Мікрохвильовка працює, але не гріє: ремонт мікрохвильових печей

Вітаємо, для вас протягом години знижка - 10%

Теги: мікрохвильова піч

Навіщо потрібна мікрохвильова піч, якщо вона не розігріває їжу? Виходить, що вона не виконує свого прямого обов'язку і просто захаращують кухню. Зараз ми розповімо саме про такий випадок, коли нашим майстрам не треба було багато часу і зусиль, щоб повернути працездатність СВЧ.

До студії «Все виправимо!» Принесли СВЧ і повідомили, що дана мікрохвильова піч не працює. Вірніше, вона, звичайно, включається і створює ефект працездатності, однак необхідного результату не дає - продукти залишаються холодними.

Як тест наш майстер поставив пластиковий стаканчик, повний води. Але склянку з рідиною просто покаталися, як на каруселі, протягом 10 хвилин, ні крапельки не нагрівшись.

Але склянку з рідиною просто покаталися, як на каруселі, протягом 10 хвилин, ні крапельки не нагрівшись

Ось так виглядає пристрій, який принесли до нас в сервісний центр.

Ось так виглядає пристрій, який принесли до нас в сервісний центр

Для початку потрібно зняти захисний металевий кожух. Для цього відкручуємо всі наявні болти, які знаходимо по периметру корпусу. Потім просто і без проблем знімаємо цю панель.

Потім просто і без проблем знімаємо цю панель

Перед нами - начинка пристрою. Безпосередньо по центру з гордим написом Panasonic розташувався магнетрон. Як відзначають інженери, при ремонті мікрохвильових печей найчастіше доводиться мати справу саме з ним.

Як відзначають інженери, при ремонті мікрохвильових печей найчастіше доводиться мати справу саме з ним

Це - захисний діод. Міг вийти з ладу і він.

Міг вийти з ладу і він

Майстер перевірив його за допомогою мультиметра, він давав дивні результати: періодично не видавав ніякого напруги, а іноді - видавав. Це могло означати, що контакти не пропускають або погано пропускають електрику.

Це могло означати, що контакти не пропускають або погано пропускають електрику

Надалі версія підтвердилася. Знявши пластикову захисну панель з клем під магнетроном, фахівець побачив, що на лівій клеми - оксиди, які і перешкоджають нормальному функціонуванню пристрою.

Знявши пластикову захисну панель з клем під магнетроном, фахівець побачив, що на лівій клеми - оксиди, які і перешкоджають нормальному функціонуванню пристрою

Від'єднати клеми не складно. Зазвичай вони просто виймаються, але в даному випадку вони кріпилися ще й на засувки, які варто було тільки відкріпити. Тепер можна приступати до останнього кроку - чистка контактів. Процес це не складний, але кропітка і «ювелірний», оскільки повністю отпаивать дроти - досить проблематично, і значно простіше провести процедуру «на живу». Однак чистити потрібно не тільки ці клеми, а й контакти у діода.

Після виконаних операцій знову пройшли тести пристрою: в цей раз вода закипіла за лічені секунди.

В даному випадку ремонт мікрохвильової печі пройшов досить швидко. Але - це швидше виняток з правил. Зазвичай ламається щось більш серйозне, і тоді в хід доведеться пускати всіх зусиль. Варто також відзначити, що самостійно не вдасться виконати навіть подібну роботу, оскільки наші фахівці для очищення користуються спеціалізованими засобами, розрахованими саме на видалення окислів і забруднень.

Тому якщо мікрохвильовка не працює, то звертайтеся до нас в студію «Все виправимо!» І наші майстри проведуть ремонт мікрохвильової печі на дому високоякісно і в найкоротші терміни.