Як вибрати відеореєстратор для автомобіля? Який краще?

  1. Для чого потрібен авторегістратор?
  2. Що таке відеореєстратор, які вони бувають
  3. Якість запису відео на реєстраторі
  4. Яку встановити довжину фрагмента відео? Що таке цикл записи?
  5. Що ще потрібно знати при виборі відеореєстратора

Оновлене 10.02.2017. Стаття актуальна на весь 2017 рік.
Оновлене 10 Як вибрати відеореєстратор для автомобіля? Який краще за параметрами: якість відео, запис на швидкості, корпус реєстратора, кріплення і інше.
Добрий день, дорогі читачі. Сьогодні ми поговоримо з вами про те, як вибрати реєстратор, і навіщо він взагалі потрібен. Детально розберемо всі його параметри від якості запису і можливих спотворень зображення на швидкості, до корпусу реєстратора, способах його кріплення, підключення харчування і так далі. Наведемо деякі тонкощі, на які відразу і не звернеш уваги, але потім може бути пізно. Після прочитання цієї статті ваш вибір реєстратора для свого автомобіля буде усвідомленим і об'єктивним!

Для чого потрібен авторегістратор?

Кількість машин на дорогах з кожним днем ​​збільшується в геометричній прогресії. Більшість сімей мають по 2 і більше автомобіля. У зв'язку з цим на дорогах стає все небезпечніше, великий ризик потрапити в дорожньо-транспортну пригоду. Статися це може і не з вашої вини, але ось як довести свою правоту співробітникам ДПС і іншому учаснику ДТП?

Саме в такі моменти і розумієш всю силу і корисність відеореєстратора. Можна навести простий приклад. Проїзд перехрестя - зіткнення. Другий учасник стверджує, що їхав на дозволяючий сигнал світлофора, але ви, маючи запис події, можете довести, що це було не так.

Або ж в щільному потоці вас зачіпає інший автомобіль і ховається. Ви могли цього навіть не помітити і, природно, не запам'ятати номер, а авторегістратор все запише.
Або ж в щільному потоці вас зачіпає інший автомобіль і ховається
Недобросовісні співробітники ДПС можуть зупинити вас і приписувати недосконалі вами порушення, наприклад, перетин подвійної суцільної, хоча ви впевнені, що цього не було. Маючи на руках запис, ви можете не звертати уваги на тиск з їхнього боку. Вірніше, ніякого тиску і не буде, з вами просто не будуть зв'язуватися і відпустять.

У підсумку, можна сказати, що наявність реєстратора зіграє вам тільки на руку. Ви зможете легко і швидко врегулювати практично будь-який спір на місці, не дозволивши іншим учасникам спору висувати неправдиві претензії. Якщо на записі видно, як все відбувалося насправді, то у них просто не залишиться жодних шансів довести зворотне. Таким чином, ви заощадите собі час і нерви.
[ зміст ]

Що таке відеореєстратор, які вони бувають

Отже, ви все-таки вирішили придбати цей пристрій. Що ж воно собою являє? Насправді все просто.

Відеореєстратор

- це мініатюрне записуючий пристрій. Воно має корпус невеликого розміру, який містить в собі відеокамеру (про її якість ми поговоримо окремо трохи нижче), процесор для обробки і стиснення зображення, а також пристрій (флешку) .

Авторегістратори зазвичай оснащені маленьким ЖК екраном , На якому дублюється картинка під час запису, а також на ньому можна переглянути раніше записані файли. Але екрану може і не бути, тоді весь матеріал можна буде відтворити тільки на комп'ютері.

Встановлюється пристрій зазвичай під лобовим склом. Для цього на корпусі встановлені спеціальні присоски, зазвичай дуже потужні, щоб реєстратор не відпав навіть під час руху від вібрацій. Однак, іноді трапляються присоски поганої якості і їх доводиться приклеювати спеціальним клеєм. Або ж кріплення може здійснюватися механічним способом, за допомогою спеціального затиску.

Іноді в корпус пристрою встановлюється GPS приймач, для відстеження поточних координат автомобіля. Але це не обов'язкова функція.
[ зміст ]

Якість запису відео на реєстраторі

Питання якості записуваного відео - найскладніший і на нього немає однозначної відповіді. Насправді, практично єдиним параметром реєстратора є його дозвіл. Тобто розміри записуваної картинки, які можуть бути HD і Full HD.

При цьому розмір картинки у HD 1280 × 720, а у Full HD 1920 × 1080. Природно, що HD це категорія бюджетних пристроїв, а Full HD стоять на порядок більше. Але, чому я говорю, що питання якості дуже складний? Тому що навіть Full HD пристрою, маючи в своєму розпорядженні однаковим дозволом картинки, все одно мають різну оптику, алгоритми компресії і декомпресії, від цього і якість у всіх авторегистраторов зовсім різне.
При цьому розмір картинки у HD 1280 × 720, а у Full HD 1920 × 1080
Щоб зрозуміти, яка з моделей краще за співвідношенням ціна \ якість, потрібно переглянути безліч роликів з прикладами, наприклад, на YouTube . Але хочу вас відразу попередити. Багато ролики є рекламними, отже, якість там завищена і наведені приклади зйомки днем, в сонячну, освітлену погоду, без будь-яких перешкод. Варто пошукати приклади записів саме автолюбителів, які вони викладають «як є», без обробки. На них і можете провести порівняння.

Наприклад, багато, навіть не дешеві моделі відеореєстраторів, погано справляються з налаштуванням яскравості. Взимку, коли світло відбивається від снігу і потрапляє прямо на лобове скло автомобіля, реєстратори часом не встигають підлаштовуватися під зміни і картинка виходить засвіченою або навпаки, занадто темною. Зверніть на це особливу увагу.

Це саме можна сказати і до зйомки в темряві. Буває, що покупці дивляться картинку, зняту в світлий час доби, їх все влаштовує, вони набувають обрану модель, але в той же день, ввечері, коли сонце вже не світить, помічають, що картинка занадто темна і неможливо що-небудь розібрати. Тому варто взяти до уваги всі можливі варіанти перед покупкою.

Якщо ж вам все-таки не хочеться витрачати багато часу на перегляди роликів, то хоча б не купуйте авторегістратори з нестандартними дозволами. Також бажано вибрати саме Full HD (1920 × 1080), адже краще один раз переплатити, ніж купити дешеву модель, яка буде знімати в такій якості, що толку від нього не буде ніякого. При покупці перевірте, щоб при зйомці відео не було ніяких перешкод і затримок, гальмування, це обов'язково.

[ зміст ]

Яку встановити довжину фрагмента відео? Що таке цикл записи?

Існує в відеореєстраторах така характеристика, як довжина фрагмента відео. Для початку потрібно пояснити, як взагалі відбувається запис.
Існує в відеореєстраторах така характеристика, як довжина фрагмента відео
Природно, що прилад має обмежену пам'ять, але запис не повинна припинятися при переповненні пристрої зберігання інформації. Виходом з даної ситуації є перезапис найстарішою інформації. Тобто в самому початку, коли флешка ще вільна, відео записується в звичайному режимі. Коли пам'ять закінчується, то запис триває, але накладається поверх найстарішою, замінюючи її.

Так само під час запису вона частіше за все не йде безперервним потоком, а розділяється на файли заданої тривалості. Більшість авторегистраторов вміє розбивати запис на частини по 1, 2, 3, 5, 10 і 15 хвилин. Деякі так само вміють записувати один великий файл, але це сумнівна затія.

Тепер наступний момент. Переважна більшість приладів дозволяють змінювати тривалість одного фрагмента запису. Однак, все ще зустрічаються екземпляри, в яких даний параметр жорстко прописаний в коді.

Який же режим запису вибрати? Тут все залежить від обставин, але режими 1 і 2 хвилини є найбільш непридатними. Наприклад, при їзді по місту, можна встановити 3 або 5 хвилин. Тоді при необхідності знайти потрібний момент не доведеться копатися в купі дрібних однохвилинних файлів. При тривалої поїздки в цікаві місця, наприклад, при екскурсіях по незнайомому місту або при виїзді в красиві природні місця, можна встановити режим 15 хвилин. Такі файли добре впишуться в звіти про подорож.
[ зміст ]

Що ще потрібно знати при виборі відеореєстратора

К не дуже важливим, але все ж заслуговує увагу дрібницям, відносяться наступні:

  • наявність GPS приймача;
  • G сенсора;
  • підсвічування;
  • кріплення.

Давайте розглянемо кожну з них детальніше.

GPS датчик може послужити вам хорошу службу, але є і деякі підводні камені. Так, датчик вміє складати треки маршруту руху, які потім можна переглядати в спеціальних програмах, наприклад, в Google Earth. Крім цього, GPS приймач в парі з базою даних може повідомляти водія про наближення до камер контролю швидкості. Заміряти швидкість руху. До речі, про це детальніше. Деякі відеореєстратори не мають функції відключення датчика швидкості, і вона постійно накладається на картинку. Це може зіграти проти вас, коли, наприклад, рухаючись в загальному потоці в межах міста зі швидкістю 70 км / год ви фактично порушуєте правила дорожнього руху, але в даній ситуації просто не можна інакше, а датчик буде постійно попереджати вас про перевищення і швидкість потрапить на запис. Обов'язково при покупці впевніться, що попередження, пов'язані зі швидкістю, можна відключити, а також прибрати їх з записи.

Що стосується G-сенсора, то його призначення - уловлювання аварійних ситуацій і зйомка спеціальних фрагментів відео (зазвичай 10 секунд до самої аварійної ситуації і 20 секунд після). Сигналом для запису такого аварійного фрагмента відео повинен служити різкий поштовх, як при зіткненні під час аварії. Якщо ваш авторегістратор оснащений таким G-датчиком, то відразу ставте його чутливість на мінімум, інакше він буде реагувати на кожен лежачий поліцейський.

Тепер пару слів про світлодіодному підсвічуванню. Зазвичай вона являє собою безліч світлодіодів навколо камери. Їх завдання - дозволити реєстратору знімати відео в темряві, але на практиці від підсвічування немає ніякого пуття. Таким чином - це не більше ніж маркетинговий хід.
Тепер пару слів про світлодіодному підсвічуванню
Кріплення реєстратора в даний час найчастіше відбувається за допомогою кронштейна на присоску. Її при необхідності можна отлепить і перенести в інший автомобіль. Приклеювати намертво вже немає необхідності. Однак, кронштейни і присоски теж бувають різними. Від присоски найголовніше - надійне зчеплення, щоб авторегістратор не відвалиться після першої купини або ями. А від кронштейна нам важлива можливість повороту і зміни кута огляду. Наприклад, ви заходите записати розмову зі співробітником ДПС, і вам потрібно буде повернути відеореєстратор на двері. Майте це на увазі, коли будете здійснювати покупку.
[ зміст ]

Ну от і все. Тепер ви знаєте, як правильно вибрати відеореєстратор для автомобіля, які параметри найбільш важливі для них, а які можна не брати до уваги при прийнятті рішення.

Для чого потрібен авторегістратор?
Що таке цикл записи?
Як вибрати відеореєстратор для автомобіля?
Для чого потрібен авторегістратор?
Що ж воно собою являє?
Але, чому я говорю, що питання якості дуже складний?
Що таке цикл записи?
Який же режим запису вибрати?