Як включити планшет без акумулятора

  1. Включення планшета через роз'єм живлення
  2. Включення харчування планшета через USB
  3. Включення планшета через інтерфейс USB-OTG (On-the-Go)
  4. Включення планшета безпосередньо через контакти акумулятора

Деякі користувачі планшетів задають питання про використання планшета без акумулятора. Необхідність включення планшета без акумулятора часто виникає в разі зносу останнього. Багато хто хоче використовувати старий планшетний ПК в якихось допоміжних цілях, але на придбання нового акумулятора витрачатися не хочуть. Або просто в силу певних причин планшет повинен функціонувати безпосередньо від мережі, а не через батарею. У таких ситуаціях може знадобитися включення планшетного комп'ютера без акумулятора.

Зміст статті

Включення планшета через роз'єм живлення

З роз'ємом живлення виходить найпростіший випадок серед можливих. Для включення планшета відключаєте акумулятор, приєднуєте зарядний пристрій. Не забудьте перевірити роботу планшета в умови різного ступеня навантаження. В інтернеті можна зустріти чимало відгуків про нестабільну роботу і відключенні планшета під навантаженням при такому включенні через силовий роз'єм.


Позбутися від цих проблем можна підключенням більш потужного адаптера. Але тут слід чітко знати, які струм і напруга, допустимі для вашого планшета. Цю інформацію можна знайти в керівництві до пристрою.

Відгуки користувачів свідчу про те, що допомагає заміна кабелю на інший меншої довжини і більшого перетину. У цьому випадку велике значення мають довжина, матеріал, перетин кабелю живлення. Якщо перераховані параметри не задовольняють необхідним для пристрою, то планшет не зможе прийняти більше деякого значення струму.

Включення харчування планшета через USB

На перший погляд, те ж саме, що і в першому випадку. Але не зовсім. У планшетів, як і інших сучасних гаджетів з можливістю заряду за допомогою інтерфейсу USB, є обмеження по прийнятому току. Від своєї штатної зарядки вони приймають її номінальний струм. А якщо по USB підключається комп'ютер або яке-небудь інше зарядний пристрій, то приймається струм обмежується значенням 0,5 ампера. Таким чином, виникають проблеми з включенням планшета без акумулятора від пристроїв з перевищенням цього значення.
Як кажуть експерти, в області планшетних ПК, таке визначення підключених пристроїв можливо в результаті обміну інформацією по DM DP. Це диференціальні лінії Data Minus і Data Plus. Щоб обійти цю проблему потрібно включити режим від штатної зарядки. І ось тут універсального рішення немає. Є тільки рішення для окремих груп планшетів. Отримано вони емпіричним методом і тому виконуєте ви їх на свій страх і ризик. Так, можна зустріти рекомендації про замиканні DM DP для планшетів на базі ОС Андроїд. Для пристроїв виробництва Samsung допомагає подача напруги 2,5 вольта на DM і DP. Для iPhone це значення 2 вольта, а на iPad для DM - 2, DP - 2,5 вольта. У будь-якому випадку таке підключення повинне робитися з урахуванням індивідуальних особливостей планшетного комп'ютера.

Включення планшета через інтерфейс USB-OTG (On-the-Go)

USB On-the-Go (OTG) являє собою адаптер, за допомогою якого до смартфону підключається периферія. Це може бути миша, жорсткий диск, додатковий акумулятор для смартфона , Клавіатура і т. П. За допомогою OTG перетворюється в комп'ютер. Виробники планшетів визначають перелік периферії, яка підтримується пристроєм через OTG. Слід сказати, що технологію OTG підтримує обмежене коло пристроїв. Наприклад, це Samsung Galaxy Note, Galaxy Tab, Nexus, Acer Iconia Tab, Sony Tablet S і деякі інші.

Включення планшета без акумулятора за допомогою OTG аналогічно попередньому варіанту.

Включення планшета безпосередньо через контакти акумулятора

Деякі користувачі, намагаючись включити планшетний комп'ютер безпосередньо від мережі без акумулятора, припускаються помилки. Вони підключають зовнішній блок живлення безпосередньо до контактів замість акумулятора. Це зовсім не «гуд». З зовнішнього адаптера і акумулятора ток в більшості випадків йде на контролер харчування.


В цьому випадку потрібно обов'язково знайти цей контролер і з'ясувати модель керуючої мікросхеми. Потім знайти мануал на цю мікросхему і з'ясувати її характеристики. Там обов'язково має бути вказаний гранично допустимий струм для цієї мікросхеми. І це значення може сильно відрізнятися у різних моделей планшетних ПК. Тому нормальне напруга для одного планшета може виявитися фатальним для іншого. Акумулятор для планшета і його контролер можуть бути виконані під конкретну модель.

Так, що тут потрібен індивідуальний підхід в кожному конкретному випадку. Найкраще провести вимірювання сили струму, що йде від адаптера живлення на контакти акумулятора. Для цього в розрив ланцюга ставиться амперметр або мультиметр в відповідному режимі вимірювання. І «поганяти» планшет в різних режимах, щоб дізнатися інтервали споживання струму. Тоді у вас буде повна картина, і зможете вибрати необхідний адаптер. Відгуки користувачів, що реалізували таку схему, показують, що при роботі планшета можуть виникати проблеми зі звуком і мерехтінням підсвічування. Проблему вони вирішували за допомогою підключення (пайки) конденсатора між плюсової і мінусової контактними майданчиками акумулятора.
Можете також прочитати про те, як включити телефон без акумулятора .
Приблизно так вирішуються проблеми з включенням планшета без батареї від мережі. Якщо у вас є що додати до викладеного, або хочете запропонувати свої методики, то пишіть нам в коментарях. Голосуйте в опитуванні нижче і ставте оцінку статті.