Ремонт мікрохвильової печі своїми руками. Що робити при несправності свч-печі

 1. Основні несправності СВЧ-печей і причини їх виникнення
 2. Чому СВЧ-піч не включається і ніяк не реагує на відкриття дверець і на органи управління
 3. Лампа підсвічування горить, при запуску столик обертається, але піч не гріє
 4. Несправності блоку управління
 5. підсумки

Звичайно, будь-який господині і господарю буде прикро, якщо СВЧ-піч раптом перестала включатися або працює зі збоями. Перше, що хочеться зробити - це брати улюблений прилад і їхати в найближчу майстерню або сервіс центр. Якщо мікрохвильовка знаходиться на гарантії саме це і варто робити, а якщо немає, то за ремонт доведеться заплатити.

Але як показує практика, більшість несправностей мають дуже прості причини і людина, що вміє користуватися інструментом і має його, може зробити нескладний ремонт самостійно. Але для цього слід знати принципи роботи мікрохвильовки . Давайте розберемося, чому ж може не працювати цей прилад?

Основні несправності СВЧ-печей і причини їх виникнення

Основні несправності мікрохвильовій печі є наслідком неправильної експлуатації або недбалого ставлення до приладу. Заводські дефекти найчастіше виявляються ще в гарантійний термін і тому усуваються сервіс центрами безкоштовно.

Перед тим як приступити до самостійного ремонту слід дізнатися про деякі заходи безпеки при роботі з СВЧ-піччю.

 • Ніколи і ні за яких умов не слід запускати магнетрон СВЧ-печі при відкритих дверцятах, при пошкодженні камери або хвилеводу.
 • Ніколи і ні за яких умов не варто навіть намагатися підключати магнетрон знятим зі свого штатного місця. Це небезпечно для життя!
 • Запускати СВЧ-піч з непрацюючим вентилятором заборонено. Це може вивести з ладу магнетрон.
 • Проводити будь-які маніпуляції з деталями печі можна тільки після виключення з мережі і примусової розрядки високовольтного конденсатора.
 • Заміну всіх елементів потрібно проводити тільки на аналогічні.
 • Після завершення всіх робіт потрібно видаляти всі, навіть найдрібніші, предмети з хвилеводу.
 • Запуск мікрохвильовій печі без навантаження заборонений. В камеру треба ставити неметалічну ємність з водою.

При розбиранні мікрохвильовки найкраще фотографувати кожен крок, щоб потім легко відновити початкове положення і кріплення всіх деталей. Цифрові фотоапарати і мобільні телефони будуть тут на допомогу.

Чому СВЧ-піч не включається і ніяк не реагує на відкриття дверець і на органи управління

Розглянемо як з'ясувати можливі причини такої поломки Розглянемо як з'ясувати можливі причини такої поломки. В цьому випадку, перш за все треба перевірити надходження напруга живлення на плату мережевого фільтра. Для цього після зняття кожуха розряджається високовольтний конденсатор (обов'язкова операція після кожного підключення мережі) і мультиметром продзвонювати мережевий шнур живлення. Всі три дроти від розетки до клем повинні продзвонювати. Клема заземлення на розетці повинна продзвонювати на корпус СВЧ-печі. Про способи виявлення несправностей конденсатора можна прочитати тут .

Якщо провід цілий, то можна перевірити цілісність мережевого запобіжника, який найчастіше розташований на платі фільтра харчування і в разі необхідності замінити його на такий же номінал. Але слід врахувати, що запобіжник просто так не згорає, існує якась причина, яка призвела до перевантаження.

У будь-якому випадку потрібно проводити візуальний огляд нутрощів мікрохвильовки. Для цього треба озброїтися ліхтариком і лупою і ретельно розглянути всі елементи.

Наявність потемніння, отворів від пробоїв, роздутих електролітичних конденсаторів, патьоків, завжди говорить про аномальні процеси. При огляді дуже допомагає обнюхування деталей. Запах горілого ізоляції, друкованих плат або трансформаторного масла безпомилково визначається і тоді проблему можна локалізувати.

Лампа підсвічування горить, при запуску столик обертається, але піч не гріє

Коли мікрохвильовка включається і працює, але чомусь не гріє - це може свідчити про несправності в високовольтної ланцюга або самого магнетрона Коли мікрохвильовка включається і працює, але чомусь не гріє - це може свідчити про несправності в високовольтної ланцюга або самого магнетрона. Але перш ніж перевіряти ці компоненти, слід уважно оглянути камеру. У ній не повинно бути ніяких забруднень, стертою емалі, затятих отворів. З лівого боку камери є прямокутне віконце, виготовлене із спеціального радіопрозорого діелектрика. Цю платівку потрібно зняти і уважно розглянути.

Спочатку необхідно очистити його від забруднень спиртом, а потім переконатися, що немає наскрізних затятих отворів або потемніння від впливу електричних розрядів. Якщо є, то, по-перше, ця деталь підлягає заміні, а, по-друге, це красномовно говорить про те, що СВЧ-піч могла запускатися без завантаження, або в камеру поміщали металеві предмети, або не справляли своєчасну чистку.

У високовольтної ланцюга магнетрона є такі важливі елементи як трансформатор, високовольтні конденсатор і діод, а також запобіжний діод, який згорає при нештатних режимах. Його дуже легко знайти біля трансформатора, де він поміщається в спеціальний контейнер. Його зовнішній вигляд відразу покаже його стан. При заміні треба купувати запобіжний діод тільки з рівними номіналами.

Високовольтний трансформатор слід прозванивать тільки при відключеному навантаженні і первинної обмотці. Відключити його дуже просто - треба зняти пассатижами клеми. Опір первинної обмотки має бути близько 1,5 Ома, вторинної високовольтної 110-120 Ом, а вторинної обмотки напруження менше 0,1 Ом. Якщо будь-яка з обмоток НЕ продзвонювати, то такий трансформатор підлягає заміні.

Для того, щоб забезпечити домашній затишок супутниковим телебаченням, зовсім необов'язково викликати майстра по установці. Витративши трохи часу на уважне вивчення всіх деталей процесу, зовсім неважко налаштувати супутникову антену самостійно без сторонньої допомоги.

Використання альтернативних джерел енергії стає все більш популярним в побутових умовах завдяки зростаючим можливостям збирання таких приладів будинку. Навчитися правильно розрахувати комплектуючі та своїми руками виготовити сонячну батарею можна в цієї статті .

Магнетрон має роз'єм, яким він підключається до трансформатора. Від'єднавши клему, треба продзвонити опір між клемами і корпусом і якщо вони прозваниваются, то це говорить про пробої прохідних конденсаторів в фільтрі. Фільтр можна поміняти в зборі, а можна і конденсатор потрібного номіналу окремо.

Знявши магнетрон зі свого штатного місця можна оцінити стан ковпачка антени, і якщо він прогорів, то підлягає однозначній заміні. Тільки міняти треба на точно такий за розмірами - це дуже важливо! Заодно можна оцінити стан ізолятора магнетрона. Пробита антена чи його корпус однозначно припускають заміну магнетрона. При довшому терміні служби мікрохвильовки це може бути економічно невигідно.

Якщо після всіх проведених заходів мікрохвильовка все ще не запускається, то можна переходити до діагностики системи блокування. Спочатку перевіряється щільність прилягання дверцята СВЧ-печі і надійність замикання. Це робиться за допомогою аркуша паперу. У закритому стані папір повинна притискатися по всьому периметру двері так, щоб її неможливо було витягнути або з великими труднощами.

Якщо при закритих дверцятах можна підсунути під неї аркуш паперу, то дверцята вимагає регулювання.

Регулювання проводиться в двох місцях: з боку петель ізамка. Потрібно домогтися повного і щільного прилягання інакше СВЧ випромінювання буде проникати за межі мікрохвильовки. Потім контролюються микропереключатели у відкритому і закритому станах - вони прозваниваются тестером. Якщо несправний хоча б один, змінюються однаково все, так як вони мають приблизно рівний знос.

Несправності блоку управління

Якщо всі спроби запустити мікрохвильову піч в ланцюзі харчування і високовольтної частини не увінчалися успіхом, то можна переходити до перевірки блоку управління. Плата управління знімається і проводиться її візуальний огляд з лупою.

На більшості плат є свій запобіжник, який міг згоріти. Стан доріжок, наявність гару і роздутих конденсаторів, пробиті діоди і стабілітрони, - все це говорить про проблеми. Трансформатор харчування можна продзвонити тільки випаявши його з плати.

З огляду на різноманіття моделей і схем НВЧ-печей, подальші рекомендації по ремонту блоку управління будуть безглуздими. Кожен випадок унікальний і якщо господар не знає що далі робити, то краще довірити все фахівцям і при цьому міцно задуматися про те, що краще це треба було зробити з самого початку.

підсумки

 • Мікрохвильова піч - складне і високотехнологічний пристрій, що вимагає дбайливого звернення і безумовного виконання всіх рекомендацій, даних виробником.
 • Самостійний ремонт можливий тільки тоді, коли господар мікрохвильовки володіє знаннями в електротехніці і електроніці.
 • При ремонті слід дотримуватися правил безпеки при роботі з підвищеною напругою і СВЧ-випромінюванням.
 • Заміна магнетрона в СВЧ-печі, прослужила більше 5 років, економічно невигідна.

Ремонт мікрохвильовок своїми руками в відео

Подивіться як просто і дешего можна полагодити цей прилад без послуг сервісу, якщо поломка незначна.

Давайте розберемося, чому ж може не працювати цей прилад?