Перенесення PHP-додатків з MySQL на DB2: Частина 1. Підготовка до міграції

 1. Серія контенту:
 2. Цей контент є частиною серії: Перенесення PHP-додатків з MySQL на DB2
 3. Введення в серію статей
 4. Що ви дізнаєтеся
 5. Що тут не розглядається
 6. Введення в навчальний приклад
 7. Мотивація для міграції
 8. Таблиця 1. Перелік мотивів і очікуваних переваг
 9. Аналіз витрат і результатів
 10. Таблиця 2. Перелік ризиків, які працюють проти міграції, і стратегії міграції
 11. Таблиця 3. Перелік ризиків, що підтверджують необхідність міграції
 12. Створення системи навчання співробітників
 13. Навчання співробітників роботі з DB2
 14. Навчання співробітників процедурі міграції
 15. Оцінка інструментальних засобів міграції
 16. Оцінка апаратного забезпечення, ПО проміжного рівня і міграції додатків
 17. Розробка плану проекту
 18. Таблиця 4. Загальний план проекту міграції з MySQL на DB2
 19. узагальнення інформації
 20. Таблиця 5. Етапи та ресурси міграції
 21. Малюнок 1. Зв'язок етапів і ресурсів міграції з MySQL на DB2
 22. Висновок
 23. Подякою
 24. Ресурси для скачування

Перенесення PHP-додатків з MySQL на DB2

Досвід міграції інтранет-додатки IBM

Серія контенту:

Цей контент є частиною # з серії # статей: Перенесення PHP-додатків з MySQL на DB2

https://www.ibm.com/developerworks/ru/views/global/libraryview.jsp?series_title_by=Перенос+php-приложений+с+mysql+на+db2

Слідкуйте за виходом нових статей цієї серії.

Цей контент є частиною серії: Перенесення PHP-додатків з MySQL на DB2

Слідкуйте за виходом нових статей цієї серії.

Введення в серію статей

В даний час MySQL є найпоширенішим сервером баз даних, що використовуються з мовою програмування PHP для створення динамічних Web-додатків. Інша популярна база даних - DB2, яка добре підтримується PHP і має незаперечні переваги перед MySQL, які роблять її ідеальним вибором для багатьох додатків.

Ця серія статей розповідає про те, чому доцільно перенести PHP-додаток на DB2, як підготуватися до міграції, як виконати її, як підтримувати її і як впоратися з потенційними ризиками, на прикладі досвіду, набутого авторами ході нещодавно проведеної міграції. Наводиться багато прикладів вихідного коду і конфігурацій, а також посилань на ресурси, які допоможуть безболісно виконати перенесення додатка.

Використовуючи приклади і досвід успішно здійсненої на практиці міграції, ми покажемо, що такий проект може бути нескладним, добре задокументованим і гарантовано вигідним.

У цій серії, що складається з чотирьох статей, розглядаються уроки успішної міграції з MySQL на DB2 працює критично важливого PHP-додатки, яке використовують 4000 користувачів з різних країн світу для керування вмістом сайту ibm.com.

 • У першій частині розглядаються дії по підготовці міграції.
 • У другій частині розглядаються дії з міграції бази даних.
 • У третій частині розглядаються дії по перетворенню PHP-коду.
 • У четвертій частині розглядаються дії з розгортання та підтримки програми.

Що ви дізнаєтеся

Мета даної серії статей - дати інформацію про те, що потрібно для перенесення PHP-додатки з MySQL на DB2, які є додаткові ресурси і як група розробників IBM виконала це завдання на початку 2010 року.

Якщо ви вивчали питання міграції з MySQL на DB2, ви, ймовірно, вже оцінили переваги DB2, беручи до уваги інформацію про продукт, тести продуктивності, функції, описані в документації по DB2, і порівняння в документах IBM Redbook®, включаючи "Керівництво по переходу з MySQL на DB2 "(див. розділ ресурси ).

Можливо, вам також відомо, що DB2 Express-C є безкоштовним, повнофункціональним сервером реляційних баз даних, який можна легко встановити або випробувати на платформах IBM Smart Business Development and Test Cloud або Amazon EC2 (посилання наведено в розділі ресурси ).

Дана серія статей описує конкретний приклад реальної міграції, успішно виконаної в 2010 році для інтенсивно експлуатується PHP-додатки, яке використовує компанія IBM в повсякденній роботі з управління контентом, які публікуються в численних розділах Web-сайту ibm.com.

Після прочитання цієї серії статей ви зможете виконати аналогічну міграцію, визначити терміни її виконання і залежності елементів робіт, оцінити потенційні ризики і дізнатися, де знайти допомогу для кожного етапу проекту. Все це дозволить вам ще впевненіше зробити вибір на користь сервера DB2 і його використання для PHP-додатків, які в даний час працюють на MySQL.

Що тут не розглядається

Мета даної серії статей - поділитися з читачами досвідом, отриманим IBM в процесі внутрішньої міграції з MySQL на DB2, і надати інформацію про наявні ресурси для виконання аналогічного завдання. Вона не є всеосяжним керівництвом з міграції, що охоплює всі можливі сценарії.

Щоб визначити відповідний вашим вимогам підхід, зверніться до "Посібника з переходу з MySQL на DB2" або зверніться до відділу Software Migration Project Office (SMPO) за безкоштовною оцінкою міграції. Посилання наведені в розділі ресурси .

Введення в навчальний приклад

Команда ibm.com більш семи років використовує програму Project Tracking Tool (PTT) для підтримки життєвого циклу інформації, яку групи користувачів підрозділу Sales and Distribution публікують на ibm.com. У навчальному прикладі ми виконали міграцію саме цього додатка.

Програма PTT органічно виросла з інструменту рівня відділу, спочатку підтримував невелику організацію, в глобальне додаток для управління проектами та відстеження термінів виконання, обслуговуючого більше 4000 користувачів з різних країн.

Багато в чому програма PTT схожа на інші інтранет-додатки, побудовані на платформі LAMP (Linux, Apache, MySQL та PHP): це Web-додаток розробив за два вихідних дня мотивовану розробник, який побачив нагальну бізнес-потреба в рішенні, яке швидко адаптувалося і удосконалювалося б для підтримки безлічі нових вимог у міру зростання спільноти користувачів. Однак характеристики, які спочатку зробили додаток популярним і цінним, згодом стали проблемою.

Мотивація для міграції

Хоча з точки зору продуктивності і швидкості реакції на мінливі вимоги додаток виконувало своїх функцій дуже добре, сама предметна область стала переростати в оформився, стійкий і стратегічно всеосяжний процес. На цьому етапі сам додаток мало чіткий набір вимог, перевірені передові методики управління робочим процесом і дані, які виросли в обсязі і значенні. Коротше кажучи, PTT набрало критичну масу і перестало бути просто зручним ситуаційним додатком, ставши фундаментом основної діяльності нашої організації.

Крім перетворення PTT в більш цінне і надійне додаток для повсякденної діяльності організації, необхідно було провести серйозні архітектурні зміни для кращої інтеграції PTT з екосистемою Web-сервісів і джерелами даних, з якими вона взаємодіяла. Для підтримки цього оновленого дизайну системи навколо PTT була розроблена цілісна сервіс-орієнтована архітектура, а також було обрано новий засіб бізнес-аналітики, щоб допомогти застосовувати дані з PTT для подальшого підвищення ефективності роботи.

Основні мотиви міграції з MySQL на DB2 наведено в таблиці 1. Вони впорядковані за відносної важливості для зацікавлених осіб.

Таблиця 1. Перелік мотивів і очікуваних переваг

Перевага Пояснення Важливість Сумісність і продуктивність інструментарію обчислення показників Обсяг наших даних перевищив можливості нашого настільного інструментарію обчислення показників Hyperion Brio. Заміна, яку ми знайшли для вирішення проблеми (Cognos®), була сумісна тільки з DB2 на Linux (MySQL підтримується тільки на Windows через ODBC). Для прийняття більш інтелектуальних рішень в дусі часу нам була необхідна міграція. Критична Сумісність з програмним забезпеченням IBM проміжного рівня Щоб підтримувати сервіс-орієнтовану архітектуру, ми також враховували потенційну сумісність з іншими засобами і додатками IBM, такими як FileNet® для управління виробництвом контенту і ILOG JRules для планування взаємодії наших бізнес-процесів. Висока Наявність кваліфікації в DB2 Хоча в нашій групі багато професіоналів з досвідом роботи в MySQL, в IBM є величезний обсяг документації, безліч кваліфікованих фахівців і повна підтримка DB2. Ми також помітили великий інтерес до DB2 з боку академічної спільноти, звідки все частіше приходили нові співробітники у відділ підтримки додатків. Висока Цілісність даних Таблиці нашої бази даних MySQL були засновані на механізмі MyISAM, що не підтримує транзакції. З огляду на зростаюче значення і обсяг щоденних операцій, перехід до використання транзакцій, збережених процедур і тригерів був критично важливий для поліпшення цілісності даних і управління ними. Хоча MySQL пропонує багато з цих функцій в альтернативних механізмах зберігання даних, DB2 володіє більш розвиненими можливостями. Висока Варіанти і вартість хостингу В даний час ми розміщуємо додаток в своєму власному центрі обробки даних. При виникненні необхідності переходу на альтернативний хостинг або використання встановлених образів сервера IBM Cloud нам потрібен був би загальний перевірений профіль, щоб зберегти вартість підтримки на низькому рівні. Середня Вартість ліцензування Підтримка корпоративної версії MySQL від Oracle коштує від 600 до 5000 доларів в рік. Для співробітників IBM вартість ліцензії DB2 не була проблемою. Сторонні користувачі можуть отримати ліцензію на підтримку DB2 Express за меншу ціну в порівнянні з пропозиціями Oracle. Ліцензія DB2 на фіксований період коштує близько 2000 доларів. низька

Природно, враховувалися і інші переваги, які часто є дуже привабливими для переходу на DB2, в тому числі:

 • Самонастройка і самоконфігурірованіе.
 • Виняткова масштабованість.
 • Продумана система безпеки.
 • Вбудована підтримка XML.
 • Стиснення даних.

Але ці міркування не мали першорядного значення для в світлі наших цілей при міграції.

Аналіз витрат і результатів

При оцінці ефективності міграції ми ідентифікували кілька ризиків, що впливають на стратегію успішної міграції. При будь-якому плануванні міграції необхідно об'єктивно проаналізувати існуючий стан справ, щоб переконатися в її необхідності. Очікувані вигоди повинні переважити потенційний вплив ризиків, ідентифікованих для вашого застосування або сайту.

У таблиці 2 перераховані деякі з найбільш ймовірних і впливових ризиків, ідентифікованих нами при проведенні міграції, а також стратегії їх зменшення.

Таблиця 2. Перелік ризиків, які працюють проти міграції, і стратегії міграції

Ризик Опис Запобігання Внесення помилок в стабільний код і структуру бази даних Приблизно за вісім років ми створили стабільне і високоспеціалізованої додаток, що враховує всі побажання користувачів. Хоча програма не було досконалим і при додаванні нових функцій іноді виникали помилки регресії, воно було досить стабільним і задовольняло наших користувачів. Ретельно інвентаризують критичну функціональність і використовуйте цю інформацію для підготовки модульних і компонентних тестів, а також тестів прийнятності для користувачів. Зміна існуючої апаратної і програмної інфраструктури Міграція внесла б значні зміни в існуючу архітектуру резервування і реплікації. Визначте ресурси, необхідні для нової платформи, і створіть нову інфраструктуру, яка забезпечує ті ж або великі ресурси. Відволікання ресурсів від розробки нових функціональних можливостей на виконання міграції інфраструктури Чим більше ресурсів вкладається в інфраструктуру, тим менше часу залишається на нову функціональність. З огляду на зрілість додатки з функціональної точки зору, це не було серйозною проблемою. Виконуйте міграцію в таку пору року, коли система не дуже інтенсивно використовується або коли не потрібно розробка нових критично важливих функцій.

У таблиці 3 наведено перелік ризиків, які, найімовірніше, нам довелося б долати, якби ми залишилися на MySQL.

Таблиця 3. Перелік ризиків, що підтверджують необхідність міграції

Ризик Опис Неможливість домогтися максимальної гнучкості бізнесу Без високопродуктивного інструменту обчислення показників для управління бізнес-аналітикою і ефективністю експлуатації, ми б все більше відставали, оскільки наш процес створення звітів і прийняття рішень з кожним днем ​​вимагав все більше часу через збільшення обсягів даних. Зростаюча загроза порушення цілісності даних Хоча MySQL надає транзакційний механізм зберігання, наше додаток було побудовано на полегшеному механізмі MyISAM табличного типу. Міграція на транзакційний механізм або на сервер баз даних іншого постачальника була критичним фактором поліпшення цілісності даних і управління ними. Залежність від служби підтримки Oracle Після того як компанія Oracle в 2009 році придбала Sun, майбутнє підтримки MySQL стало незрозумілим. Крім того, в 2007 році Oracle купила інструмент обчислення показників Hyperion Brio.

Ретельно проаналізувавши ризики, оцінивши переваги та розглянувши можливість ефективного використання наявних ресурсів, таких як інструментарій і документація, ми переконалися в тому, що міграція варто того, щоб витратити на неї наш час і ресурси.

Створення системи навчання співробітників

Після прийняття рішення про міграцію ми приступили до планування елементів робіт, щоб зрозуміти їх залежності і запланувати виконання, а також виділити ресурси. Найважливішим було створити базу знань по DB2 для співробітників, каталогізувати довідкові матеріали по міграції, узагальнити набутий раніше досвід з міграції додатків. Ми також розглянули можливість використання засобів автоматичної міграції та інших систем розробки, які могли б прискорити процес.

Крім міграції додатки, ми запланували можливі інфраструктурні зміни програмного і апаратного забезпечення, а також визначили, чи будемо вносити якісь зміни в нашу PHP-інфраструктуру крім змін на рівні даних.

Виконавши ці підготовчі роботи, ми змогли скласти досить точний план проекту.

Навчання співробітників роботі з DB2

Оскільки наша група обслуговує не тільки додаток PTT, багато співробітників були знайомі з DB2, яка була найбільш вживаною платформою бази даних для інших наших додатків. Для новачків були корисні такі ознайомчі матеріали для вивчення DB2 (посилання наведено в розділі ресурси ):

 • "Рекомендований список літератури: розробка додатків з використанням DB2 для Linux, UNIX та Windows" на сайті developerWorks.
 • "Рекомендований список літератури: адміністрування баз даних з використанням DB2 для Linux, UNIX та Windows" на сайті developerWorks.
 • "Освоєння DB2: візуальне навчання з прикладами" - опубліковано IBM Press.
 • Комплект IBM DB2 e-kit for Database Professionals на сайті developerWorks.

Можливо, вам більше підійде інший процес навчання, наприклад, уроки, що проводяться викладачами. Більш детальна інформація наведена в розділі ресурси .

Навчання співробітників процедурі міграції

Існує велика кількість інформації з міграції на програмне забезпечення IBM з інших серверів додатків, серверів даних і операційних систем. Зокрема, редакція IBM Redbooks видала ряд посібників з міграції. Основним нашим джерелом інформації була нова редакція "Керівництва по переходу з MySQL на DB2" (див. Розділ ресурси ). Це безкоштовне керівництво було оновлено у грудні 2009 року, коли ми приступили до планування міграції. Воно послужило основним джерелом інформації для міграції з MySQL на DB2.

Для збору інформації, що відноситься до міграції PHP-додатків, ми використовували інший документ IBM Redbook "Розробка PHP-додатків для серверів даних IBM" і досвід, набутий одним з авторів під час міграції головного додатки незалежного постачальника програмного забезпечення. Зауваження Деніела Крука зібрані в його блозі під назвою "Написання SQL-виразів, які працюють як на MySQL, так і на DB2" (див. Розділ ресурси ). Ми також використовували в якості довідкової інформації список рекомендованої літератури та іншу документацію по DB2.

Грунтуючись на нашому досвіді роботи з DB2 в інших проектах, ми не стали вдаватися до послуг відділу проектів міграції ПО (див. Розділ ресурси ), Хоча цей варіант може підійти для інших проектів міграції. Ця організація може безкоштовно оцінити ваш сценарій міграції.

Оцінка інструментальних засобів міграції

Вивчайте, експериментуйте, розробляйте і тестируйте, використовуючи IBM Cloud

Під час здійснення нашої міграції платформа IBM Smart Business Development and Test on the IBM Cloud перебувала на стадії відкритого безкоштовного бета-тестування. Ми могли вивчати DB2 на практиці і експериментувати з попередньо налаштованими в цій хмарі образами серверів DB2. Тепер це корпоративна платформа для скорочення термінів міграції додатків, яку можна також використовувати для швидкого освоєння DB2. Якби ми проводили міграцію сьогодні, це хмара як і раніше було б важливою частиною нашої стратегії міграції додатки і бази даних.

Після того як ми розібралися з загальними завданнями міграції, прийшов час оцінити автоматичні інструментальні засоби, які дозволяють прискорити процес міграції. Є кілька способів, що дозволяють виконати успішну міграцію з MySQL на DB2, і нам треба було визначити найбільш підходящий для нас. Ми вирішили використовувати IBM Data Movement Tool (DMT) і Rational® Software Architect (RSA). Для моделювання даних і розробки процедур можна використовувати й інші засоби, включаючи InfoSphere ™ Data Architect і Optim ™ Development Studio. Але для нас критеріями вибору були простота і наше знання інструментальних засобів Rational.

IBM Data Movement Tool

Автоматизований експорт DDL, трансляція об'єктів бази дані і переміщення даних. Цей інструмент замінює старішу Migration Toolkit і спрощує роботу. Програмний пакет Rational Software Architect Детальний візуальне моделювання даних, інженерний аналіз і тонка настройка. Цей пакет можна використовувати також для створення уявлень, збережених процедур, визначених користувачем функцій і тригерів.

Оцінка апаратного забезпечення, ПО проміжного рівня і міграції додатків

Крім розгляду міграції програмного забезпечення ми також мали можливість виконати оновлення апаратного забезпечення і формалізувати нашу робочу середу і середу розробки PHP-додатків. Раніше ми використовували спеціально зібране і налаштоване апаратне забезпечення і хотіли перейти на підтримуваний, готовий до використання бінарний PHP-дистрибутив з графічним призначеним для користувача інтерфейсом. Дистрибутив Zend Server пропонує кешування, моніторинг та інші можливості по налаштуванню на додаток до спрощення поновлення PHP і його розширень. Він також є кроком вперед у напрямку до більш об'єктно-орієнтованої архітектури MVC (Model, View, Controller - модель, уявлення, контролер) завдяки використанню перевірених PHP-бібліотек в складі надійної інфраструктури Zend Framework.

Розробка плану проекту

Після збору матеріалів, визначення елементів робіт, термінів їх виконання і залежностей ми розробили план проекту для визначення необхідних ресурсів і часу. Загальний план представлений в таблиці 4.

Ми оцінили, що тривалість проекту міграції 150 таблиць, 10 ГБ даних і декількох сотень PHP-файлів за участю 1 архітектора, 2 розробників і менеджера проекту складе близько 3 місяців.

Таблиця 4. Загальний план проекту міграції з MySQL на DB2

Етап Завдання Тривалість (годин) Підготовка Створення переліку завдань і оцінок 16 Планування, збір даних і необхідне навчання 48 Аналіз програм та планування системи 64 Перетворення структури бази даних Оцінка можливості застосування нових функцій DB2 16 Визначення області дії структур даних для міграції 16 Перетворення DDL-виразів з MySQL на DB2 40 Створення об'єктів і бази даних DB2 24 Міграція даних Аналіз області дії даних для міграції 8 Міграція даних 40 Міграція повноважень 8 Перетворення SQL-виразів 32 Реалізація нових варіантів курсора і паралелізму 16 Реалізація транзакцій, що визначаються користувачем функцій і процедур, що зберігаються 16 Перетворення параметрів і імен функцій бази даних 40 Визначення сегментів коду, де функції відображаються неточно, і розробка обхідних шляхів 32 Налаштування адміністрування бази даних Визначення кращого пакету інструментальних програм для роботи або з командного рядка, або з графічного призначеного для користувача інтерфейсу 8 відображення і перетворення процедур резервного копіювання 16 відображення і перетворення процедур реплікації 16 Реалізація всіх правил автоматичного збереження даних 16 Тестування і налаштування Створення тестів прийнятності для користувачів, заснованих на існуючої функціональності 16 Виявлення вузьких місць в продуктивності і зміна логіки роботи програми 24 Використання Design Advisor, Performance Monitor і Index Advisor для настройки бази даних 32 Розгортання Перевірка коректності настройки PHP-модулів і середовища хостингу 24 Повне тестування інтеграції та прийнятності для користувачів 40 Поточна підтримка Пр верка правильності реалізації функціональності 16 Реакція на повідомлення про неправильну роботу бази даних 16 Вирішення проблем продуктивності, про які повідомили користувачі 24

узагальнення інформації

Після визначення кола завдань, які необхідно виконати, і термінів завершення проекту ми розподілили наявні в нашому розпорядженні ресурси на чотири етапи. У таблиці 5 наведені послідовні ітеративні етапи і відповідні їм публікації, інструментальні засоби та інфраструктури. Ці чотири етапи також відповідають чотирьом частинам даної серії статей.

Таблиця 5. Етапи та ресурси міграції

Етап Ресурси Підготовка

 • Книги IBM Press
 • SMPO
 • Комплект eKit for DB2 Professionals
 • Керівництво по переходу з MySQL на DB2
 • IBM Smart Business Development and Test on the IBM Cloud

міграція даних

 • Засіб Data Movement Tool
 • Програмний пакет Rational Software Architect
 • Комплект eKit for DB2 Professionals, списки рекомендованої літератури
 • Керівництво по переходу з MySQL на DB2
 • IBM Smart Business Development and Test on the IBM Cloud

Міграція вихідного коду

 • Документи по PHP-розширень
 • Документ PHP Redbook
 • Досвід незалежних постачальників
 • Керівництво по переходу з MySQL на DB2
 • IBM Smart Business Development and Test on the IBM Cloud

розгортання

 • Стратегії зниження витрат
 • Серії статей на developerWorks
 • списки літератури
 • Керівництво по переходу з MySQL на DB2
 • IBM Smart Business Development and Test on the IBM Cloud

Таблиця 5 проілюстрована на малюнку 1.

Малюнок 1. Зв'язок етапів і ресурсів міграції з MySQL на DB2
Перенесення PHP-додатків з MySQL на DB2  Досвід міграції інтранет-додатки IBM  Серія контенту:  Цей контент є частиною # з серії # статей: Перенесення PHP-додатків з MySQL на DB2  https://www

Попередні результати міграції

Ми завершили розробку плану міграції додатки з MySQL на DB2 в кінці 2009 року. На щастя, план такої міграції добре задокументований, хоча є і багато інших варіантів, які можуть мати сенс в певних ситуаціях. Інформацію про альтернативи можна знайти в інших джерелах, наприклад, в Керівництві по переходу з MySQL на DB2 . У даній статті описуються план для нашої ситуації і інструментальні засоби, які допомогли його здійснити.

У 2010 році ми успішно перенесли додаток на DB2, і це допомогло збільшити обсяги і поліпшити якість нашої діяльності, а також підвищити рівень задоволеності замовника.

Той факт, що міграція пройшла непомітно для переважної більшості кінцевих користувачів, став найбільш реальним показником успіху. Додаток продовжує функціонувати як зазвичай, але ми поліпшили цілісність даних і здатність бізнесу реагувати на що містяться в даних ідеї, а також поширили потенціал інтеграції нашої програми на інфраструктуру IBM, що дозволить використовувати можливості широкого спектру різноманітного ПО в майбутньому.

Висновок

Метою даної серії статей є надання докладної інформації про наш сценарії міграції PHP-додатки з MySQL на DB2. Ви дізналися про існуючі ресурсах і про те, як вони допомогли нам успішно виконати це завдання на початку 2010 року.

У першій частині даної серії статей ви:

 • дізналися про мотиви, ризики та переваги перетворення нашого інтранет-додатки;
 • познайомилися з нашим досвідом збору матеріалів для вивчення DB2 і дізналися, що необхідно для міграції з MySQL на DB2;
 • дізналися про інструментальні засоби, які допомагають виконати міграцію;
 • дізналися про те, як об'єднати всі ресурси, які допоможуть вам на кожному етапі проекту.

В наступній частині даної серії статей ви дізнаєтеся про те, як ми перетворили структуру бази даних і виконали міграцію даних.

Подякою

Автори дякують Леонс Петразікіса (Leons Petrazickis) і Ембріша Бхаргава (Ambrish Bhargava) за коментарі до статті.

Ресурси для скачування

Схожі тими

 • Оригінал статті: Moving a PHP application to DB2 from MySQL, Part 1: Prepare for your migration (EN).
 • Підпишіться на RSS-фід для отримання повідомлень про нові статтях даної серії (більш детальна інформація про RSS-фідах по вмісту developerWorks ).
 • Безкоштовний документ IBM Redbook Керівництво по переходу з MySQL на DB2 - планування і виконання міграції (EN).
 • Безкоштовний документ IBM Redbook Розробка PHP-додатків для IBM Data Servers - настройка, запуск і тестування PHP-додатки з DB2 на прикладі програми (EN).
 • Завантажте безкоштовну програму IBM Data Movement Tool , Яка допоможе виконати міграцію об'єктів бази даних і даних з MySQL на DB2.
 • Блог Деніела Крука (Daniel Krook) Написання SQL-запитів, що працюють як в MySQL, так і в DB2 - рекомендації з міграції додатків сторонніх виробників на DB2.
 • Список рекомендованої літератури: розробка додатків з використанням DB2 для Linux, UNIX і Windows - додаткова інформація з конкретних питань розробки.
 • Список рекомендованої літератури: адміністрування баз даних з використанням DB2 для Linux, UNIX і Windows - додаткова інформація з конкретних питань адміністрування.
 • Зустрітися з СУБД DB2 і її функціональними можливостями, описаними в книзі Освоєння DB2: візуальне навчання з прикладами, 2-е видання , Рауль Ф. Чун (Raul F. Chong), Сяомей Ван (Xiaomei Wang), Майкл Дан (Michael Dang) і Дуейн Р. Сноу (Dwaine R. Snow), IBM Press (EN).
 • Додаткова інформація про розробку і адмініструванні DB2-додатків в книзі DB2 9 для Linux, UNIX і Windows: керівництва DBA, довідкова інформація і підготовка до іспитів, 6-е видання , Джордж Бакларз (George Baklarz) і Пол К. Зікопулос (Paul C. Zikopoulos), IBM Press (EN).
 • Інформація про стратегії безпеки даних в статті Використання досвіду роботи в MySQL для вивчення DB2 Express: резервне копіювання і відновлення в DB2 в порівнянні з MySQL (EN).
 • Використання досвіду роботи в MySQL для вивчення DB2 Express: адмініструванні і базові завдання в DB2 в порівнянні з MySQL - загальний огляд інструментальних засобів, SQL-синтаксису, варіантів паралелізму і повноважень (EN).
 • Використання досвіду роботи в MySQL для вивчення DB2 Express: переміщення даних в DB2 в порівнянні з MySQL - інформація про кошти імпорту та експорту даних, наявних в MySQL і DB2 (EN).
 • Використання досвіду роботи в MySQL для вивчення DB2 Express: графічний інтерфейс користувача в DB2 в порівнянні з MySQL - порівняння функціональних можливостей, наявних в візуальних засобах управління системами баз даних (EN).
 • Функції IBM DB2 в офіційній документації по PHP і PDO-драйвер - інформація про двох рекомендованих інтерфейсах DB2 для PHP (EN).
 • Передові методи роботи з DB2 для Linux, UNIX і Windows (EN) - ряд статей з інформацією про оптимальні рішення загальних проблем і про методи ефективного використання наявних інструментальних засобів, таких як Information Modeling with Rational Data Architect Version 7 (Використаний в прикладі даної статті).
 • Короткий огляд сервісу IBM Smart Business Development and Test на платформі IBM Cloud .
 • Передові методи роботи з DB2 для Linux, UNIX і Windows - введення в оптимізацію продуктивності DB2: стратегії зниження витрат за допомогою DB2 (EN).
 • Migration Station - додаткова інформація про міграцію на ПО IBM з інших баз даних, серверів додатків і операційних систем.
 • Зв'яжіться з групою Software Migration Project Office DB2 , Щоб отримати безкоштовну оцінку можливості міграції.
 • Спробуйте попрацювати з DB2 на Amazon EC2 .
 • Zend Server - сервер Web-додатків корпоративного рівня для виконання підтримки PHP-додатків, що пред'являють високі вимоги до надійності, продуктивності і безпеки, на Linux, Windows або IBM i.
 • Zend Server включає в себе драйвери дл DB2, але для власних конфігурацій PHP можна використовувати вихідний код розширення драйвера у вигляді PECL або бінарних файлів для Windows на сайті SourceForge .
 • Додаткова інформація за навчання та сертифікації по DB2 . Пройдіть навчальний курс по управління інформаційними ресурсами .
 • Завантажити та встановити безкоштовний сервер даних DB2 Express-C .
 • використову Rational Software Architect або InfoSphere Data Architect для виконання логічного і фізичного моделювання даних.
 • використову Optim Development Studio для розробки і оптимізації додатків, що працюють з DB2.

Підпішіть мене на ПОВІДОМЛЕННЯ до коментарів

Jsp?