Mobile-review.com Огляд електронної книги Amazon Kindle 3

 1. екран
 2. Час роботи
 3. бездротові модулі
 4. Закачка книг та іншого контенту
 5. Навігація по книгам
 6. Читання книг
 7. Браузер, MP3-плеєр
 8. конкуренти
 9. висновок
 10. заявлені характеристики

На лицьовій частині розташовується екран, клавіатура. Ліворуч і праворуч від екрану - кнопки для гортання, вони абсолютно однакові, в результаті можна гортати сторінки при будь-якої орієнтації екрану.

Клавіатурний блок не блищить ергономікою, кнопки невеликі, з тугим ходом. Часто використовувані елементи - п'ятипозиційний джойстик, кнопки Menu, Back, Home - зроблені великими і зосереджені в правій частині клавіатури.

На лівому торці розташовані кріплення для чохла, на правому і верхньому торцях немає нічого. На нижньому торці - гойдалка регулятора гучності, роз'єм для навушників, порт microUSB, слайдер включення / вимикання. Ззаду розташовані два динаміка.

Вищезазначені елементи управління - суто аналогові, що полегшує спілкування з пристроєм. Хотілося б, звичайно, рознести клавіатуру, потрібну далеко не завжди, і її правий блок, але, в принципі, і до такої компонуванні звикнути можна досить швидко. Введення цифр здійснюється або через наекранной меню, або спільним натисканням кнопок верхнього ряду клавіатури і клавіші ALT.

Великий розмір клавіш, що відповідають за перегортання - це великий плюс, при хваті рукою вони знаходяться в потрібному місці, натискаються досить легко.

На лицьовій частині розташовується екран, клавіатура

До змісту >>>

екран

Дисплей на електронному чорнилі чергового покоління, наскільки я можу судити, досить хороший. Для початку - суб'єктивне враження: папір сірувата, але не дуже сіра. В якомусь сенсі на руку грає темний корпус пристрою, будь він молочно-білим, враження було б іншим. Не варто порівнювати екран Kindle 3 з IPS-матрицею на тому ж iPad, в умовах, далеких від пляжних, він програє з тріском.

Не варто порівнювати екран Kindle 3 з IPS-матрицею на тому ж iPad, в умовах, далеких від пляжних, він програє з тріском

Дозвіл 800x600 при діагоналі 6 дюймів спільно з якісно підібраними шрифтами і алгоритмами згладжування дозволяє добитися хорошого результату, літери виглядають, як надруковані.

Окремо відзначу швидкість перегортання сторінок, з моменту натискання на кнопку до повної перемальовування екрану проходить менше однієї секунди. Слідів від попередньої сторінки (відома проблема «електронного паперу») не залишається, у всякому разі, я їх не помітив.

У цьому ж розділі, мабуть, скажу і про заставки, які відображаються при відключенні пристрою. Оскільки електронний папір не вимагає харчування для того, щоб на екрані залишалося зображення, Amazon'овци зробили шикарний хід - в режимі очікування відображаються картинки, обрані випадковим чином. Не знаю, яку частину з того гігабайти, яку займає прошивка апарату, вони займають, але я не пригадаю, щоб вони повторювалися. Дрібниця а приємно.

До змісту >>>

Час роботи

Найскладніший для оцінки пункт. Я тестував пристрій порядку одного тижня, потрапило до мене воно зарядженим десь на третину. Приблизно за чотири години воно заряд повністю від USB-порту комп'ютера (повністю розряджений Kindle за ті ж чотири години повинен заряджатися від комплектного адаптера), потім на ньому було прочитано близько п'яти сотень сторінок тексту, використовувався браузер. У підсумку «загубилося» близько половини зарядки. Думаю, що обіцяні 3-4 тижні від однієї зарядки - це кілька ідеальний сценарій використання, все буде залежати виключно від ваших потреб. Але кожен день заряджати Kindle вже точно не буде потрібно.

Але кожен день заряджати Kindle вже точно не буде потрібно

До змісту >>>

бездротові модулі

Тут все досить просто, є 3G модем, є Wi-Fi модуль. Без проблем вдалося підключитися до точки доступу Wi-Fi 802.11n, треба було лише ввести пароль. Робота з 3G-мережею взагалі не вимагає якихось рухів тіла, рівень сигналу відображається, з'єднання стабільне, нехай і не дуже швидке - завантаження мало-мальськи великої сторінки може зайняти пару хвилин.

Важливо відзначити, що 3G-з'єднання у Kindle 3, так само як і у Kindle DX International, працює в Росії безкоштовно. Яка всередині апарату варто SIM-карта - не настільки важливо, головне, що платити за доступ не треба ні копійки. Зрозуміло, що мета тут - надати доступ до магазину контенту, але якщо вже є браузер і інтеграція в соціальні мережі - гріх не скористатися «безкоштовним» додатком.

До змісту >>>

Закачка книг та іншого контенту

Kindle визначається як USB-накопичувач, є 3 ГБ місця, швидкість завантаження файлів - близько 1.5 мегабайт в секунду, що не так вже й багато, якщо ви плануєте регулярно оновлювати, наприклад, колекцію музики на пристрої.

Підтримується чимало форматів, але цікаві, мабуть, тільки два - PDF і MOBI. PDF відкриваються далеко не всі, MOBI можна знайти вже сконвертовані, а можна виготовити самому за допомогою програми calibre .

До змісту >>>

Навігація по книгам

Головне меню Kindle, по суті, і є навігатор по контенту. Можна сортувати книги по автору і назві, якщо почати набирати щось на клавіатурі, активується пошук. Велика кількість книг в пам'ять закачувати я не став, але вважаю, що оскільки пошуку російською мовою немає, краще не перевантажувати пристрій літературою.

Велика кількість книг в пам'ять закачувати я не став, але вважаю, що оскільки пошуку російською мовою немає, краще не перевантажувати пристрій літературою

До змісту >>>

Читання книг

Спочатку поговоримо про читання книг у форматі MOBI. Відкриваємо книгу, далі перегортаємо її, якщо використовувати джойстик - можна виділити слово або кілька слів, а далі поділитися виділеним уривком через соціальні мережі або зберегти в якості позначки. Це досить зручна функція.

Можна переходити на потрібну сторінку, змінювати розмір шрифту, сам шрифт, відстань між рядками і словами, повертати екран. Є функція text-to-speech, вона працює тільки з англійськими текстами. Вкрай забавно було випробувати цей движок на діалогах з «Війни і миру».

Перегляд PDF спочатку проводиться масштабуванням сторінки під екран, але в меню налаштувань можна виставити інший масштаб або вивести сторінку з поточечной відповідністю. Також можна змінити контраст і повернути екран, інші опції недоступні.

Також можна змінити контраст і повернути екран, інші опції недоступні

До змісту >>>

Браузер, MP3-плеєр

Вбудований браузер хороший для перегляду полегшених сторінок, але і сторінки зі складною версткою йому цілком під силу. Не думаю, що тут має сенс довго розповідати. Важливим є те, що для використання браузера необхідно зареєструвати аккаунт на Amazon, благо це можна зробити прямо з пристрою. Платіжну карту прив'язувати не потрібно.

Платіжну карту прив'язувати не потрібно

MP3-плеєр - функція, знайома ще з Kindle DX. Файли можна грати тільки послідовно, управління проводиться натисненням комбінації клавіш. Якість звуку що через динамік, що через вихід для навушників не дивує уяви.

До змісту >>>

конкуренти

Тут, як мені здається, треба виходити з ціни. Що можна купити за вісім тисяч рублів? Відразу хочеться згадати Sony PRS-350.

У Sony є сенсорний екран, технологія самого паперу та ж, що і у Kindle 3. Маса на цілих 100 грамів менше, інтерфейс набагато більш доброзичливий (нехай і не локалізований, як і у Kindle 3), дизайн краще, ніж у Kindle. Але немає 3G, Wi-Fi, екран менше на один дюйм, вдвічі менше пам'яті (2 ГБ).

Ще можна купити PocketBook 360, це всеїдна пристрій з якісним п'ятидюймовим екраном, маса на 60 грамів менше, ніж у Kindle, немає аудіовиходу і всього 512 МБ вбудованої пам'яті. Ні Wi-Fi, 3G.

Вибір не дуже широкий, але він є. На мій погляд, Sony бере дизайном, Kindle 3 - функціоналом, а Pocketbook - всеїдністю.

До змісту >>>

висновок

Давайте підводити підсумки.

плюси:

 • Відносно малу вагу
 • малі габарити
 • Тривалий час роботи
 • Безкоштовний доступ до 3G в сукупності з якісним браузером
 • Якісний і «швидкий» екран
 • Зручні кнопки для гортання
 • Великий об'єм вбудованої пам'яті
 • Доступна ціна

мінуси:

 • Повільна вбудована пам'ять, немає слотів розширення
 • Повноцінна підтримка лише одного вільного формату (MOBI)
 • Слабкий функціонал в ролі PDF-читалки
 • Рудиментарний MP3-плеєр
 • Незручний введення цифр, та й в цілому клавіатура не дуже якісна
 • Ні чохла в комплекті, окремо аксесуар коштує як третина (а то і половина) пристрої
 • Прив'язка до сервісів Amazon, упор на англомовну аудиторію

У моїх очах недоліки окремо не особливо істотні, якщо ви просто читаєте книжки. Якщо ви не любите купувати книги, а зі своєю совістю уживаєтеся, можете качати їх зі спеціальних сайтів, благо формат MOBI поряд з FB2 стає досить популярним. При покупці Kindle 3 ви отримаєте браузер, нехай і не дуже швидкий.

Коротше кажучи, читалка хороша, ціна нормальна, можна сміливо купувати.

заявлені характеристики

 • Екран: діагональ 6 дюймів, дозвіл 167 точок на дюйм (600 x 800 пікселів), 16 градацій сірого
 • Габарити: 190 x 123 x 8.5 мм
 • Маса: 247 г (версія без 3G - 241 г)
 • Ємність пам'яті: 4 ГБ, з них приблизно 3 ГБ доступно користувачеві
 • Час роботи: до одного місяця при відключених бездротових модулях, до трьох тижнів при постійно включених бездротових модулях
 • Час зарядки: приблизно 4.5 години від мережевого адаптера
 • Бездротовий модуль Wi-Fi: можливе підключення до публічних і приватних мереж 802.11b / g / n, підтримується шифрування WEP, WPA, WPA2 (за винятком способів аутентифікації по протоколах 802.1x і мереж ad-hoc)
 • Бездротовий модуль 3G: модем HSDPA для роботи в 3G-мережах, можливо переключення на EDGE / GPRS. Використовується Amazon Whispernet, в США доступ здійснюється через мережу AT & T, в інших країнах - через мережі-партнери.
 • USB-порт: USB 2.0, штекер micro-B
 • Аудіороз'єм: 3.5 мм, стерео
 • Динаміки: стерео, розташовані на задній частині пристрою
 • Підтримувані формати: без конвертації - Kindle (AZW), TXT, PDF, Audible (Audible Enhanced (AA, AAX)), MP3, незахищений MOBI, PRC; після конвертації - HTML, DOC, JPEG, GIF, PNG, BMP

Редакція дякує магазин www.reader-sony.ru за надану на тест електронну книгу Amazon Kindle 3 .

Обговорення на форумі >>>

До змісту >>>


Ілля Тараканов ( [email protected] )
Ілля Тараканов (  tarakanov Twitter
Опубліковано - 16 січень 2010 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Що можна купити за вісім тисяч рублів?