Як вибрати GPS навігатор автомобільний

Сьогодні в магазинах і на просторах інтернету ви можете знайти багато різної інформації про відмінності різних навігаторів. Великий асортиментний ряд цих приладів на ринку України здатний заплутати навіть добре підкованого в техніці людини.

Кожен продавець запевняє нас у тому, що його товар дійсно є найбільш актуальним вибором, тому ми часто купуємо товар не усвідомлюючи того наскільки він якісний і, так би мовити, потрібний нам. Як же нам правильно вибрати GPS навігатор? На які параметри варто звертати увагу? На ці питання ви можете знайти відповідь в даній статті.

Якщо вам доводилося читати опис, характеристики або відгуки на сайтах присвячених GPS навігації, ви, можливо, звернули увагу на існування безлічі навігаційних програм, на яких працюють прилади. Так от, перше на що варто звернути вам вашу увагу при виборі GPS навігатора - це якраз його програма, яка і є вашим персональним атласом. Все просто: чим зрозуміліше і зручніше програма, ніж її карта подробней, тим легше вам буде дістатися до вашої мети і зорієнтуватися на місцевості.

Як ми зазначали раніше, український ринок рясніє широким асортиментом GPS навігаторів і вибір стає складним, але цей факт полегшує мала кількість добротних навігаційних програм. Ми ж виділимо три найпопулярніші і кращі серед усіх: Garmin, I-go, Навітел.

  • Garmin - етонавігаціонная програма розроблена компанією Linux виключно для використання в американських навігаторах Garmin, гіганта і лідера в області GPS навігації. Навігатори цієї марки виділяються серед інших високим рівнем надійності, простотою управління і чудовим дизайном. Основним же достоїнством Garmin, є його навігаційне ПО: це і зручність, і подробиця, аналогів якої в Україні немає. Це програмне забезпечення, як ви зрозуміли, працює тільки на GPS навігаторах Garmin, роблячи ці прилади кращими в плані якості, але і мають соответствующею ціну.
  • I- go - напевно, найпопулярніша карта, серед навігаторів працюють на операційній системі Windows CE. Найдетальніша - так точно. Це навігаційне ПО підходить для левової частки марок GPS навігаторів представлених в Україні: такі марки як Asus, GoClever, EasyGO, Tenex, Globex, Ergo, Prestigio, Palmann, MIO, LG і так далі, працюють на Windows. Відповідно навігаційна програма I-go - гарне рішення для цих марок GPS.
  • Навітел - програма має також велику популярність в Україні, в зв'язку з тим що це лідер з виробництва GPS карт в СНД. Зокрема, Навітел випускає детальні карти майже всіх країн східної Європи, а їх карта Росії, є найбільш детальної серед навігаційних карт наших північних сусідів. Навітел, також як і I-go, працює на Windows CE, а отже - підходить до тих же GPS навігаторів.

Трохи характеристик карти України від різних виробників (на кінець 2012 року):

Навігаційне ПО (розробник)

Міста з детальним покриттям

Точки інтересу (POI)

Міста з 3 D контурами будинків

Garmin (НавЛюкс)

1051

208 000

19

Garmin (Аероскан)

+1445

300 000

51

I- go (CarteBlanche)

683

75 000

10

Навітел (Навител)

197

70 000

0

0

Катра Garmin

Катра Garmin

Карта Igo 8 Карта Навітел

Перейдемо, власне, до самих приладів автомобільної GPS навігації. Виходячи з вищевикладеного, ми знаємо що більшість приладів в Україні працює на Windows, точніше все, крім Garmin. З цього випливає, що з функціональної начинці такі навігатори схожі. Вони здатні відтворювати фільми і музику, вони дозволяють читати книги і дивитися фото. Загалом повний комплект мультимедійних, звичний для Windows. В більшості своїй, такі прилади мають цілком доступну ціну, яка починається від 500 грн. і не перевищує 1 500 грн.

Garmin відрізняється кардинально. Ці GPS навігатори розраховані виключно на основну функцію - супутникову навігацію. Garmin не може похвалитися можливістю програвати музику і відео, але при цьому набагато швидше і надійніше своїх опонентів. Високоякісний дисплей з хорошим «антивідблиском», потужний процесор і GPS приймач - роблять Garmin найзручнішим. Різні моделі автонавігаторів Garmin можна віднести до середньої і високої цінової категорії і представити в межах від 1 000 грн. до 5 000грн.

До речі щодо дисплеїв. Дуже часто доводилося зустрічатися з помилкою про те що, великий дисплей зручніше для ока і про те що розмір екрану є визначальним у виборі: чим більше - тим краще. На жаль на приладах різних китайських виробників, встановлені дисплеї не найвищої якості, і при яскравому сонці їх зображення чи помітно. Тому не варто вважати, що, скажімо, Garmin c дисплеєм 3.5 дюйма гірше видно ніж «китаєць» з розміром екрану - 7 дюймів.

Автомобільні GPS навігатори поставляються з навігаційними картами всієї України, а також з додатковими картами різних країн (опціонально). Природно наявність додаткових карт впливає на вартість девайса.

В цілому, основні деталі на яких ми зупинялися, охоплюють лише загальні характеристики. Не варто забувати про дизайн і про різні додаткові функції, яких, в навігаторах дуже багато.

Каталог автомобільних GPS навігаторів

Як же нам правильно вибрати GPS навігатор?
На які параметри варто звертати увагу?