Навігатор не бачить супутники Навітел - що робити?

Проблеми при користуванні навігаційною програмою Навітел можуть виникнути найрізноманітніші. І однією з найпоширеніших з них є те, що навігатор не бачить супутники. Звичайно, не можна сказати, що така ситуація зустрічається часто-густо. Але в будь-якому випадку користувач повинен представляти, що він може зробити самостійно для виправлення неполадок, а які види робіт можуть виконати тільки фахівці.

По-перше, як тільки з'явилася така проблема, не варто відразу намагатися шукати фахівців для зміни прошивки і оновлення навігаційної програми. Цілком можливо, що видимості навігатором супутників заважають якісь перешкоди. Це можуть бути навіть невеликі навіси або занадто густе листя дерев. Тому, як тільки з'явилася проблемна ситуація, рекомендується знайти відкрите місце і почекати, поки пристрій спробує встановити зв'язок із супутниками.

Навігатор може не бачити супутників навіть крізь спеціальні атермальние скло автомобілів. Хоча така ситуація найчастіше короткочасна і говорити, швидше за все, можна про те, що зв'язок із супутниками переривається, а не про те, що навігатор не бачить супутники.

Ще однією можливою причиною подібної несправності може бути, так зване, збільшений час «холодного старту». Щоб зрозуміти суть цієї проблеми необхідно мати уявлення про те, що таке «холодний старт» навігатора .

Після довгої перерви в роботі з пам'яті навігатора видаляються всі застарілі дані, отримані ним з супутників. Це стосується альманаху і ефемерид, тобто всіх тих параметрів, які власне і є необхідними для точного розрахунку просторового положення об'єкта і часу.

Це стосується альманаху і ефемерид, тобто всіх тих параметрів, які власне і є необхідними для точного розрахунку просторового положення об'єкта і часу

Якщо перерва в роботі був недовгим, то при включенні пристрою необхідна лише корекція раніше отриманих даних ( «теплий старт» або «гарячий старт»). При «холодному старті» навігатора потрібен додатковий час на те, щоб отримати необхідні відомості і обробити їх.

Час, необхідний навігатора для пошуку супутників і початку повноцінної роботи, може становити від декількох хвилин до однієї години. Якщо до цього додаються будь-які програмні збої, то час очікування того, що навігатор побачить супутники, може збільшитися до декількох годин.

У будь-якому випадку слід помістити навігатор на максимально відкрите місце і залишити його. Якщо навіть після декількох годин очікування пристрій не виявляти супутники, слід звернутися до налаштувань навігатора. Можливо, що в настройках просто відключена функція прийому сигналу GPS (або ГЛОНАСС ).

Там же в налаштуваннях слід звернути увагу на те, що джерелом сигналу обрано потрібні COM порти.

Варіантом вирішення проблеми може бути скидання всіх налаштувань і повернення до заводських налаштувань. При виконанні цієї операції слід зберегти всі дані (маршрути, шляхові точки), в іншому випадку вони не будуть збережені.

Найпоширенішою причиною, по якій навігатор не бачить супутник навител, є несправність антени. Внутрішня антена в меншій мірі схильна до появи таких несправностей, зате самостійне їх усунення практично неможливо.

Зовнішня антена виходить з ладу частіше, але її заміна доступна будь-якому і займає небагато часу.

Найскладнішим для користувача є збій програмного забезпечення навігатора, в результаті якого навігатор перестає бачити супутники. Можна самостійно оновити програмне забезпечення, але якщо і цей захід не принесла очікуваного результату, то «лікування» навігатора краще надати фахівцям.

Можна самостійно оновити програмне забезпечення, але якщо і цей захід не принесла очікуваного результату, то «лікування» навігатора краще надати фахівцям

При самостійному оновленні прошивки необхідно уважно стежити за тим, щоб версія ПО відповідала складанні пристрою, в іншому випадку проблема вирішена не буде.

Найскладнішою є ситуація, при якій навігатор не бачить сигнал з супутника через вихід з ладу або збоїв в роботі основних компонентів пристрою, наприклад, процесора. Подібна ситуація може бути вирішена тільки заміною цих компонентів, що практично рівнозначно придбання нового навігатора.

Детальний відео про те, що необхідно зробити при неможливості підключитися до супутників NAVITEL.