кращих моделей обох категорій. CHIP з'ясовує, які пристрої найкраще відповідають певним музичним перевагам, які найбільш зручні, у яких краща комплектація і які з них найбільш портативні.

Конструкція навушників: накладні або повнорозмірні?

Накладні, як випливає з назви типу конструкції, накладаються на вухо. Наприклад як Marshall Major II , Наш оптимальний вибір. Повнорозмірні, як переможець тестування з категорії Bluetooth-навушників AKG Y50BT , Повністю охоплюють вухо. Обидва типи по акустичному оформлення діляться на закриті і відкриті.

Закриті навушники більше поширені, вони більш напористо відтворюють низькі частоти, а музика в них звучить тепліше і менш деталізовано, ніж у відкритих. Відкриті ж пропускають звуки через отвори в обох напрямках, так що людина чує фоновий шум і не повністю відключається від зовнішнього світу. При цьому навколишні теж змушені слухати його музику, а це подобається далеко не всім.

Відтворення низьких частот сильно залежить від розміру випромінювача. Багато моделей оснащені випромінювачами діаметром близько 40 мм і, відтворюючи звуки частотою від 20 Гц, можуть досягати більш низьких частот, ніж людина може зазвичай почути, не напружуючись.

Потужність: роль імпедансу

Гучність навушників визначається, перш за все, чутливістю, яка б показала рівень звукового тиску, який можуть виробляти навушники на один милливатт потужності, і виражається в децибелах на мілліватт (дБ SPL / мВт, де SPL - рівень звукового тиску).

Другий важливий параметр - опір навушників змінним струмом або імпеданс, який визначається змінною котушкою: чим нижче імпеданс, тим більше потужності від вхідної напруги. Для портативних програвачів рекомендуються низькоомні моделі - з опором нижче 100 Ом.

Зворотний бік медалі: чим нижче імпеданс, тим більше спотворень дає підсилювач. Навушники топового рівня нерідко характеризуються опором близько 600 Ом і вимагають потужного підсилювача - смартфона для цього занадто мало.

Провід або Bluetooth?

Без сумнівів, дроти в навушниках дратують. Бездротова технологія, здавалося б, обіцяє виправити ситуацію. Важливо знати, що по Bluetooth звукові потоки передаються не без втрат: вони стискаються за допомогою кодеків SBC або aptX, тому за якістю звучання через урізаною динаміки і деталізованості такі навушники не дотягують до рівня провідних. Для любителів поп-музики і року, як правило, це не становить проблем, але прослуховування динамічною класики або джазу може перешкодити.

Провідні ж навушники передають звук в аналоговий спосіб з виходу підсилювача, тому спотворення цифрового сигналу і артефакти стиснення несуттєві. Крім того, їм не потрібні батареї або акумулятори.

Якість звуку: Bluetooth намагається не відставати від проводів

Найважливішим критерієм для навушників є якість відтворення. Залежно від стилю музики, у кожного слухача є свої індивідуальні переваги. Любителям класики і джазу слід пошукати модель, яка дозволяє відрізнити все звукові і просторові нюанси. Для таких жанрів найкраще підійдуть відкриті провідні навушники. Якщо ж до душі пульсуючий біт, поп, рок чи хіп-хоп - вибирайте закриті системи з насиченим теплим звуком.

З Bluetooth-навушників більше всіх нас вразили JBL Everest 300, що видають диференційоване багатогранне звучання з яскравими і потужними високими і низькими частотами. JBL майстерно відтворюють навіть класичні твори, наприклад, «Пори року» Вівальді в інтерпретації Макса Ріхтера з чудовою для Bluetooth-навушників міццю. Noontec Zoro II Wireless , Harman / Kardon SoHo Wireless , Sony MDR-ZX770BN , Audio Technica ATH-SR5BT і переможець тестування AKG Y50BT теж справили гарне слухове враження.

З провідних краще всіх аудіосигнали передає модель Y50 від AKG . Прекрасне збалансоване звучання: ці навушники максимально точно відтворюють окремі інструменти та вірно їх розташовують в об'ємної звуковий картині. Те ж саме можна сказати про більш дорогих Sony MDR-100AAP і нашому оптимальному виборі Marshall Major II .

Комфорт: без тиску

Навушники повинні добре сидіти. В ідеалі - взагалі не відчуватися. Тому у них обов'язково повинні бути м'які амбушюри на внутрішній стороні чашок і підкладка на наголов'я. Дуже зручно носити, наприклад, легкі Marshall Major II . Але не всі навушники підходять для кожної форми голови. Так, JBL Everest 300 і Philips SHB9850NC можуть неприємно тиснути, якщо у людини голова велика. Тим, хто не носить окуляри, частіше рекомендують повнорозмірні навушники, тому що вони не стискають вуха. Ті ж, хто окуляри носить, зазвичай віддають перевагу накладним, - вони менше стискають дужки окулярів. Але, щоб переконатися напевно, краще самим спробувати різні варіанти.

Кнопки на шнурі або на корпусі можна впорядковувати музичні файли або функціями телефонії. Високочутливий тачпад на чашці навушників Monster Clarity HD On-Ear пішов навіть далі: чи варто злегка до нього доторкнутися (наприклад, при зміні положення) як випадково запускається якась функція, і доводиться довго вислуховувати шум від дотиків, відгукуючись в чашках, і вельми дратівливий.

Комплектація: не завжди хороша

Для дротових навушників бажаний відокремлюваний шнур, як на Noontech Hammo S: при виявленні пошкодження його легко можна замінити. Можна також підключити довші шнури або кручений кабель. Більшість пристроїв складаються, тому зручні для транспортування. Але чохол або футляр для захисту від пилу і бруду додається не до всіх навушників.

Щоб не знімати навушники кожен раз, як тільки задзвонить телефон, в більшість моделей вбудовані мікрофони з кнопками управління. З Bluetooth-навушників цих задоволень позбавлена ​​тільки модель Sony MDR-ZX330BT . Philips SHB9850NC передбачають функцію шумозаглушення, яка, правда, всього лише накладає постійний фоновий шум, що може перешкодити прослуховування спокійних треків, а у чутливих людей викликати головний біль.

Портативність: до 26 годин програвання музики

Протестовані бездротові навушники в середньому витримують 24 години роботи без підзарядки. Насправді ж їх потрібно підключати до мережі живлення кожен день. Краще за всіх отриманої енергією розпоряджається Monster Clarity HD , Працюючи до 26 годин без підзарядки. Вражає і час зарядки акумулятора - 90 хвилин. переможцю тестування AKG Y50BT , Наприклад, для повної зарядки акумулятора часу потрібно на годину більше.

Спочатку Bluetooth-навушники виводили з себе багатьох меломанів через погану ергономіки та необхідності змиритися з цілою низкою умов Лідери нашого тесту

AKG Y50: ідеальне звучання і ергономічність

З проводом або без - австрійський виробник AKG знає, якими повинні бути чудові навушники З проводом або без - австрійський виробник AKG знає, якими повинні бути чудові навушники. Провідна модель Y50 справляє незабутнє враження, отримуючи майже за всіма критеріями максимальну кількість балів. Пристрій вселяє повагу дуже акуратним виконанням, першокласної ергономікою і хорошою комплектацією у вигляді м'якого чохла і перехідника. Що стосується самого головного критерію - звучання - навушники відтворюють відмінний деталізований, збалансований звук, за що і отримують заслужені сто балів. Більш того, AKG Y50 не найдорожчі навушники в тесті.

Плюси: Краще звучання, відмінне співвідношення ціни і якості, висока ергономічність, відмінна комплектація

Мінуси: Не дивлячись на відмінні оцінки, високі частоти могли б бути трохи жвавіше

Marshall Major II: для суворих рокерів і не тільки

Marshall Major II  відрізняються вражаючим звучанням і найкращою ергономічністю зі всіх протестованих навушників Marshall Major II відрізняються вражаючим звучанням і найкращою ергономічністю зі всіх протестованих навушників. Завдяки яскравим, але не дратівливим високих частотах, звучання виходить легким. Особливо добре навушників, візуально відмінно підходить до гітарних підсилювачів того ж виробника, вдається відтворювати рок-композиції і поп-музику. Тільки занадто резонансні низькі частоти і, в порівнянні з іншими учасниками тесту, не дуже висока гучність завадили отримати їм більше балів. Втім, по комплектації навушники теж могли б добрати балів: відсутній, наприклад, футляр для транспортування.

Плюси: Вражаючий звук, дуже зручні, стильне виконання, дуже вигідна покупка

Мінуси: Досить сильні низькі частоти, урізана комплектація, немає футляра для транспортування

AKG Y50BT: Дуже збалансоване звучання

Повнорозмірні навушники в процесі тестування вразили збалансованістю звучання Повнорозмірні навушники в процесі тестування вразили збалансованістю звучання. У порівнянні з проводовим аналогом трохи не вистачає відкритості і прозорості - це мінус бездротової технології. Зате при програванні композицій з вираженими середніми частотами навушники відрізняються чудовим відтворенням голосу. AKG Y50BT міцно сидять на голові, не стискаючи її, але 300 грамів ваги відчуваються. Пристрій характеризується хорошою комплектацією і витривалістю акумулятора - час роботи без підзарядки становить понад 26 годин. Однак акумулятор заряджається відносно довго - цілих 2,5 години.

Плюси: Збалансоване звучання, дуже хороше відтворення голосу, хороша витривалість акумулятора

Мінуси: Досить громіздкі і важкуваті, в порівнянні з Y50 менш якісне відтворення звуку

Marshall Major II BT: наполегливе звучання без кабелів

На відміну від свого провідного колеги,  Marshall Major II Bluetooth  більше виконані в традиціях всесвітньо відомих гітарних підсилювачів: навушники видають насичене звучання, ідеальне для важких рифів На відміну від свого провідного колеги, Marshall Major II Bluetooth більше виконані в традиціях всесвітньо відомих гітарних підсилювачів: навушники видають насичене звучання, ідеальне для важких рифів. Звучання бездротової версії відрізняється відносним переважанням басів. Завдяки тому, що навушники сидять ідеально, музикою можна насолоджуватися годинами - витривалість акумулятора дозволяє. Британці тільки трохи промахнулися з комплектацією - так, в комплекті поставки немає футляра для транспортування. У коробці лежали тільки власне навушники і кабель. Але з урахуванням доступності за ціною з цим можна змиритися.

Плюси: Високий рівень гучності, тонкі високі частоти, хороша витривалість акумулятора, дуже комфортні, вигідна покупка

Мінуси: У звучанні чути переважання низьких частот, є деякі недоліки в комплектації

ФОТО: компанії-виробники

Конструкція навушників: накладні або повнорозмірні?
Конструкція навушників: накладні або повнорозмірні?
Провід або Bluetooth?