Чому не працює холодильник, а морозилка працює.

 1. Чому холодильник погано охолоджує?
 2. Складні технічні неполадки
 3. Що робити, якщо холодильник не холодить?

Ситуація, коли зламався холодильник, завжди несподівана і неприємна. Особливо напередодні великого застілля або в більшу спеку, коли необхідно ретельно стежити за свіжістю продуктів. Нерідко користувачі стикаються з іншою проблемою, коли морозилка працює, а холодильник практично не охолоджує. Як визначити причину?

Чому холодильник погано охолоджує?

Така поломка рідко буває відразу помічена, оскільки індикатором справності виступає не показники на градуснику в холодильній камері, а морозилка, яка продовжує добре працювати. Різницю в кілька градусів складно відчути простій людині, але продукти в холодильнику псуються буквально на очах.

При виявленні несправності потрібно якомога швидше з'ясувати причину, чому не морозить холодильна камера. Відкладання ремонту спричинить за собою повний вихід з ладу, і тоді власнику доведеться неабияк витратитися на ремонт, якщо він взагалі буде можливий.

Ось список можливих причин, за якими холодильник перестав морозити:

 • Нещільне закриття дверцята. Можливо, під гумку дверцята потрапив сторонній предмет, який заважає герметичному закриттю двері. Перевірте не тільки його відсутність, а й цілісність захисної гумки. Проколи, розриви або відшаровування сприяє виходу холодного повітря назовні;
 • Висока температура в кімнаті. Більше характерно для однокамерних моделей. якщо холодильник знаходиться поблизу гарячої батареї або в кімнаті дуже тепло, а морозилка налаштована на максимальну заморозку, мотор електротехніки не справляється з високим навантаженням. Спробуйте вибрати більш щадний режим роботи. Не завадить повне розморожування на протязі не менше 10 годин. Після цього заново виставите потрібну температуру і включайте прилад. Не варто забувати про теплоізоляцію батарей поблизу холодильника.
 • Ще однією причиною, чому холодильник не холодить, може бути пошкодження металевих охолоджуючих елементів і витік фреону. Таке могло статися, якщо під час розморожування ви видаляли лід з охолоджувальною решітки за допомогою ножа або інших металевих предметів. У даній ситуації не обійтися без допомоги кваліфікованого майстра. Але вирішити проблему без колосальних витрат можна. Потрібно буде герметизувати пошкоджену ділянку охолоджуючого елемента і заново заповнити систему фреоном. Якщо ви не хочете, щоб холодильник перестав морозити, ніколи не форсує відшаровування льоду при розморожуванні. Краще дочекатися повного відтавання і потім з легкістю прибрати відстав лід.

Краще дочекатися повного відтавання і потім з легкістю прибрати відстав лід

Описані поломки характерні як для однокамерних, так і для двокамерних холодильників. В основному, такий вихід з ладу пов'язаний з неправильною експлуатацією, недотриманням санітарних норм користування і може бути самостійно діагностований і відвернений.

Але трапляється, що холодильник не холодить, хоча всі норми дотримані і видимих ​​причин для несправності немає. В цьому випадку потрібно більш уважно оглянути електроприлад і проаналізувати його роботу. Швидше за все, відремонтувати в домашніх умовах без майстра не вдасться, але ви зможете оцінити вартість і тривалість майбутнього ремонту.

Складні технічні неполадки

Якщо холодильник став погано морозити, його поломка може бути пов'язана з одним з вузлових елементів конструкції. Давайте розглянемо основні проблеми з мотором, які призводять до того, що холодильник не охолоджує повітря до потрібної температури - вихід з ладу двигуна вентилятора.

В такому випадку ви не почуєте характерний звук, який видає вентилятор при роботі. Поломка відбувається внаслідок замерзання елемента і вимагає обов'язкової його заміни спеціалізованим майстром.

Оскільки мотор працює не постійно, а включається лише періодично, щоб визначити несправність, потрібно уважно прислухатися до роботи холодильника. Можна спробувати вимкнути холодильник і повністю його розморозити протягом 10 годин. Якщо навіть після розморожування і повторного запуску ситуація не налагодиться, слід викликати майстра по ремонту.

Читайте також: що робити, якщо холодильник не відключається ?

Читайте також:  що робити, якщо холодильник не відключається

До іншої проблеми можна віднести вихід з ладу компресора.

Однокамерний холодильник володіє одним компресором, тому його поломка відразу видно, оскільки холодильник не охолоджує повітря ні в морозилці, ні в холодильній камері і швидко дає про себе знати течею. Двокамерний холодильник, як то Індезіт та інші високопродуктивні марки має два компресори, окремо для холодильної камери і морозилки. Якщо температура холодильної камери не відповідає виставленим налаштувань, міг вийти з ладу компресор. Проблема вирішується заміною елемента.

Досить часто холодильник не охолоджує через засмічень в системі охолодження. Капілярна трубка, по якій циркулює холодоагент, схильна забиватися. Досвідчений майстер може легко усунути проблему спеціальним обладнанням.

Досвідчений майстер може легко усунути проблему спеціальним обладнанням

Нерідко причиною поломки може стати витік холодоагенту в випарної системі холодильника. Витоку можуть відбуватися з різних причин, але в основному через зношування системи. Виявити таку поломку можна не тільки перевіривши температуру холодильної камери, але і по іржавим податком всередині морозильного відділення, якщо воно знаходиться внизу. Крім того, можна побачити водяні або маслянисті патьоки під самим холодильником.

Окремої уваги стоять несправності різноманітних датчиків і терморегуляторів. Оскільки в різних моделях холодильників, наприклад, Samsung, їх може налічуватися кілька, їх вихід з ладу тягне за собою зміну температурного режиму, полій, сніг, патьоки, безперервну роботу вентилятора або великі паузи між циклами запуску мотора.

У будь-якому з перерахованих вище випадків не варто відтягувати момент зустрічі з майстром по ремонту. Замінити самостійно або вирішити проблему будь-яким іншим способом вдасться далеко не кожному, а експлуатація холодильника з несправним елементом підвищує навантаження на інші системи електричного приладу і може привести до остаточного виходу з ладу без шансу на ремонт.

Що робити, якщо холодильник не холодить?

Помітивши значно зміна в температурі, потрібно спершу перевірити:

 • Чітко визначте, що не працює холодильник, а з морозильною камерою все в порядку;
 • Можливо, поруч з холодильником розташовані нагрівальні прилади. Батареї потрібно ізолювати;
 • Перевірте цілісність герметизуючої гумки на дверцятах;
 • Перевірте всі кнопки регулювання режимів і температур;
 • Визначте, чи немає криги і снігу в морозилці. Спробуйте виставити більш високу температуру морозильної камери. Може трапитися, що мотор просто не справляється з навантаженням, коли холодильник не охолоджує повітря, а морозилка працює в інтенсивному режимі;
 • Огляньте холодильник зовні, чи немає іржавих, маслянистих або інших патьоків;
 • Чи немає деформації елементів і внутрішньої поверхні холодильника.

Правильно визначивши характер поломки, ви можете відразу повідомити про неї майстру, щоб він міг захопити з собою необхідні для заміни комплектуючі. Швидке реагування допоможе уникнути дорогого і тривалого ремонту.

У представленому відео нижче ви можете побачити методи визначення поломки холодильника з системою No Frost і можливі шляхи їх усунення.

Чому холодильник погано охолоджує?
Як визначити причину?
Чому холодильник погано охолоджує?
Що робити, якщо холодильник не холодить?