Як вибрати принтер

 1. Тип пристрою: струменевий або лазерний принтер, або МФУ
 2. Швидкість і якість друку
 3. ДЛЯ ОФІСУ
 4. Струменевий або лазерний ПРИНТЕР ДЛЯ ДОМУ
 5. ДЛЯ ДРУКУ ФОТОГРАФІЙ
 6. Бездротове підключення і друк з карт пам'яті
 7. Ресурс паперу і картриджа
 8. Система подачі чорнила
 9. підсумки
 10. Якщо Ви шукайте принтер для домашнього використання
 11. Якщо Ви плануєте використовувати принтер для друку якісних кольорових зображень, афіш або фотографій
 12. Якщо Ви хочете обладнати будинок
 13. Якщо Ви шукайте мультифункціональний обладнання для великого офісу
 14. Якщо Вам в офіс необхідний принтер для великого обсягу друку чорно-білих документів

Який сканер або принтер вибрати для дому та офісу? Чи повинно це бути МФУ - багатофункціональний пристрій, який включає в себе принтер, сканер і копір, або все-таки вибрати стоїть окремо лазерний або струменевий принтер, окремий сканер і апарат для копіювання документів? А якщо друкувати фотографії або креслення, то який принтер вибрати? Скільки картриджів має бути в принтері, щоб вистачило на цілий стос документів?

Ці питання задає собі кожен, підшукуючи оптимальний варіант обладнання для будинку або офісу. І відповісти на всі ці питання, ми постараємося в даному огляді.

Тип пристрою: струменевий або лазерний принтер, або МФУ

Перш за все слід визначитися, для виконання яких робіт Вам необхідний принтер. Наприклад, чи плануєте Ви його використовувати для друку документів або фотографій? Чи повинен він включати в себе сканер і копір? Чи збираєтеся Ви друкувати на ньому афіші або плакати?

Швидкий і якісний друк чорно-білих документів для великого офісу з легкістю забезпечить монохромний лазерний принтер . Такий принтер використовує для роботи порошок (тонер) ресурсу якого вистачить на друк великої кількості документів, в тому числі і на тонкому папері. Однак такий принтер не ефективний для друку кольорових зображень.

Тому, якщо Ви плануєте друкувати фотографії або кольорові зображення хорошої якості, то Вам слід вибрати струменевий принтер .

Такий принтер використовує в роботі картриджі з рідкими чорнилом, міняти які разом або окремо Ви зможете при необхідності. Крім того, такий принтер легко впорається з печаткою чорно-білих документів в домашніх умовах або для невеликого офісу.

Зверніть увагу, чи може обраний Вами принтер використовувати особливу папір для друку фотографій, яка зазвичай має густину 200-250 г / м3 і може бути глянсовою або матовою.

Якщо Ви шукайте універсальне обладнання для будинку або офісу, яке б копіювало, друкувати й сканувати документи, то придивіться до МФУ - пристрою, який включає в себе принтер, сканер і копір. Також, як і принтери, вони можуть бути лазерними або струминними.

вибрати універсальне струйное або лазерний пристрій Ви можете, виходячи з того, які документи або зображення Ви друкуєте найчастіше: для друку великого обсягу чорно-білих документів краще вибирати універсальний лазерний пристрій, тоді як для друку кольорових зображень або чорно-білих документів для маленького офісу або в домашніх умовах підійде універсальне струйное пристрій. Як правило, сканер в таких універсальних пристроях - планшетний, тобто зчитує текст і зображення з плоских поверхонь (листів, розворотів книг). Крім того, МФУ робить якісні чорно-білі і кольорові копії документів зі швидкістю від 50-125 стор. / Хв.

Швидкість і якість друку

Наступні важливі показники при виборі МФУ або принтера - це швидкість і якість друку. За якість роботи відповідає дозвіл (чіткість і детальність) друку і її формат. Врахуйте, що, чим вище якість друку, тим нижче її швидкість, тому, вибираючи принтер, визначитеся, що для Вас важливіше - друк якісних кольорових зображень або швидка друк великого обсягу документів.

 • ДЛЯ ОФІСУ

  найбільше підходить лазерний принтер зі швидкістю друку чорно-білих документів в 40-50 стор. / хв, дозволом 600х1200 dpi, стандартним форматом друку А4. До речі, для великого офісу вельми корисною буде функція - двостороннього друку документів - чим менше папірців, тим їх складніше втратити, а крім того, так набагато економічніше. Якщо крім текстів Ви планує друкувати креслення, графічні зображення або фотографії, то принтер повинен володіти здатністю 1200х2400 і можливістю друку А3.

 • Струменевий або лазерний ПРИНТЕР ДЛЯ ДОМУ

  повинен володіти швидкістю друку чорно-білих документів до 30 стор. / хв, дозволом 600х1200 dpi, стандартним форматом друку А4.

 • ДЛЯ ДРУКУ ФОТОГРАФІЙ

  у високій якості цілком підійде принтер зі швидкістю друку 5-10 стор. / хв. При цьому формат повинен бути А6, а дозвіл принтера має бути не менше 2400х4800. Крім того, буде корисно, якщо принтер забезпечує друк без полів, що дозволить використовувати всю площу паперу для друку.

Бездротове підключення і друк з карт пам'яті

Принтер з Wi-Fi і підтримкою AirPrint для пристроїв фірми Apple забезпечить можливість швидкого друку документів і зображень з декількох принтерів з будь-якого кінця офісу або будинку, де є мережа.

У той же час, дуже корисним може виявитися можливість друку з карт пам'яті. Просто вставте картку в спеціальний роз'єм принтера і безпосередньо друкуйте будь-які файли.

Ресурс паперу і картриджа

Лазерний принтер з тонером або струменевий принтер з чорнильним картриджем розрізняються обсягом картриджа або тонера. Від обсягу залежить, скільки документів той чи інший принтер може роздрукувати, використовуючи один картридж або тонер. Залежно від призначення принтера, ці параметри можуть варіюватися, наприклад, середній обсяг тонера для офісного лазерного принтера або універсального лазерного пристрою - 2000 стор., Тоді як ресурс чорного картриджа для струменевого - 1500, а для універсального струменевого БФП - 1000.

Обсяг подачі паперу - також важливий параметр, який вказує на те, скільки листів одночасно можна завантажити в принтер, щоб вистачило на цілий день або тиждень. Наприклад, для принтерів або БФП для великих офісів обсяг може становити 500 стр., А для домашнього використання - 150 стор.

Система подачі чорнила

Для тих, хто потребує якісного фотодруку і робить це часто, дуже добре підходять принтери з системами безперервної подачі чорнила. У такому випадку, Ви не будете змушені купувати порівняно дорогі картриджі, а просто зможете додавати чорнило в принтер з пляшечки, у міру їх витрати. Вартість таких пристроїв вище, але економія на чорнилі - дуже вражаюча.

підсумки

Вибираючи принтер або мультифункціональний пристрій, перш за все визначитеся, з якими цілями Ви будете його використовувати, і від цього буде залежати його основні характеристики, наприклад:

 1. Якщо Ви шукайте принтер для домашнього використання

  щоб друкувати на ньому документи, квитки та інші чорно-білі або кольорові файли в середній якості, то вибирайте струменевий принтер зі швидкістю друку до 30 стор. / хв, роздільна здатність друку 600х1200 dpi, подачею паперу в 150 стор. і ресурсом картриджа до 1000 стр .

 2. Якщо Ви плануєте використовувати принтер для друку якісних кольорових зображень, афіш або фотографій

  придивіться до кольорового струменевого принтера, з дозволом друку від 2400 dpi, з підтримкою форматів А3, А4, А6 і великим ресурсом кольорових картриджів. Крім того, переконайтеся, що він підтримує друк на товстому папері, коригує кольору і забезпечує друк без полів.

 3. Якщо Ви хочете обладнати будинок

  принтером, сканером і копіром, то універсальне струйное або лазерний пристрій - Ваш вибір. Таке МФУ має володіти швидкістю друку до 30 стор. / Хв, дозволом друку 600х1200 dpi, подачею паперу в 150 стор. І ресурсом картриджа до 1000 стор.

 4. Якщо Ви шукайте мультифункціональний обладнання для великого офісу

  то вибирайте лазерний універсальний принтер з функцією копіра і сканером. Такий принтер-сканер повинен друкувати зі швидкістю 40-50 стор. / Хв, відрізнятися великим ресурсом тонера і паперу, а також мати бездротове підключення.

 5. Якщо Вам в офіс необхідний принтер для великого обсягу друку чорно-білих документів

  вибирайте лазерний принтер з форматом друку А4 і дозволом 600х1200 dpi, швидкість друку 40-50 стр. / хв, подачею паперу в 500 стор. і ресурсом картриджа до 2000 стор., а також бездротовим підключенням.

А якщо друкувати фотографії або креслення, то який принтер вибрати?
Скільки картриджів має бути в принтері, щоб вистачило на цілий стос документів?
Наприклад, чи плануєте Ви його використовувати для друку документів або фотографій?
Чи повинен він включати в себе сканер і копір?
Чи збираєтеся Ви друкувати на ньому афіші або плакати?