Очистка води

  1. механічні фільтри
  2. Фільтри-пом'якшувачі
  3. знезалізнюють фільтри
  4. Системи зворотного осмосу

Ідеально чистої води в природі не існує. Те, що ми називаємо цим словом, - по суті, складний хімічний розчин, що включає органічні і неорганічні речовини і різноманітні мікроорганізми. Але поліпшити її все-таки можна.

Міські жителі часто скаржаться на якість водопровідної води. На дачі становище не краще, до того ж тут про очищення Н2О доводиться дбати самостійно. Задоволення це дороге, тому варто відразу розрахувати, в яких обсягах і для яких цілей вона буде потрібна.

Найчистіша, високоякісна вода потрібна для пиття і приготування їжі. Для душа, умовно, миття посуду використовується чиста, в міру м'яка, що не містить домішок, що викликають роздратування шкіри. Вода для пральних і посудомийних машин не повинна бути занадто жорсткою і містити механічні домішки і пісок. Такі ж вимоги пред'являються до води для систем поливу та опалення (бойлери, водонагрівальні баки). Інакше внутрішня поверхня опалювальних труб буде заростати накипом, і з часом вся опалювальна система може бути виведена з ладу.
Заміські будинки зазвичай не підключені до зовнішніх джерел гарячої води. Для побутових потреб вона нагрівається вже всередині. Тому фільтрують тільки холодну воду. Якщо ж до вашого будинку гаряча вода подається ззовні, то доведеться ставити додатковий контур доочищення гарячої води, використовуючи для цього фільтри зі спеціального пластика або неіржавіючої сталі.

Якщо ж до вашого будинку гаряча вода подається ззовні, то доведеться ставити додатковий контур доочищення гарячої води, використовуючи для цього фільтри зі спеціального пластика або неіржавіючої сталі

механічні фільтри

Фільтри попереднього очищення затримують пісок, іржу, колоїдні суспензії заліза, кремнію, мулу та всіляку органіку. Тим самим вони захищають сантехніку, побутові прилади і наступні каскади фільтрів від механічних забруднень. Покращують смак і запах води.

Зазвичай фільтр грубої очистки (іноді його називають грязевик) призначений для уловлювання частинок розміром до 300 мкм. Очищення відбувається через фільтрувальну сітку, вставлену в корпус. Основне завдання - запобігти швидкому засмічення твердими нерозчинними частинками основних фільтрів, призначених для більш тонкого очищення води. Краще використовувати фільтри з вбудованим клапаном зниження тиску. Отримана вода підійде для поливу, прибирання приміщень.

Зверніть увагу: якщо ви подаєте воду в систему домашнього водопроводу за допомогою насосної станції, то фільтр грубої очистки треба ставити до неї.

Фільтри тонкого очищення призначені для доочищення води від суспензій і більш дрібних механічних частинок (від 20 до 100 мкм) і ставляться після фільтрів грубої очистки. Вони бувають картріджниє (непромивний), прямоточні і зі зворотним промиванням. Фільтруючий матеріал картриджів - спінений поліпропілен, нитяною (намотувальний) поліпропілен - забезпечує діапазон фільтрації від 20 до 50 мкм. Картридж міняється у міру забруднення.

У прямоточних фільтрах і фільтрах із зворотною промивкою є можливість очищення фільтруючого елементу від накопиченого сміття.

Фільтри механічної очистки представлені на ринку у великій кількості, від найпростіших і недорогих до складних пристроїв з блоками електронного управління промиванням і контролем тиску.

Наприклад, фільтри BWT серії Infinity AP. Коштують ці пристрої недешево, але зате забезпечують максимум зручності і безпеки. У ряді моделей передбачено підключення спеціальних приводів автоматичної промивки. Автомати промивання Honeywell Z11S-A і Z11AS навіть оснащені дисплеєм, на якому відображається режим роботи приводу. Після фільтрів механічного очищення, в залежності від складу води, ставлять різноманітні фільтри, основне завдання яких - очищення води від хлору, органіки, каламутності і запахів. Продуктивність у них, як правило, висока (скажімо, Atoll A-22BE - 40 л / хв.). Реагент зроблений на основі активованого вугілля.

Фільтри-пом'якшувачі

Наступний щабель - фільтр-пом'якшувач, за допомогою якого знижують вміст солей у воді. Концентрація цих солей визначає такий параметр, як жорсткість. Жорсткість буває двох видів - постійна і тимчасова.

Тимчасова жорсткість залежить від кількості розчинених у воді солей кальцію, які можна нейтралізувати шляхом кип'ятіння. При цьому солі випадають в осад, утворюючи накип. Накип шкідлива і для здоров'я людей, і для пральних і посудомийних машин. Осідаючи лахміттям на нагрівальних елементах, вона швидко виводить їх з ладу. Те ж саме відбувається з системами опалення та гарячого водопостачання.

Постійна жорсткість залежить від концентрації у воді солей магнію, калію, натрію і простим кип'ятінням не зникає.
У спеціальних зм'якшувати фільтрах (є фільтри як для води середньої жорсткості, так і для супержорстким) вода проходить через шар високоякісної іонообмінної смоли. Властивості смоли треба періодично відновлювати: регенерація відбувається за допомогою подачі в фільтр кухонної солі.

Деякі пом'якшувачі води, наприклад Cyber ​​Wave серії WS Duplex, проводять регенерацію, не перериваючи процесу подачі води. Інші, припустимо Ecowater серії ESS 2000, працюють в автоматичному режимі, потрібно тільки закласти солі «про запас». Час регенерації залежить від ступеня жорсткості вхідної води. Воно задається і коригується користувачем.

Існують також безреагентниє фільтри для захисту від накипу - так звані гідроциклони (гідромагнітна протинакипні установки). Побутові установки типу ВС КЕМА ДЦП-1 мають продуктивність до 3,5 м3 / год.

знезалізнюють фільтри

Для доочищення води від домішок заліза використовують спеціальні знезалізнюють фільтри, що поліпшують смак, колір і запах води. Їх встановлюють безпосередньо перед кухнею, ванною або душем.

Системи зворотного осмосу

Остання ступінь очищення дозволяє отримувати питну воду високої якості. Найефективнішими вважаються системи зворотного осмосу. Їх робота заснована на методі поділу розчинів. Вода під тиском подається на мембрану, розмір пір якої можна порівняти з розмірами молекул. Тому крізь неї не проходять жодні інші включення, в тому числі віруси і бактерії. Ступінь очищення може доходити до 95-99%.

Для здешевлення системи застосовують мембрану з невисокою продуктивністю, після якої встановлюють накопичувальний бак. Чисту питну воду з нього витрачають протягом доби по мірі необхідності. Фільтри встановлюють безпосередньо під кухонною раковиною.

Деякі моделі фільтрів зі зворотним осмосом ( «Гейзер-Престиж-М») оснащені мінералізатором: можна отримувати і абсолютно чисту воду для приготування їжі, і воду для пиття з деяким набором солей в кількості, необхідній для життя людини.
Щоб правильно вибрати модель фільтра, треба зробити аналіз води на вміст і концентрацію шкідливих домішок. Процедуру установки краще довірити фахівцеві фірми-виробника або кваліфікованому слюсарю-сантехніку. І забезпечити можливість вільного доступу до фільтру, так як доведеться періодично міняти фільтруючий елемент.