Як вибрати дзеркальний фотоапарат

 1. Брати чи не брати
 2. Чому так називається і основні компоненти
 3. висновок

Добридень

Добридень! Ринок фототехніки переповнений моделями камер на будь-який смак і колір. Вони розрізняються за ціною, технічними характеристиками, виробникам. Особливо популярними стали останнім часом дзеркальні фотоапарати. Чому вони так добре продаються? Відповідь проста: знімки, зроблені такою камерою набагато чіткіше, насичені, яскравіше, без видимих ​​ознак спотворення і розмиття. Та й сам пристрій дозволяє вибрати в настройках режим, що найточніше передає загальну картину в цілому.

У своїй статті я розповім про те, як вибрати дзеркальний фотоапарат, з чого він складається, чи варто його купувати, яка фірма краще, в чому переваги і багато іншого. Моя розповідь орієнтований на тих людей, які тільки знайомляться з приголомшливим світом фотографій, тому постараюся пояснити всі нюанси найбільш доступною і зрозумілою мовою.

Брати чи не брати

Перед тим як зважитися купувати дзеркальний фотоапарат, необхідно добре подумати, а чи потрібен він вам насправді. Адже багато людей в гонитві за модою купують дорогі камери, а вже потім, коли настав заспокоєння, розуміють, що вони насправді їм не потрібні. Можна було б обійтися звичайною «мильницею» або камерою смартфона. Так мислять зазвичай ті, хто звик іноді клацати камерою затвора або для яких якість знімка не має особливого значення.

Для іншої категорії людей, які звикли отримувати високоякісні кадри, самостійно вибирати режими налаштувань в залежності від погодних умов і місця зйомки, виконувати знімки з високою швидкістю і повністю реалізовувати творчу думку, покупка дзеркального фотоапарата просто необхідна.

Саме для вас і присвячена моя стаття. Ви гідні найкращих кадрів в сімейному архіві, а не розмитих осіб, червоних очей і світлових відблисків на знімках, якими найчастіше грішать навіть найкращі «мильниці». А тепер детальніше, як вибрати дзеркальний фотоапарат і що взагалі представляє з себе дзеркальна фотокамера.

Чому так називається і основні компоненти

Камера отримала назву через що входить до складу дзеркала, яке спрямовує світловий потік в окуляр від об'єктива. Тобто при виконанні кадру ви дивитеся у видошукач і перед вашими очима постає те ж саме, що і в об'єктиві. Така ситуація стала можлива, завдяки наявності в пристрої дзеркала, звідси і назва фотоапарата. Подібна схема реалізована на підводному човні, в аналогічній ролі на ній виступає перископ.

Головними мінусами дзеркальних фотоапаратів вважаються вартість і великі розміри. Хоча, якщо розібратися ці недоліки не найбільша проблема. Камери початкового рівня за ціною не дуже сильно відрізняються від нових моделей «мильниць», а вагомі габарити навпаки можна перевести в плюс. Набагато зручніше знімати важкою камерою, ніж легкої і невеликий.

види камер

Все дзеркалки діляться на:

 • Аматорські. Найпростіший варіант, практично нічим не відрізняється за кількістю налаштувань і режимів від звичних цифрових камер. Відрізняються невисокою вартістю, найкращий варіант для початківців фотографів.
 • Напівпрофесійні. Як правило, їх купують люди, які знають толк в фотографії, які вже витратили більшість режимів і налаштувань в камері. За своєю якістю вони практично нічим не поступаються професійним фотоапаратів, але на порядок дешевше.
 • Професійні. Їх вибирають професійні фотографи, для яких немає секретів у своєму ремеслі. Для звичайного обивателя немає сенсу купувати такі дорогі речі.

Ну а тепер перейдемо до розгляду інших важливих деталей і характеристик дзеркального фотоапарата.

об'єктив

Після самої камери це головний елемент дзеркалки. Велика частина фотоапаратів йде в комплекті з стандартними «китовими» (kit) об'єктивами. Його достатньо, щоб навчитися робити якісні знімки. Новачкам зазвичай за очі вистачає одного такого об'єктива на довгий час. А деякі взагалі ним користуються постійно, залишаючись повністю задоволеними якістю одержуваних знімків.

Коли ж ви станете більш професійним фотографом і усвідомлюєте, що вас щось не влаштовує в своєму об'єктиві, тоді можна буде докупити ще пару моделей. З їх допомогою ви вже перейдете в ранг напівпрофесіонал, який вільно змінює об'єктиви на свій розсуд, домагаючись повного відображення побаченої картини на знімку.

Існує також різновиди дзеркалок, у яких немає в комплектації об'єктива. Їх називають «body». Їх зазвичай вибирають більш просунуті фотографи, які звикли самостійно купувати собі об'єктиви. Але такий варіант для новачка не надто привабливий, краще вибирати камеру в повній комплектації.

Фокусна відстань (ЕФР)

Найчастіше позначається в мм, наприклад, 18-55 мм. При зміні його параметрів відбувається зміна перспективи - будівлі і предмети вдалині виявляються більшими або менше, ближче або далі один до одного в залежності від величини обраної одиниці.

Для новачків найкраще мати об'єктив з ЕФР 18-55 мм. Такі моделі підходять для початківців фотографів. Фокусна відстань 18-105, 18-135 або 18-200 мм все-таки призначений для професіоналів.

матриця

Вона ще носить назву «сенсор». Його головна функція - якість зображення. За своїм принципом дії вона чимось схожа з кадром на плівкової фотографії, тільки все це відбувається в цифровому вигляді: падаючий крізь об'єктив світловий потік потрапляє на матрицю і фіксується на ній, а розташовані всередині неї світлочутливі осередки (пікселі) перетворять його в електричні розряди , які потім процесором фотоапарата перетворюються в зображення.

Головними параметрами матриці «дзеркалки» є кількість мегапікселів і розмір. Число мегапікселів (Мп) з кожним роком в камерах збільшується, насправді для виконання дуже якісного знімка досить 10-13 Мп, а найчастіше і 8-10 Мп. Те, що вище цього показника, це найчистішої води маркетинговий хід виробників фотокамер, які бажають збільшити продажі нових моделей. Набагато важливішим параметром вважається розмір матриці, вимірюваний в міліметрах. Чим вище показник, тим кращої якості виходять знімки.

світлочутливість

Іншою важливою характеристикою дзеркального фотоапарата є чутливість (ISO). Чим вище цей показник, тим краще матриця сприймає світловий потік. Якщо пояснити простими словами, то в умовах недостатньої освітленості, сутінках, темряви, знімки, зроблені «зеркалкой» з високою чутливістю, будуть дуже високої якості. Але в таких камерах є велика ймовірність появи «цифрового шуму», тобто перешкод, помітних на темних ділянках кадру.

Вибирати світлочутливість фотокамери тільки за цим показником, не маючи початковий досвід фотографування, в корені невірно. Цим повинні займатися професіонали, а для новачків все дзеркалки аматорського рівня обладнані стандартним показником світлочутливості.

типи матриці

В даний час в камерах поширені два типи матриці:

 • CMOS (КМОП - комплементарний метал-оксид-провідник);
 • CDD (ПЗС - прилад із зарядним зв'язком).

Для початківців фотографів не має особливого значення тип, але для загального розвитку скажу, що CMOS коштує значно дешевше, працює швидше і вимагає менше енергії. CDD в свою чергу працюють тихіше, споживають більше енергії і більш дорогі. Для людей, які планують виконувати серійні зйомки, більш переважно використання CMOS, для поганого освітлення - CDD.

стабілізація зображення

За неї відповідає спеціальний пристрій - стабілізатор. Він призначений для усунення змазування знімка при ефекті тремтячих рук. Стабілізатори бувають вбудованими в об'єктив або фотокамеру. Головним недоліком стабілізації зображення є зниження різкості зображення. Але для початківців фотографів наявність стабілізатора в камері вважається безсумнівним плюсом.

Вибирати фотоапарат тільки через наявність хорошого стабілізатора не варто, так як це не найголовніший параметр при виконанні зйомки. Відчутний ефект від нього досягається тільки при віддалених об'єктів. Професійні фотографи взагалі відмовляються від використання стабілізатора, посилаючись на зниження різкості в кадрі.

швидкість зйомки

Набагато важливішим параметром є швидкість роботи камери. Так, дзеркальні камери початкового рівня здатні виконувати до 3 кадрів в секунду. Цим і пояснюється одна з головних відмінностей дзеркальних фотоапаратів від цифрових побратимів. Висока швидкість зйомки дозволяє якісно і точно передати об'єкт, що знімається в динаміці.

управління

Для початківців фотографів не так важливо самому намагатися налаштувати баланс білого кольору, чутливість матриці, фокусна відстань і інші параметри. За нього це може зробити «зеркалка» при виборі автоматичного режиму зйомки, тому любителям не варто особливо перейматися з цього приводу. А ось, коли поднаберетесь досвіду, тоді можна вже починати експериментувати.

відеозйомка

Для зйомки якісного відео існують спеціальні пристрої - всім відомі відеокамери. Тому краще зосередитися на чомусь одному. А фотоапарат все-таки для знімків, хоча іноді так хочеться зняти цікавий момент. Дзеркальний фотоапарат навіть початкового рівня спокійно зніме відео в хорошій якості, але краще зосередитися на якомусь одному з занять.

Габарити

Погодьтеся, не найприємніше задоволення знімати громіздким фотоапаратом, особливо для новачків. Тому для любителів підійдуть менш габаритні і легкі моделі. Найкраще перед покупкою потримати дзеркальний фотоапарат в руці, так би мовити відчути його своїм.

Який фірми купувати

На ринку фототехніки представлені апарати багатьох виробників, але осібно стоять дві марки - Canon і Nikon. Одвічні конкуренти вже тривалий час ведуть боротьбу за лідерство в сегменті дзеркалок, поперемінно виходячи на провідні позиції. В останні роки першість впевнено захопив Canon. Я також належу до числа її прихильників. Перепробувавши багато моделей, віддаю все-таки перевагу Canon. Мене повністю влаштовує якість одержуваних знімків, зручність камери, зрозуміле меню і настройки, якісні об'єктиви і багато інших основні параметри. Якщо говорити про інші бренди, то де-то что-то завжди хоча б трохи, але мене не влаштовувало, тоді, як будь-яка модель дзеркальних фотоапаратів Canon повністю задовольняє. Чи йде мова про камерах початкового рівня або професійних апаратах. Тому завжди мій вибір Canon.

Ціна

Вартість «дзеркалок» безпосередньо залежить від функціональності. Для початківців фотолюбителів немає сенсу купувати дорогі і наворочені моделі, також, як і професіоналам не підійдуть дешеві і прості камери. Тому виходячи зі свого рівня, необхідно вибирати апарат в своєму ціновому сегменті. Немає сенсу хизуватися новачкові з дорогою зеркалкой, не використовуючи і половини її можливостей, краще заощадити і купити дешевшу модель, а потім, коли освоїте всі прибамбаси, переходити на більш серйозний рівень.

Отже, скільки приблизно коштують дзеркальні цифрові фотоапарати:

 • Аматорські. Стоять в районі 20000-35000 рублів. Ціна залежить від рівня самого пристрою, наявності об'єктива, карти пам'яті, року випуску і інших менш важливих параметрів. До такого сегменту відносять Canon EOS 1200D Kit, Canon EOS 600D Kit, Canon EOS 700D Kit. У поєднанні з хорошою оптикою такі камери завжди дозволяють отримувати непогані результати.
 • Напівпрофесійні. Їх вартість від 40000-60000 рублів. Це Canon EOS 70D Body, Canon EOS 70D Kit, Canon EOS 760D Body. Ними переважно користуватися більш досвідченим людям, які присвятили фотографії деякий час.
 • Професійні. Їх ціна починається від 70000 і може досягати 300000 рублів (як правило, нові моделі від 200 т.р.). Це Canon EOS 5D Mark III Kit, Canon EOS 6D Body, Canon EOS 6D Kit. Вибір майстрів, які не мають секретів у своїй професії.

Я навів приклади тільки свого улюбленого Canon, але дзеркальні фотоапарати інших виробників не сильно відрізняються за ціною.

висновок

Головна помилка новачків зазвичай полягає в бажанні вибрати дорожчу «тушку» (корпус фотоапарата, body) і не морочитися з вибором об'єктива та інших додаткових пристроїв. Вони думають, що, купивши дорогу модель, вона буде сама ставити на потік класні фотографії. Це головна помилка. Краще купувати недорогу тушку, але хорошу оптику.

Інша неприємна особливість дзеркалок, це сповнена не сполучуваність аксесуарів фірм-конкурентів. Тобто об'єктив Canon не підійде до корпусу Nikon. Часто виникають такі ситуації, коли у знайомих є хороший об'єктив, але він не підходить до вашої «тушці», тому треба відразу ретельно обміркувати, як вибрати дзеркальний фотоапарат, і при цьому не отримати безліч проблем.

Починайте з придбання любительської камери і якісного об'єктива. Підвищуючи свій рівень виконання знімків, ви врешті-решт перейдете на напівпрофесійний фотоапарат, але оптика залишиться, тим самим ви заощадите гроші в подальшому. Але найголовніше, необхідно постійно підвищувати свою майстерність, адже недостатньо просто купити зеркалку, якщо не будете вдосконалюватися, то який би не був апарат він не принесе повного задоволення від процесу зйомки. Всім відмінних фотографій! =)

Якщо Вам сподобалася моя стаття, або вважаєте її корисною і цікавою, то обов'язково поділіться нею з друзями в своїх соціальних мережах:

З вами був, Андрій Шадрін !

Чому вони так добре продаються?